Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám besokallt. Ti megérti...

Édesapám besokallt. Ti megértitek ezt? ( bocsánat ha túl hosszú)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a szüleimet de sajnos édesanyám elhunyt 2 éve és úgy alakult hogy apámhoz és a barátnőjéhez kellett költöznöm. Én megteszek minden tőlem telhetőt, elmosogatok, eltörölget amire csak megkérnek, a két tesóm mellett akik nem dolgoznak nem tanulnak nekem még vannak álmaim, nyelvvizsgát szeretnék, emelt érettségit, főiskolát, jogosítványt, tanulok mint egy güzü de nem bírom, a fő tantárgyakból ötös vagyok ( egyedül a matek nem megy annyira) a többiből sem vagyok rossz. Az egyetlen hibám hogy hiába pakolok mindig sézpen el, takarítok, port törlök egyszerűen képtelen vagyok rendet tartani. Azt gondolom ennyi rossz szokást megengedhetek magamnak amellett hogy teljes fáradtságig küzdök.. Nemrég jelentkeztem egy nyelviskolába de átvertek ezért inkább jogosítványt akartam szerezni. Megbeszéltük apával, hogy mindez a saját pénzemből menne ( családi pótlék, árvaellátás) nagyrészben de persze igényelném egy kicsit a segítségét mert hát ezekből kb 30 ezer forintot tarthatok meg és ebből 25 ezret külön tanárra költök. Általában nem beszélünk sokat apával, ha igen jól elvagyunk néha kiakad mint minden szülő. Sosincs otthon reggel hattól este tízig színét sem látom. Mindig kiakad hogy sosem lát tanulni de könyörgöm... Megmondtam neki menjen be a suliba kérdezze meg a jegyeimet és azután szidjon össze.. Nemrég bevérzett a mandulám a másik bedagadt nem tudtam nyelni, lázam volt, szédültem és hánytam. Megkértem hogy délután hadd mehessek el az utolsó óráról ( gazdasági, nem csinálunk rajta semmit) hogy időben odaérjek a dokihoz.. Úgy leüvöltött mint az állat. Ilyen mérgesnek még nem láttam. Lehordott mindennek, hogy én lógni akarok, hogy kiakarom magamat íratni, semmi bajom nincsen, van valami ok amiért nem tudok suliba menni, már megint nem tanultam stb.. Mondom jólvan akkor nem megyek el orvoshoz.. Apám kórosan kerüli az orvosokat holott ő sincsen a legjobb egészségügyi állapotban. Amióta vele élek egy napnál többet sosem hiányoztam iskolából. Lehettem akármilyen beteg. Szóval nem mentem el orvoshoz, mert nagyon rosszul voltam, el aludtam nem keltem fel csak este.. Meg féltem is mit szólna úgyhogy inkább teáztam meg jó melegen felöltöztem. Azóta egyszerűen kiállhatatlan.. Ma annyit kérdeztem tőle meleg e még a leves és leordított.. megint jött avval hogy nem tanulok stb.. Megkérdeztem mennek-e valamikor vásárolni mire elkezdi hogy Mi kéne már megint? Mondom némi ennivaló.. Ugyanis megeszik a kenyeret megisszák a tejet de rám nem gondolnak mondván majd lemegyek a boltba ha kell valami.. De nem vásárolhatok fejet vesztve ugyanis nekem be kell osztanom azt a pénzt amit kapok.. Egyszerűen nem értem mi baja lehet.. Hogyan tudnám megnyugtatni? Vagy zárkózzak be és mindig és várjam hátha lenyugszik? Ma éppen mosogattam amikor megkérdeztem tőle hogy ráér e valamikor eljönni velem az autósiskolába a jogosítvánnyal kapcsolatban.. Természetesen leszidott hogy nem, egyáltalán nem ér rám,sőt jogosítványról ég csak ne is álmodjak.. Egyszerűen minden baja... És nagyon rosszul esik.. Most is alig állok a lábamon fáj a fejem, hányingerem van, be van gyulladva a mandulám de megyek suliba hogy neki jó legyen.. Tényleg olyan szörnyű dolgot tettem avval hogy orvoshoz akartam menni? Esetleg szülők is válaszolhatnak hogy ők megértik-e.
2010. ápr. 14. 22:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

"Ő most 80 éves és beteg, nem iszik csak fél pohár vizet naponta, azt is kihányja és apa nem hajlandó orvost hívni hozzá.."


Bocs, apukád totál zakkant érzelmileg.

Neki pszichológusra lenne szüksége.

Nem hiszem, hogy ebben az esetben használna egy őszinte beszélgetés, de egy próbát megér.

De itt a legtöbb, amit tehetsz, hogy magadat véded.

Nem szabad, hogy Te is ilyen érzelmi analfabéta legyél. Próbáld meg nem tartani fontosnak a véleményt, azoknak a véleményre adj, akik normálisak érzelmi szempontból.

A tanárok, barátok, ismerősök dicsérete motiváljon, adjon erőt és önbizalmat, apukád szidásait és véleményét egyszerűen szard le!


Tudom nagyon nehéz, mert szembe megy a normális emberi pszichés és érzelmi igényekkel, de a Te esetben ez a legjobb megoldás!

Legalábbis szerintem!

2010. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:

Én nem értem. Egyáltalán. Nem tudom, hogy miért bánik így veled, de ez egyáltalán nem szép, sőt, egyenesen gusztustalan.


A barátnője szeret? Mert ha nem bír, akkor lehetséges, hogy Ő is alád ás. Megjegyzem ettől függetlenül apádnak nem volna való gyerek. Mi az, hogy nem mehetsz el orvoshoz, csak mert Ő fél tőlük? Ez nonszensz.


Egyébként részvétem anyukád miatt.

2010. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Senkivel sem tudok beszélgetni, max. a barátommal, nade női problémák, élmények elmesélése.. Az nem a barátomra tartozik.."


Ha a barátodban teljesen megbízol, szerintem akármiről beszélgethetsz vele. Neked is jót tenne, ha kibeszélnéd magadból. Ez az én véleményem.

2010. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Semmi különösebben nőies nincs a családi problémákban.
2010. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Kicsit elszégyelltem magam.. édesapám nem szörny, lehet szimplán csak rossz hete van. De akkor sem értem miért kell a mandulám miatt veszekedni.. Mert ha a rendetlenség miatt lenne besértődve, vagy akármi más miatt. megérteném.. Igaz megjegyeztem neki kihagyhatnám-e a keddi napot az iskolában, mert rosszul vagyok, természetesen nem volt a válasza, mire a barátnője megjegyezte hogy ha csak délután van orvos akkor mi a fenét akarsz te itthon maradni, Mire azt válaszoltam hogy nem vagyok jól.. Mire apa leordított hogy ne menjek el , miért nem akarok suliba menni, milyen dolgozat lesz stb... ( amikor felhívtam és legelőször mondtam neki a mandulámat akkor is az volt az első kérdése milyen doga lesz..) Bevallom igenis volt dolgozat, matematika témazáró.. De egyáltalán nem ez volt az ok, rendesen felkészültem rá, pedig éjszaka olyan rosszul voltam hogy nem tudtam tanulni.. És ötös lett! Egyszóval nem ezért nem akartam iskolába menni, na magam alatt sem vágom a fát mert akkor mehettem volna még többször külön tanárhoz dolgozat előtt. Nem mondtam el neki a témazárót úgy tudja holnap írjuk.. Nem tudok rajta eligazodni, ismerem, amikor ilyen dühös nem lehet vele bezsélni, egyszer már beszéltem vele erről, akkor is sírva fakadtam hogy tanulok, külön órákra járok, mijden teendőt elvégzek, még a barátnőjével is megpróbálok kijönni, sosem bántom, mégis mindig én húzom a rövidebbet, én vgyok a sz*r, én "kekeckedem" vele... Megmondtam neki hogy egy hibám van hogy nem tudok rendet tartani és hogy ezért kell-e ennyire bántani.. Akkor úgy gondolom elszégyellte magát de azóta ez az eset el van felejtve... Mostanában nagyon tilt mindentől, de kérdem én hol volt maikor szükségem lett volna rá? Mert édesanyám halála után mély depresszióba süllyedtem, az internetes emberekhez fordultam segítségért akik persze átvertek, volt hogy hajnali háromig a gépet nyúztam és akkor nem tiltott de most amikor éjfélekig gépelem a tételeket és mindent akkor nagyon tud tiltani.. Az előző barátom egy állat volt, bántott érzelmileg és fizikailag is, tőle nem tudtak tiltani mostani barátom egy kedves szeretetreméltó fiú, őszinte és már őt is megbántotta apukám élettársa mert nyíltan nekiszegezte a kérdést hogy nincs-e hol laknia mert folyton ott van..
2010. ápr. 14. 23:04
 17/27 A kérdező kommentje:
A barátnője nem bír, sosem bírt, anyáskodni próbál pedig nem az anyám, miatta váltak el, nekem nem lenne gondom együtt élni velem, gyakran ha cseszeget inkább hozzá sem szólok.. Mindig dúr a szobámban, kutat, gyakran ha elmegyek otthonról elsétálok az ablakunkig hátha látom hogy bent van e és az az első dolga hogy bemegy a szobámba és kutat.. Ő az aki alámvág,ő az aki áskálódik és aki megrengeti apában az irántam érzett bizalmát.. Mindig nekem esik, főleg ha apa nincs otthon, hihetetlenül beszél velem, pedig soha egy rossz szót nem mondtam rá, nem bántottam, de apa nem hiszi el, mindig az ő pártját fogja..
2010. ápr. 14. 23:10
 18/27 anonim válasza:

Fősulin menj el valami másik városba koliba....

Apud meg két tűz között van. Ott vagy te akit nem szeret a nője. Mit gondolsz kitömi a fejét azzal, hogy nem tanulsz???

Ha venne neked kaját lehet este nem kapna sex-et. Az pedig fontos egy férfinak...

Beszéld meg a barátnőjével, hogy már csak a fősuliig maradsz akkor elköltözől kollégiumba és nem kell lásson.

Apunak meg sird el magad, hogy már csak ő maradt neked kire számithatsz, ha ez sem hatja meg akkor semmi.

2010. ápr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:

Áh! Tényleg! Nem ás, hanem vág. :D


Amúgy ezt a helyzetet nehéz kivédeni, főként így, hogy apád mellette is áll. Már csak az orvos miatt is az lenne a lehető legjobb, ha apukáddal megpróbálnál elbeszélgetni. Ha nem használ, akkor szerintem látogasd meg az iskolai pszichológust.


Szerintem jelen esetben egy családterápia lenne a legcélravezetőbb.

2010. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Hidd el jól esne neki ha visszaszólnál!


Egész szövegedből az jött le, hogy van egy idegbeteg apád, de nem tudja rajtad levezetni a feszültséget, mert minden hülyeségét elviseled.


Kezdjetek el vitatkozni, veszekedni, azzal kitombolja magát.


Szerintem.

2010. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!