Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől függ valaki nemzetisége?

Mitől függ valaki nemzetisége?

Figyelt kérdés
Az én rokonságomban (üknagyszülők) pl. van német, de mégis "magyar vagyok". Ha egy magyar pár kiköltözik külföldre és gyerekük születik, akkor az most magyar nemzetiségű, vagy az adott ország nemzetiségét veszi fel?Sokan itt szülnek, meg kint nevelik fel.Mikortól számít vki tiszta "németnek", "angolnak","frasnciának" stb? Főleg a sok bevándorlást egybevéve..
2016. júl. 8. 10:07
 1/8 omba ***** válasza:
89%

Szerintem ezt Illés Gyula fogalmazta meg a legjobban:

"nem az a kérdés ecsém, hogy honnan jössz, hanem hogy merre tartasz!"

2016. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy gondolom hogy ha mondjuk egy magyar pár kiköltözik Németországba és ott élnek,és születik gyerekük ott Németországba akkor az a gyerek már német nemzetiségű.
2016. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
személy szerint olyan nemzetiségű vagy amilyennek vallod magad, hivatalosan viszont olyan ahol születtél
2016. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy mindenki olyan nemzetiségű, amilyennek tartja magát, és amelyik kultúrát magáénak érzi, amelyiket anyanyelvi szinten beszéli, és ez az élete során változhat. Példádnál maradva a magyar szülők Németországban született gyereke kezdetben szerintem magyar, hiszen ezt a nyelvet tanulja a szüleitől, valószínűleg inkább magyar módon él a család stb, később azonban a szocializáció hatására ez fordulhat, és könnyen lehet, hogy felnőtt korára inkább németnek tartja már magát.
2016. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én Szlovákiában születtem most Magyarországon élek de míg kint éltem ott is magyar nemzetiségű voltam,mert magyar az anyanyelvem.
2016. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez nagyon egyén függő. Viszont szerintem ha az illető nem beszéli már az adott nyelvet, akkor nemigazán mondanám, hogy ő nemzetiségű.

Az állampolgárság is macerás dolog, ez országokként változik, valahol még az sem elég, hogy az adott országban születtél.

2016. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Minden nemzetnek megvan a jellemzője. Volt egy munkatársam erdélybúl, beszélt románul, meg magyarul is. Szerinted ő milyen nemzetiségű lehetett? Amit kértem tőle, nem úgy csinálta. Akaratos, erőszakos, engedetlen volt. A zsebkendőt nem ismerte, a mosdóba, meg a földre fújta az orrát. Mondtam neki, hogy román getzi, azt mondta, hoz majd papírokat, arról, hogy ő magyar. Hallgattam Kozsdi Tamást, és pont mondta az elején, hogy akármilyen papírom lehet a származásomról, a lelkület a meghatározó. Lehet, hogy nem volt román, de magyarnak se volt jó. Oláh tzigány volt.
2016. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amilyen nyelven gondolkodik olyan a nemzetisege :)
2016. júl. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!