Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelkeznétek a férjetek...

Végrendelkeznétek a férjetek javára?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet! A férjemmel 10 éve vagyunk, együtt, 7 éve vagyunk házasok. Két kisgyermekünk van. Rólam tudni kell,hogy vagyonos családból származom, sokat kaptunk a szüleimtől. Többek között a házunkat, kocsit, stb. A férjem nagyon jól keres, és az elmúlt évek alatt, amíg én otthon voltam a gyerek születése közben (a nagyobb 4,5 éves, utána nem mentem vissza, a Kicsi 9 hónapos) nagyrészt a férjem fizujából éltünk. Nemrég beszélgettünk és rákérdeztem,hogy mit tenne, ha ne adj Isten valami miatt szétmennénk. Mármint eladnánk a házat? Vagy ő hova menne, ha mondjuk mit itt maradnánk a gyerekekkel? Mondta,hogy nyilván neki nincs semmije, az anyukájához nem költözne 34 évesen, maradna az albérlet. Akkor gondolkodtam el azon, hogy bár hivatalosan enyém a ház, de ő is mennyi mindent tett hozzá. Továbbgondoltam, és úgy döntöttem,hogy végrendelkezek, hogy ha netán jóval hamarabb meghalok, akkor elsősorban ne a gyerekek örököljék a házat, és az egyik kocsit, hanem ő.

Viszont a barátnőm, akivel erről beszéltem, mondta,hogy gondoljam át, mert mi van,ha mondjuk a halálom előtt, esetleg lesz egy csúnya válásunk, a Férjemnek új barátnője, felesége stb. Hogy ő inkább hagyná, hogy a gyerekek örököljenek, a Férjem meg maximum legyen haszonélvező. De én tényleg rengeteget köszönhetek neki, és úgy gondolom,hogy ha egyszer esetleg mással folytatja az életét, akkor is megérdemelné.


2016. júl. 13. 13:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez korrekt lépés lenne részedről, de tenyleg nem kis döntés.
2016. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%

én ugy tudom csak a házasság nem érvényes feltételhez kötve, de a végrendeletet lehet pl. akár ilyen feltételhez is kötni, csak jól meg kell fogalmazni.


ugyhogy elösször ezt a feltételt kellene átgondolni, mi az ami tényleg kizáró ok lenne.

2016. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Miért ne? A végrendeletet lehet módosítani.
2016. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor erre rákérdezek!

A válás pusztán, nem lenne kizáró ok!

2016. júl. 13. 13:46
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen értelmetlen dolog, amit írsz. Ha netán meghalsz, akkor is a férjed meg a gyerekek egyharmad arányban örökölnék a vagyonodat. De ha csak a gyerekeké lenne a ház, a férjednek akkor is özvegyi haszon´levezete lenne rá.


Ha meg elváltok, akkor is a házasság alatt szerzett vagyon kötös, felezödik. Nem írtad, hogy a ház a tied volt-e a házasságkötés elött - ebben az esetben a különvagyonod -, vagy a házasság alatt vettétek - ebben az esetben mindenképpen közös zserzemény. De mindfkét esetben a házasság alatt az ingatlanra költött összeg már közös, ez az érték fele mindenkéopoen a férjedé lenne.


A házat úgy hagyni a gyerekekre, hoyg a haszonélvezet a férjedé, igen meggondaolanadó dolog, mert aníg ö él, addig a gyerekek sem ottlakni nem tudnak a beleegyezése nélkül, sek eladni nem tudnák, mégha szükséges is lenne.


Ha mindenképpen biztosítani akarod a férjed jövöjét anyagi téren is, akkor a legokosabb megkérdezni egy ügyvédet, mert az anyagiak pontos ismerete nélkül nem lehet megmmondani, mi lehet a legjobb megoldás.

2016. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az én vagyonom házasság előtt szerzett, ill. öröklött.

A vicc az egészben, hogy a férjem jogász, de őt nem szeretném ebbe beavatni, mert nem engedné.

A ráköltött részről pedig annyit,hogy a nagyobb beruházásokat, amiről mondjuk számla is van, nagyrészt a szüleim ill. én fizettem, így az én is az én nevemen van. Lásd pl. autók!

2016. júl. 13. 13:50
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

valamiképp a gyerekeket is belevenném a buliba, mert mi van, ha apa valami pénzéhes nőcivel jön össze, aki esetleg szülne is neki.


ennek ne a te gyerekeid igyák igyák meg a levét.

2016. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

"De én tényleg rengeteget köszönhetek neki, és úgy gondolom,hogy ha egyszer esetleg mással folytatja az életét, akkor is megérdemelné."

Ezt a tiszta szívű gondolatot nagyon ritkán lehet tapasztalni. Nincs benne semmi irigység, felfuvalkodottság, bosszúvágy.

Ez az igazi szeretet. Legyen boldog akárhogy is, akár nélkülem is - miért? mert szeretem.

2016. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

"A ráköltött részről pedig annyit,hogy a nagyobb beruházásokat, amiről mondjuk számla is van, nagyrészt a szüleim ill. én fizettem, így az én is az én nevemen van. Lásd pl. autók!"


HA a házasság ALATT történtek ezek a kiadások, akkor az közös vagyon, mert a házasság vagyonközösség, emiatt minden közös, még akkor is az lenne, ha az egyik félnek soha nem lett volna jövedelme. Az meg megint csak lényegtelen, kinek a nevén van egy-egy vagyontárgy, attól még közös.

2016. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

5-ös jól válaszolt. Pár éve már nem haszonélvezetet örököl a házastárs, hanem tulajdonjogot.

A gyerekeid 1/3 - 1/3 arányban örökölnek, és a férjed is.

Szerintem a jog eléggé igazságos. Én nem szúrnék ki a saját gyerekeimmel. HA úgy halsz meg, hogy még kiskorúak, akkor úgyis az lesz, hogy egyszerűen 3-an ott maradnak abban a házban.

Szóval gondolj a gyerekeidre is!

2016. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!