Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családcentrikus nő életpál...

Egy családcentrikus nő életpályájába hogyan fér bele a jogi szakma?

Figyelt kérdés

Világéletemben a jogi pálya iránt érdeklődtem. Fontos volt nekem mindig, hogy valamiben kiteljesedjek, a tőlem telhető lehető legtöbbet elérjem az adott témában. A saját családom képe miatt őszintén szólva sosem vonzott a gyerekvállalás, a család fontossága, nem láttam bele testközelből a pozitív oldalába. Közben jelentkeztem jogra, nem sokkal később lett egy szerelmem, aki azóta az élettársam, és ő megváltoztatta az élethez való hozzáállásomat, és szerintem pozitív irányba vitte el a gondolkodásomat, rávilágított arra, mik a valódi értékek az életben. Az ő családja csodás, és megtapasztaltam, hogy ez egy működőképes dolog, továbbá, hogy ez kell hogy legyen az élet elsődleges célja... Én legalábbis mostmár így látom. Ugyebár közben elkezdtem a jogot, ennek már második éve, de már nem a karrier a lényeg, és elkezdtem aggódni, hogy egy ilyen kemény szakmában nő létemre nem tudnék kiteljesedni úgy, hogy közben harmonikus családi életet tudjak magam mellett fenntartani, amelyben maximálisan a gyermekeim életének a része vagyok. Egyszerűen nincs az az arany középút, amellyel meg is érné ebben a szakmában maradni.

Bocsánat, hogy hosszú lett, de szerettem volna részletesebben leírni... Kérlek írjátok le a véleményeiteket vagy a tapasztalatokat!

Összeegyeztethető-e a kettő? Mit javasolnátok? Hagyjam el, és keressek olyan szakmát, ami ilyen célokkal is boldoggá tenne? Vagy van megoldás így is?

Nem nagyon hallok vidám történeteket... Boldog jogászokról akik 100%-osan helyt tudnának állni a családban betöltött szerepükben is... Ennek az ellenkezőjéről viszont 100 meg 100 történetet hallottam/láttam magam is.

Köszönöm!



2016. júl. 8. 23:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%

Speciel én tényleg ügyvéd vagyok, én írtam az első választ, és így visszanézve "éjjel". Mégis komolyan gondoltam.


Nem csak nagy, nemzetközi ügyvédi iroda létezik ám! Én egy egyéni ügyvéd vagyok, nincs jelöltem, se titkárnőm, sőt: az irodám is itthon, a házunkban van.


Ügyfelekhez járok - rugalmasan beosztható az időpont, és tárgyalni - ez nyilván már kevésbé rugalmas.


Szóval nem hiszem, hogy ne lehetne ezt összeegyeztetni a családdal. Mint említettem, a testvéren gyerekének felügyeletét előbb tudom megoldani, mint a saját apukája, aki olyan helyen dolgozik, ahonnan bizony tényleg nem lehet csak úgy eljönni napközben. Ellenben, nekem ha épp nincs tárgyalásom vagy valami nagyon fontos, halaszthatatlan megbeszélésem, akkor át tudom szervezni a munkámat úgy, hogy menjek vigyázni a gyerekre.

2016. júl. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de tudományos területen dolgozom, az sem egy tipikus gyerekcentrikus szakma. A férjemmel családcentrikusan élünk. A mi gyerekünk élete annyiban különbözik más gyerekekétől, hogy többet vagyunk vele itthon, viszont általában a nyaralásokat konferenciákkal kötjük egybe (1-2 naposokra még ráhúzunk ottani szabadidőt, és a gyerek nem ül az előadásokon benn).


Szerintem valódi érték az életben a családon kívül a munka szeretete és a tudományos érdeklődés is, szóval ebben nem értek veled egyet.

2016. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!