Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden anya férjét illet?

Minden anya férjét illet?

Figyelt kérdés

Szóval.. a lényeg annyi,hogy anyuék 14 éve együtt vannak.

Anyának volt egy saját egyszobás lakása mielőtt összeköltöztek, a férjének 1 milliója. Cserével elcserélték azt a lakást ami anyunak volt plusz a hapsi beleadta az egy millióját a lakásba, de ugye anyunak egy teljes lakás ára benne van ebben a mostaniban. Viszont anya ráiratta a lakás felét mert nem gondolkodott.

Most válásra került a sor, mert kiderültek a férfi hátsó szándékai. Több embernek mondta hogy anyut beakarja rakni idősek otthonába mert van neki egy gyógyíthatatlan betegsége és azt mondta,hogy ő nem fogja ápolni meg kísérgetni. Illetve anya nagyon fél hogy hamarosan meghal és akkor én otthon nélkül maradok, mert a férfi ide nem engedne vissza. (Idén kezdem az egyetemet és az minimum még 4 év.. addig valahova haza kell jönnöm)

Ezért válik anyu és költözne.

Viszont ebben a lakásban szinte minden anyué. A szekrénysort és a kis tv-t kivéve. A plazma tv, a mosógép, minden háztartási eszközt anyu anyukája vagyis a mama vett. Az én szobámat tavaly újítottam fel egyedül és minden bútort én vettem bele a saját nyáron megkeresett pénzemből. Az ágy, a szekrény, a szőnyeg, függöny..szóval minden.

Azt szeretném kérdezni,hogy ilyenkor mi van? Mindent fele-fele kell szétosztani? Mert az nagyon nem lenne igazságos hisz ezeket mind én vettem illetve a plazma tvt egy az egyben anya vette a jutalompénzéből,és a férje arra biztos igényt fog tartani. Szerintem azon fog menni a harc leginkább mert nagyon drága tv.

Szerintetek ez hogy fog menni?

Köszi előre


2016. júl. 15. 13:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező!

Bármennyire is nem tetszik neked, de a törvény szerint a közös tulajdonuk a lakás, és minden ingóság közös szerzeménynek számít, főleg így 14 év házasság után.


Viszont amiket te vettél és ezt számlával tudod igazolni, azt viheted magaddal az új albérletedbe.

A mostohaapád nem köteles 18 éves korod után eltartani, főleg, hogy van egy apád is. Keresd fel őt.

Amúgy eléggé foghegyről beszélsz arról az emberről, aki 14 évig eltartott! Ha vele is ilyen vagy, nem csodálom, ha kiteszi a szűrödet.

2016. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
A különszámlát a válás beadásakor zároltatni kell, és a bíróság majd ítélkezik felette.
2016. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Na ide figyelj!

Engem Ő soha a büdös életben nem tartott el!

Anyától kaptam mindenre a pénzt,illetve az ő keresetéből mert már évek óta külön kasszán vannak ( nem hivatalosan..). Tőle egy csomag rágót nem kaptam soha a büdös életben.

Úgy beszélek róla ahogy megérdemli. Ti nem ismeritek..nem tudjátok milyen ember.

2016. júl. 15. 16:42
 14/26 A kérdező kommentje:

És írtam is hogy köszönöm a választ. Nem gügyögni kell csak a tiszteletet megadni. Én sem mondom hogy anyukádra hogy anyád.

Nekem ez sértő.

A másik meg ne akarjatok ítélkezni ha nem ismertek se engem se anyut,se a férjét se a körülményeket se a múltunkat :))

2016. júl. 15. 16:45
 15/26 A kérdező kommentje:
*anyukádra
2016. júl. 15. 16:48
 16/26 A kérdező kommentje:

Az hogy van egy apám..

igen van aki majdnem halálra verte anyut és anyu hasában engem.

Menekültünk tőle.

Szóval kössz de oda nem mennék inkább.

Na ezért írtam hogy ezt a témát ne feszegesse senki meg ne személyeskedjünk.

Csak a kérdésre válaszoljatok légyszi..

2016. júl. 15. 16:49
 17/26 anonim ***** válasza:
58%
Ha a pali nem hunyászkodik meg, illetve téged is ki akar semmizni, akkor is van lehetőséged polgári peres bíróságnál eljárni vele szemben. Ez egyértelmű hogy a kettőtök ügye, és felesleges volt ide kiírnod ezt a kérdést. De az utolsó kommentjeidből azt veszem ki, hogy neked inkább pszichookosra van szükséged mint ügyvédre!
2016. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
89%
Huh, nem vagy piskóta. Amikor az ügyintéző kérdezi valahol, hogy anyja neve, öt is kijavitod? Nyilván. .. Semmi tiszteletlenseg nincs ebben. Anyad van neked is, nekem is, apánk is. Ha te anyukának szolitod, az a te dolgod. De ebből a kinyilatkozasodbol az jött le, hogy végtelenül szorszalhasogato, beképzelt, kibírhatatlan egy ember vagy.
2016. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%
Így jártatok,ha nincs házassági szerződés,a faszit is megilleti mindennek a fele! Hülye volt anyuád h rá iratta a házat..másik meg nem lényeg h anyukád mit miből vett..akkor is törvényileg lesz eljárva..de ha nem tetszik valami fogd magad és keress 1 ügyvédet ő is hasonlokat fog mondani..de ne itt arcoskodjál a válasz adokkal
2016. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
65%

"Anyától kaptam mindenre a pénzt,"

Szótő ugye: ANYA !!

Tehát nem "anyuka"


Ezt te írtad bunkócskám!

Remélem a pokróc modoroddal együtt kib.szarintanak hazulról!!

2016. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!