Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családcentrikus nő életpál...

Egy családcentrikus nő életpályájába hogyan fér bele a jogi szakma?

Figyelt kérdés

Világéletemben a jogi pálya iránt érdeklődtem. Fontos volt nekem mindig, hogy valamiben kiteljesedjek, a tőlem telhető lehető legtöbbet elérjem az adott témában. A saját családom képe miatt őszintén szólva sosem vonzott a gyerekvállalás, a család fontossága, nem láttam bele testközelből a pozitív oldalába. Közben jelentkeztem jogra, nem sokkal később lett egy szerelmem, aki azóta az élettársam, és ő megváltoztatta az élethez való hozzáállásomat, és szerintem pozitív irányba vitte el a gondolkodásomat, rávilágított arra, mik a valódi értékek az életben. Az ő családja csodás, és megtapasztaltam, hogy ez egy működőképes dolog, továbbá, hogy ez kell hogy legyen az élet elsődleges célja... Én legalábbis mostmár így látom. Ugyebár közben elkezdtem a jogot, ennek már második éve, de már nem a karrier a lényeg, és elkezdtem aggódni, hogy egy ilyen kemény szakmában nő létemre nem tudnék kiteljesedni úgy, hogy közben harmonikus családi életet tudjak magam mellett fenntartani, amelyben maximálisan a gyermekeim életének a része vagyok. Egyszerűen nincs az az arany középút, amellyel meg is érné ebben a szakmában maradni.

Bocsánat, hogy hosszú lett, de szerettem volna részletesebben leírni... Kérlek írjátok le a véleményeiteket vagy a tapasztalatokat!

Összeegyeztethető-e a kettő? Mit javasolnátok? Hagyjam el, és keressek olyan szakmát, ami ilyen célokkal is boldoggá tenne? Vagy van megoldás így is?

Nem nagyon hallok vidám történeteket... Boldog jogászokról akik 100%-osan helyt tudnának állni a családban betöltött szerepükben is... Ennek az ellenkezőjéről viszont 100 meg 100 történetet hallottam/láttam magam is.

Köszönöm!



2016. júl. 8. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Én ügyvéd vagyok, és ugyan nekem nincs férjem, gyerekem, de sok kollégának van.

Szerintem ugyanannyira összeegyeztethető, mint bármelyik mások olyan szakma esetén, ahol rugalmasan, nem pedig blokkolva, műszakban kell dolgozni. (És hát lássuk be: egyre több ilyen van.)


Hozzáteszem, ha önállósodik az ember, akkor a rugalmasság tényleg megvan. Senki nem szól bele, mikor dolgozom, és mikor nem (persze pl. a tárgyalások kötöttek), így pl. simán tudok akár hétköznap is a testvérem gyerekére vigyázni, ha neki dolga van (pontos időpontot előre egyeztetünk), ellenben pl. a férjével, aki 8-17-ig dolgozik, és nem tud eljönni napközben a munkahelyéről.


Ha így vesszük, elég családbarát a dolog.


De bizony olyan is van cserében, hogy hétvégén, éjjel, ünnepkor... kell valamit csinálnom, mert határidős, és meg kell lennie.

2016. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

"rávilágított arra, mik a valódi értékek az életben"


Ez mit takar? Szerelmesen a füledbe súgta, hogy de szép lenne, ha otthon vasalnád a gatyáját?

2016. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Több jogász ismerősöm is van, köztük bírónő, ügyvédnő, vállalati jogász. Össze lehet egyeztetni minden további nélkül a családdal, azt azért ne felejtsd el, hogy 3 éves kor után már a gyerekek is a "dolgozóban" vannak reggeltől délutánig, nem jelentenek napi 24 órás elfoglaltságot.:-) Sok függ a párod beállítottságától, neveltetésétől, mennyire lehet vele megosztani a feladatokat, lesz-e annyi jövedelmetek, hogy akár segítséget fogadjatok. A családcentrikusság nem azt jelenti, hogy neked (és egyedül neked) kiváló pedagógusnak, bébiszitternek, takarítónőnek, elsőrangú háztartási alkalmazottnak és szakácsnőnek kell lenned egyszemélyben. A szexistennő szerepkör azért nem árt.:-)
2016. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2. .... :DDD NEM! Csak rájottem mellette, hogy nem rossz dolog ez a család, és csak kell nekem az életben gyerek. Ennyi. :D


Köszönöm a válaszokat!! Egyszerűen beparáztam, mert maximálisan más terveim voltak az életre, leginkább a munka és a hasonló tervek töltötték volna ki, aztán most hirtelen nem tudom eldönteni, hogy működne ez... Mert sosem képzeltem el. 100%-os háziasszony, vasalónó meg a többi sosem leszek, az fix :D

2016. júl. 8. 23:52
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Úgy tervezz, hogy a szerelem múlandó, a férjek előbb vagy utóbb lelépnek, aztán marad a nyakadon a gyerek, meg az önvád, hogy nem tudod magatokat eltartani, mégis inkább tanulni kellett volna ahelyett, hogy az első naaaaagy szerelemnek szépen lebabázol, sutba dobva minden mást. Persze minek mondani ezt egy szerelmes félig-felnőttnek, úgyis mindig a legbutább dolgokat művelitek a szerelemre hivatkozva.
2016. júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek olyan bírónőt, aki 5 gyereket szült és most is a pályán van.
2016. júl. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Sok tényező van, főleg, ha párod is van. Anyám bíró volt és 2 éves koromban elvált. Mivel nem kellett reggeltől estig fixen bent lennie a munkahelyén, mindennap finom házi ebédet kaptam (miután elegem lett a menzából), s ha valami kellett délután, simán bementem a munkahelyére. Ha épp tárgyalt, akkor is rányithattam, elrendelt egy szünetett, kijött, elintézett hamar és visszament. Ennél azért sokkal kötöttebb s szigorúbb munkahelyek is vannak...

Az tény, hogy sokat dolgozott, otthon is. De ott volt. A családi életem nem volt tökély, de ez a személyiségünk különbözőségéből és a testvér, apa, unokatesó s egyéb rokonok szinte teljes hiányából fakadt. Azért nem volt rossz nekem. Össze lehet egyeztetni a dolgokat s ha még egy nem túl elfoglalt jó apa is van... Az szuper lehet.

2016. júl. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Kérdésedre a válasz: simán beleférhet. Én már 15 éve dolgozom bíróságon és láttam már nem keveset. Jelenleg a tanácsunkból most ment szülni egy fogalmazó csaj, a 4. gyerekét vállalta be 40 évesen :) szóval ha a párod támogat ebben és mondjuk tudsz nélkülözni 2 évet, amíg otthon vagy a kicsivel, akkor simán nincs aggódni valód. Gondolj bele, hogy kötetlen munkaidőben dolgozhatsz, akár ügyvéd vagy, akár bíró, vagy jogtanácsos, nyilván azért van nagyszülői segítségetek is, szóval kár előre aggódni. Ha meg bekerülsz bármelyik bíróságra és nagyon jó vagy, akkor csak szárnyalsz előre, lehetsz tanácselnök, kollégiumvezető, elnökhelyettes és elnök is akár. Rajtad múlik. Nem lehetetlen, hidd el. A gyerekvállalást meg ne halogasd, mert nagyon sok kapcsolat már ráment a karrierépítésre sajnos. Én láttam.
2016. júl. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Oszinte leszek veled: nem. Ugyvedi irodaban dolgozom, tizenpar ugyvedet ismerek, eleg valtozatos szemelyisegek, mind 35 korul, nemelyikuk hazas, de gyermekuk egyiknek sincs. Sajat ugyvedi iroda mellett ilyesmire egyszeruen nem lesz idod, hiaba mondja barki is, hogy "arra van idod amire akarod". Az ugyvedsegnel nem igy mukodik. Ott van napi cirka 150 telefonod, targyalasokra jarsz, meetingekre, egy ido utan ugye lesznek ugyvedjeloltjeid is (akik fizeteset is ki kell mar termelni), nekik is kell adni a feladatokat, segiteni nekik, es meg szaz masik apro feladat attol fuggoen hogy milyen teruleteken dolgozol (mert ahhoz hogy pl. csak buntetojoggal foglalkozzhass, nagyon jonak kell lenni, maskulonben pedig tobb labon kell allni). Es emellett meg mukodtess egy parkapcsolatot, nemhogy gyereket nevelj... hat sok sikert, de nokent ez nem a szakma, vagy ha probalod azza tenni, akkor biztos hogy nem lesz eleg kapacitasod kitermelni elegendo bevetelt.
2016. júl. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Mekkora a valószínűsége, hogy éjjel mind azok vannak itt, akuk jogászok, apu az, anyu az, közeli barát az?

Kb nulla.

Na, ennyire kell komolyan venni a válaszokat.

2016. júl. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!