Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám besokallt. Ti megérti...

Édesapám besokallt. Ti megértitek ezt? ( bocsánat ha túl hosszú)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a szüleimet de sajnos édesanyám elhunyt 2 éve és úgy alakult hogy apámhoz és a barátnőjéhez kellett költöznöm. Én megteszek minden tőlem telhetőt, elmosogatok, eltörölget amire csak megkérnek, a két tesóm mellett akik nem dolgoznak nem tanulnak nekem még vannak álmaim, nyelvvizsgát szeretnék, emelt érettségit, főiskolát, jogosítványt, tanulok mint egy güzü de nem bírom, a fő tantárgyakból ötös vagyok ( egyedül a matek nem megy annyira) a többiből sem vagyok rossz. Az egyetlen hibám hogy hiába pakolok mindig sézpen el, takarítok, port törlök egyszerűen képtelen vagyok rendet tartani. Azt gondolom ennyi rossz szokást megengedhetek magamnak amellett hogy teljes fáradtságig küzdök.. Nemrég jelentkeztem egy nyelviskolába de átvertek ezért inkább jogosítványt akartam szerezni. Megbeszéltük apával, hogy mindez a saját pénzemből menne ( családi pótlék, árvaellátás) nagyrészben de persze igényelném egy kicsit a segítségét mert hát ezekből kb 30 ezer forintot tarthatok meg és ebből 25 ezret külön tanárra költök. Általában nem beszélünk sokat apával, ha igen jól elvagyunk néha kiakad mint minden szülő. Sosincs otthon reggel hattól este tízig színét sem látom. Mindig kiakad hogy sosem lát tanulni de könyörgöm... Megmondtam neki menjen be a suliba kérdezze meg a jegyeimet és azután szidjon össze.. Nemrég bevérzett a mandulám a másik bedagadt nem tudtam nyelni, lázam volt, szédültem és hánytam. Megkértem hogy délután hadd mehessek el az utolsó óráról ( gazdasági, nem csinálunk rajta semmit) hogy időben odaérjek a dokihoz.. Úgy leüvöltött mint az állat. Ilyen mérgesnek még nem láttam. Lehordott mindennek, hogy én lógni akarok, hogy kiakarom magamat íratni, semmi bajom nincsen, van valami ok amiért nem tudok suliba menni, már megint nem tanultam stb.. Mondom jólvan akkor nem megyek el orvoshoz.. Apám kórosan kerüli az orvosokat holott ő sincsen a legjobb egészségügyi állapotban. Amióta vele élek egy napnál többet sosem hiányoztam iskolából. Lehettem akármilyen beteg. Szóval nem mentem el orvoshoz, mert nagyon rosszul voltam, el aludtam nem keltem fel csak este.. Meg féltem is mit szólna úgyhogy inkább teáztam meg jó melegen felöltöztem. Azóta egyszerűen kiállhatatlan.. Ma annyit kérdeztem tőle meleg e még a leves és leordított.. megint jött avval hogy nem tanulok stb.. Megkérdeztem mennek-e valamikor vásárolni mire elkezdi hogy Mi kéne már megint? Mondom némi ennivaló.. Ugyanis megeszik a kenyeret megisszák a tejet de rám nem gondolnak mondván majd lemegyek a boltba ha kell valami.. De nem vásárolhatok fejet vesztve ugyanis nekem be kell osztanom azt a pénzt amit kapok.. Egyszerűen nem értem mi baja lehet.. Hogyan tudnám megnyugtatni? Vagy zárkózzak be és mindig és várjam hátha lenyugszik? Ma éppen mosogattam amikor megkérdeztem tőle hogy ráér e valamikor eljönni velem az autósiskolába a jogosítvánnyal kapcsolatban.. Természetesen leszidott hogy nem, egyáltalán nem ér rám,sőt jogosítványról ég csak ne is álmodjak.. Egyszerűen minden baja... És nagyon rosszul esik.. Most is alig állok a lábamon fáj a fejem, hányingerem van, be van gyulladva a mandulám de megyek suliba hogy neki jó legyen.. Tényleg olyan szörnyű dolgot tettem avval hogy orvoshoz akartam menni? Esetleg szülők is válaszolhatnak hogy ők megértik-e.
2010. ápr. 14. 22:13
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Nem idegbeteg, nem szokott ilyen lenni, csak most gondolom valamin besokallt. Amúgy meg csak szimplán régimódi, egyes kérdésekben nagyon fiatalos, modern felfogású, más kérdésekben meg iszonyat prűd és régimódi.
2010. ápr. 14. 23:39
 22/27 anonim ***** válasza:

Hat, most nem azert de ezt valamilyen szinten hivatalos utra kene terelni.

Valami hatosagot kihivni.

Mi az, hogy a nagymamadhoz aki 80 eves es beteg es 1 pohar vizet iszik naponta azt is kihanyja nem hiv orvost???

Meddig csinalja amig meg nem hal a mama???

Es teged meg nem enged el? Ha gycsop esze lnne akkor tudhatna hogy a mandulagyulladas akar szivizom elegelenseget is okozhat stb.

Ted felre apukat, es menj el orvoshoz. A nagyihoz valahogy probalj meg hivni orvost, mielott meghal a szerencsetlen.

Amugy apuka kedves baratnoje mi a francot csinal, hogy ket fogpiuszkalot nem tesz keresztbe es minden radmarad?!

Es a tesoidnak nem kene az edes semmittevesbol felebredni?

En a helyedbe ugy kifarolnek onnan mint a szel!

Inkabb mennek egy idore otthonba vagy kernek segitseget onkormanyzttol, hogy ennyi idosen mittehet hova mehetek, de, hogy 17 evesen nem lennek iskola mellett az ugyeletes robot az tuti!

Ezek a dolgok nema TE feladatod kene,hogy legyenk!

Nincsenek tini eveid!

A baratod szuleivel joba vagy?

Ok em tunanak valahoy segiteni?

z anyukaja esetltleg elmenne veled, helyekre ahol megkerdezetek mit lehet tenni.

Ahogy leirod, azert apukatol sok jo ezelott s jott!

Sok jora nem gondolom, hogy szamithatsz foleg, ha ez a no olyan eros mellette, hogy anyukadtol kepes volt miatta elvalni.

2010. ápr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Hat azert az, hogy se teged nem enged ovoshoz, se a nagyihoz nem hiv orvost azert a regimodin tulmegy szeintem!!!
2010. ápr. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Mostatom, hogy sok helyen hianyoznak betu, ne haragudj remelm megfjtheto.

Kulfoldrol irok es nem egy csucstechnika

2010. ápr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
keresd meg a sulidba az ifjúságvédelmi felelőst / kérj tanácsot az osztályfőnöködtől
2010. ápr. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Sztem költözz kollégiumba, vagy barátokkal albérletbe és az árvaságiból, és némi diákmelóból, szoctámból tartsd el magad... mert nagyon rossz hatással lesz rád, ha továbbra is ilyen rideg, lehetetlen környezetben maradsz. Ne engedd, hogy kihasználjanak!
2010. ápr. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy apukád valamilyen elmezavarral küzd. mivel veszélyezteti a te egészségedet, és a nagymamád életét, mindenképpen beszélned kéne a sulitokban egy olyan tanárral, akit kedvelsz és akiben megbízol. meséld el apukád kirohanásait (Sajnos a helyzet, amit leírsz messze túlmegy egy rossz hét kategóriáján), és hogy nem enged orvoshoz, a nagymamádhoz pedig nem hívja ki, pedig ő már nagyon beteg.


hagyd a fenébe az azon gondolkodást, hogy orvoshoz menni rosszgyerekek szokása, erről ne is vitázzunk. apukád, és a te helyzeted még laikus szemmel nézve is beteges. az a baj, hogy ha nem történik vmi, akkor előbb-utóbb tragédia fog történni (pl. a nagymamáddal). ne várj addig, mert azt nem tudod utána visszafordítani.


és ne felejtsd el a legfontontosabbat: nem vagy felelős sem apukád életéért, se az elmezavaráért (ha valóban az van neki). nem tettél semmi rosszat, soha ne okold magad.

2010. ápr. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!