Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelkeznétek a férjetek...

Végrendelkeznétek a férjetek javára?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet! A férjemmel 10 éve vagyunk, együtt, 7 éve vagyunk házasok. Két kisgyermekünk van. Rólam tudni kell,hogy vagyonos családból származom, sokat kaptunk a szüleimtől. Többek között a házunkat, kocsit, stb. A férjem nagyon jól keres, és az elmúlt évek alatt, amíg én otthon voltam a gyerek születése közben (a nagyobb 4,5 éves, utána nem mentem vissza, a Kicsi 9 hónapos) nagyrészt a férjem fizujából éltünk. Nemrég beszélgettünk és rákérdeztem,hogy mit tenne, ha ne adj Isten valami miatt szétmennénk. Mármint eladnánk a házat? Vagy ő hova menne, ha mondjuk mit itt maradnánk a gyerekekkel? Mondta,hogy nyilván neki nincs semmije, az anyukájához nem költözne 34 évesen, maradna az albérlet. Akkor gondolkodtam el azon, hogy bár hivatalosan enyém a ház, de ő is mennyi mindent tett hozzá. Továbbgondoltam, és úgy döntöttem,hogy végrendelkezek, hogy ha netán jóval hamarabb meghalok, akkor elsősorban ne a gyerekek örököljék a házat, és az egyik kocsit, hanem ő.

Viszont a barátnőm, akivel erről beszéltem, mondta,hogy gondoljam át, mert mi van,ha mondjuk a halálom előtt, esetleg lesz egy csúnya válásunk, a Férjemnek új barátnője, felesége stb. Hogy ő inkább hagyná, hogy a gyerekek örököljenek, a Férjem meg maximum legyen haszonélvező. De én tényleg rengeteget köszönhetek neki, és úgy gondolom,hogy ha egyszer esetleg mással folytatja az életét, akkor is megérdemelné.


2016. júl. 13. 13:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%

HA például 20 év múlva halsz meg, a most vadiúj autók értéktelenek lesznek..

És ha ügyvéd, akkor nyilván sokat keres majd a házasság alatt.

Szép dolog, hogy így szereted, számomra inkább csak az furcsa, hogy a gyerekeidet nem annyira.

2016. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
19%

a gyerekeidet nem annyira.11 ez egyáltalán nincs benne

- valószínű itt az apa is szereti a gyerekeket

/ elolvasandó: Shakespeare Lear király

2016. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%

igy van mi lesz ha felmarkolja a pénz, a gyerekeket odagorja a nagynéninek s meglép egy transzveztitával?


Komolyra forditva a szót, valóban a végrendelet módositható, de csak akkor ha él az ember. igy érdemes eleve olyanra fogalmazni ami jó és nyilván ha változás van az értékekben akko ridőről időre modósitani kell.

vagy ha a gyerekek nagykoruak lesznek akkor kell modositani. ugyan nem ezt kérdezted de jelenleg az lenne a célszerű ha az ingatlan lenne a gyerekek nevén az ingóságok meg az övé leszámitva valami ésszerű részét az utóbbinak ami szintén a gyerekeké. az nem kisemmizés ha ő is kap valamit miközben a gyerekek is bőven kapnak, főleg ha élete végéik az apjuk marad akikre számithatnak.


Mellékesen megjegyzem, egyes országokban van arra egy törvény, hogy az aki gyilkosságot követ el nem örökölhet senkitől semmit. nem tudom nélunk van e ilyen törvény de h avan akkor ezt nem kell belefoglalni mert automazikusan érvényes, de feltételezem, hogy nem lesz ennyire sulyos a helyzet.

2016. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Szóval, ha netán, tételezzük fel, hogy csúnya válás lenne a vége, akkor nem is tudom, hogy hogyan "vitatkoznánk" nagyon közös vagyonról.
2016. júl. 13. 14:18
 15/20 A kérdező kommentje:
Jaj! Részletekbe nem mentem bele! A gyerekek még bőven örökölnének utánam! Ez csak a házunkról és egy autóról szól!
2016. júl. 13. 14:20
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Mióta vagytok házasok? Fura, hogy azt írod nincs közösen szerzett vagyon, miközben ő ügyvéd. Minden megkeresett pénzt felélt eddig?

Amióta házasok vagytok, azóta minden szerzett vagyon közös. Akkor is ha csak a te neveden van.


Mellesleg ő örökölhet is közben.


Elhiszem, hogy jó fej és jó apa, de ez változhat, ha meghalsz és ő a következő partnerével vállal újabb gyerekeket.. A következő nő át is verheti. Ezenkívül a gyerekeid csalódni fognak benned, én csalódnék.

2016. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó gondolatmenetét kiegészíteném. Ha holnap ráíratod a házat, és holnapután meghalsz, akkor ő még simán újranősülhet, születhet még két gyereke. Ebben az esetben, ha később ő meghal, akkor a házból 1/5-öt örökölnek a gyerekeid fejenként, 1/5-öt a felesége és 1/5-öt az ő közös gyerekeik fejenként. Tehát a gyerekeidnek marad összesen kettő ötöd az egészből.
2016. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A fizetését nagyrészt igen, feléltük! Nyilván csináltattunk belőle dolgokat a házba, de kb. ugyanannyit kaptunk közben a szüleimtől is, ill. a családi vállalkozásban én is kerestem.

A gyerekeim jövőét nem féltem, már most több ingatlan van a nevükön. Persze átgondoltam, és tudom, ha netán (és tényleg netán), én meghalok és neki új családja lesz, az új kapcsolatából születő gyerekek utána örökölnek. Erre írtam, hogy ha új párt is talál, nem érdekel. Nem azt nézem,hogy mi lesz, hanem,hogy most milyen. 10 éve vagyunk együtt, 7 éve vagyunk házasok.

2016. júl. 14. 20:20
 19/20 anonim ***** válasza:
45%

Amit édesanyádék adtak nektek azt tudni kell bizonyítani is.

Ha ennyire eldöntötted, hogy mit akarsz, minek egyáltalán ez a kérdés.


Nem nagyon van itt olyan, aki végrendelkezne a férje javára sztem.. dE felmerül bennem a kérdés, hogy miért csak halálod esetén lennél nagylelkű, miért nem íratod rá a házat mindjárt most, vagy pedig legalább az 50 %-át?

2016. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Egyetlen egy oka, van, hogy még életemben nem íratom rá. Egy dolog lenne, amivel magára tudna "haragítani" annyira,hogy nem foglalkoznék vele. Nem egy válás, vagy új barátnő, hanem ahogy történne. Mondjuk megcsalás, hónapokig, ill. ha azután úgy kifordulna magából, ahogy most éppen egy baráti pár férfi tagja. Annyira tudja befolyásolni a férfit, hogy még arra is rá akarta venni, hogy pereljék el anyukától a két gyereket. Hozzáteszem anyuka, közel fél milliós fizuval rendelkezik, egy jó anya, aki szinte segítség nélkül neveli a két gyereket, sportra járatja stb. Ő mondta,hogy életében nem gondolta,hogy az az ember, akit közel 15 éven át úgy gondolta,hogy ismer, így fog vele bánni. Főleg,hogy ő lépett félre és hagyta el.Ez lenne talán az egyetlen dolog, amikor azt gondolom,hogy nem adnám neki a házat. De hoztam már egyébként szóba,hogy legyen a fele az övé, de nem akarja. Ő tényleg úgy gondolja, hogy egy darabig az ő fizujából éltünk, (most már nekem is van bevételem), de a nagyobb dolgokat nagyrészt a szüleim vették.

Nyilván, mivel szinte mindenről van számla (gondolok a fűnyírótól kezdve, a szárítógépen át minden), sőt a számlák egy része apu nevére készült, tehát még nem is az én nevemen vannak, így gondolom egyértelműen ki lehetne sakkozni,hogy ki-merre.

Nem buta, gondolom,hogy tudja mennyi "járna" neki, ha bármi történne, de ő mindig azt mondta,hogy utálta az olyan embereket, akik belemennek egy gatyával egy kapcsolatban, aztán váláskor meg viszik azt is, amihez valóban semmi közük nem volt.

2016. júl. 16. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!