Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám besokallt. Ti megérti...

Édesapám besokallt. Ti megértitek ezt? ( bocsánat ha túl hosszú)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a szüleimet de sajnos édesanyám elhunyt 2 éve és úgy alakult hogy apámhoz és a barátnőjéhez kellett költöznöm. Én megteszek minden tőlem telhetőt, elmosogatok, eltörölget amire csak megkérnek, a két tesóm mellett akik nem dolgoznak nem tanulnak nekem még vannak álmaim, nyelvvizsgát szeretnék, emelt érettségit, főiskolát, jogosítványt, tanulok mint egy güzü de nem bírom, a fő tantárgyakból ötös vagyok ( egyedül a matek nem megy annyira) a többiből sem vagyok rossz. Az egyetlen hibám hogy hiába pakolok mindig sézpen el, takarítok, port törlök egyszerűen képtelen vagyok rendet tartani. Azt gondolom ennyi rossz szokást megengedhetek magamnak amellett hogy teljes fáradtságig küzdök.. Nemrég jelentkeztem egy nyelviskolába de átvertek ezért inkább jogosítványt akartam szerezni. Megbeszéltük apával, hogy mindez a saját pénzemből menne ( családi pótlék, árvaellátás) nagyrészben de persze igényelném egy kicsit a segítségét mert hát ezekből kb 30 ezer forintot tarthatok meg és ebből 25 ezret külön tanárra költök. Általában nem beszélünk sokat apával, ha igen jól elvagyunk néha kiakad mint minden szülő. Sosincs otthon reggel hattól este tízig színét sem látom. Mindig kiakad hogy sosem lát tanulni de könyörgöm... Megmondtam neki menjen be a suliba kérdezze meg a jegyeimet és azután szidjon össze.. Nemrég bevérzett a mandulám a másik bedagadt nem tudtam nyelni, lázam volt, szédültem és hánytam. Megkértem hogy délután hadd mehessek el az utolsó óráról ( gazdasági, nem csinálunk rajta semmit) hogy időben odaérjek a dokihoz.. Úgy leüvöltött mint az állat. Ilyen mérgesnek még nem láttam. Lehordott mindennek, hogy én lógni akarok, hogy kiakarom magamat íratni, semmi bajom nincsen, van valami ok amiért nem tudok suliba menni, már megint nem tanultam stb.. Mondom jólvan akkor nem megyek el orvoshoz.. Apám kórosan kerüli az orvosokat holott ő sincsen a legjobb egészségügyi állapotban. Amióta vele élek egy napnál többet sosem hiányoztam iskolából. Lehettem akármilyen beteg. Szóval nem mentem el orvoshoz, mert nagyon rosszul voltam, el aludtam nem keltem fel csak este.. Meg féltem is mit szólna úgyhogy inkább teáztam meg jó melegen felöltöztem. Azóta egyszerűen kiállhatatlan.. Ma annyit kérdeztem tőle meleg e még a leves és leordított.. megint jött avval hogy nem tanulok stb.. Megkérdeztem mennek-e valamikor vásárolni mire elkezdi hogy Mi kéne már megint? Mondom némi ennivaló.. Ugyanis megeszik a kenyeret megisszák a tejet de rám nem gondolnak mondván majd lemegyek a boltba ha kell valami.. De nem vásárolhatok fejet vesztve ugyanis nekem be kell osztanom azt a pénzt amit kapok.. Egyszerűen nem értem mi baja lehet.. Hogyan tudnám megnyugtatni? Vagy zárkózzak be és mindig és várjam hátha lenyugszik? Ma éppen mosogattam amikor megkérdeztem tőle hogy ráér e valamikor eljönni velem az autósiskolába a jogosítvánnyal kapcsolatban.. Természetesen leszidott hogy nem, egyáltalán nem ér rám,sőt jogosítványról ég csak ne is álmodjak.. Egyszerűen minden baja... És nagyon rosszul esik.. Most is alig állok a lábamon fáj a fejem, hányingerem van, be van gyulladva a mandulám de megyek suliba hogy neki jó legyen.. Tényleg olyan szörnyű dolgot tettem avval hogy orvoshoz akartam menni? Esetleg szülők is válaszolhatnak hogy ők megértik-e.
2010. ápr. 14. 22:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig hálát adok az égnek, hogy milyen normális szüleim vannak. Nálunk ők kérdezik meg, hogy kell-e valami a boltból, és ha azt mondom, hogy nem köszönöm (legtöbbször ez van), akkor is mindig hoznak valami meglepetést.

Illetve ami tanulásos dolog (nyelvtanfolyam, érettségi előkészítő, tankönyv, jogsi) azt mind ők állják, mondván, hogy ezek tényleg a javamat szolgálják, de ami szórakozás (mozi, buli, színház) azt én állom.


Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy például a történetben szereplő apuka miért csinálja ezt.

Ennyire frusztrált és ideges, ilyen rossz a személyisége, vagy úgy érzi, hogyha szívatja a gyerekét, akkor az erősödik (ami nem öl meg, az erősít).

Én nem tudom elképzelni, hogy ezeknek a dolgoknak bármiféle pozitív hatása lehet egy gyerekre, és ezek pont olyan dolgok, a kedvesség, figyelem, amik nem az anyagi helyzettől függenek, és pénzért nem lehet őket megvenni.


Tényleg nem értem apukádat, és nagyon sajnállak!:(

2010. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

NEm tudom, hány éves vagy, de holnap mindenképpen menj el orvoshoz, ahhoz nem kell sem apukád, sem elöre engedély töle.

A leirásodból valószinü, hogy valami egyéb problémája is van, és egyszerüen túlfeszitettek az idegei. (Lehet, hogy a munkahelyével vannak bajok, esetleg a barátnöjével)

Amennyire lehet, próbáld kicsit kihúzni magad a célvonalból, a szobádban csináld a dolgodat.

A háztartást miért te csinálod, a barátnö nem segit?

2010. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Menj el egyedül orvoshoz, a tanárok biztosan meg fogják érteni.
2010. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Illetve:


Komolyan azt hiszi, hogy ilyen családi légkörrel, ilyen feszültséggel és nyomással, majd jobb teljesítmény ér el a gyereke? Pont, hogy ezek miatt lesz szegény gyerek stresszes, és ér el még rosszabb teljesítményt.

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy oldj meg egy nehéz matekpéldát, miközben a fejedhez tartok egy stukkert. Garantálom, hogy nem fog sikerülni.


Ja, meg az orvosokban sem bízik, sőt a beteg gyerekét sem engedik el hozzájuk.


Halál komolyan kérdezem, van ember, aki szerint a fentebb leírtak a gyerek érdekeit szolgálják?

2010. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Én sem értem miért ilyen.. Sokszor megríkatott már, mert nem értékel, ha feltakarítok a szobámban egy szösz miatt képes lekeseríteni. De most valamiért a szokottabbnál is érthetetlenebb.. Tévedés ne essen.Nem én csinálom a háztartást, elmosogatok néha, magam után mindig eltörölgetek letörlöm az asztalt. Szóval a háztartást hálistennek nem én csinálom elég a saját szobám.. Ha megkérnének persze segítenék. Rossz érzés mert édesanyámnak ezt sem csináltam meg.. Most lassan 17 éves leszek, 14 éves voltam maikor édesanyám hosszú szenvedés után elhunyt és nagyon bánom hogy nem voltam képes neki segíteni. Senkivel sem tudok beszélgetni, max. a barátommal, nade női problémák, élmények elmesélése.. Az nem a barátomra tartozik.. A nővéreimmel jól kijövök de olyanok mint kb. távoli haverok, egyszer mondtam nekik el dolgokat másnap az egész család tudta őket.. Szóval velük beszélgetni nem lehet.. Apa néha ha nincs otthon a barátnője aki teljesen ellenem van és áskálódik mindig akkor elbeszélgetünk nevetünk.. Akár több órán át.. Bár ilyen félévente egyszer ha van...
2010. ápr. 14. 22:38
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz helyzetben vagy ahogy így olvastam a soraidat.Ha így van ahogy leírod..nem is tudom mit lehetne erre mondani.Nem könnyű szülőnek lenni és valószínűleg édesanyád halála miatt sokminden megváltozott.Én nem hiszem hogy bármiben te lennél a hibás ha így van ahogy leírod nehéz lehet vele.Jól tanulsz vannak céljaid az életben.Az hogy a szülő támogassson és biztasson amikor csak tud természetesnek kellene lennie..Ha ő nem veszi észre a jó tulajdonságaidat mindig a rosszat látja vagy csak a saját rigolyáival foglalkozik az nem a te hibád.De a rossz viszony nem megoldás.Meg kell próbálni beszélni a problémákról és legfőképp türelmesnek lenni ! Már nekem sem él mindkét szülőm.Apum 3 éve meghalt Anyumnak pedig most alakul egy újabb kapcsolata.Nálunk részben hasonló részben más jellegű problémák vannak de azért el tudom mondani hogy sejtem milyen lehet neked.Mindenképp azt javaslom hogy beszéljetek erről a feszültségről ami nálatok van sokszor olyan problémák lehetnek az emberben amit sosem mond ki és ha nem beszélnek róla sosem derül ki vagy akkor amikor már késő.Remélem mielőbb megoldódik a helyzeted !
2010. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. Az a baj ha elkezdünk beszélni biztosan elsírom magam.. Valamiért nem szereti ha sírok általában lekiabál.. Nagyon rosszul esik hogy nem ért meg. Régebben sem láttam túl sűrűn nála a láthatás az volt hogy elvitt a mamához.. ( aki az ő anyukája) Ő most 80 éves és beteg, nem iszik csak fél pohár vizet naponta, azt is kihányja és apa nem hajlandó orvost hívni hozzá..
2010. ápr. 14. 22:46
 8/27 anonim ***** válasza:

Igen, a Te szempontodból erre két lehetséges megoldás van:


1.) Ez a jobb! Őszintén elmondod apukádnak, hogy nem érted miért piszkál téged, Te igenis végzel itthon házimunkát, rendesen tanulsz, mindent megcsinálsz, amire kérnek. De ezzel a folytonos lenézéssel és nem-dícséréssel aláássa az önbizalmas, a tanulmányi eredményeit, nagyban csökkenti a sikeres életre való esélyedet.

MI ezzel a célja, tényleg azt akarja, hogy boldogtalan életed legyen?


2.) Érzelmi begubózás. Rossz megoldás, de megelőzi a nagyobb érzelmi, pszichés károk kialakulását.

Totál elhidegülés tőle. Szidhat, nem értékelhet, neked tök mindegy, mert úgy tekintesz rá, mint egy idegenre az utcán. Ha valaki az utcán azt mondja neked, hogy hülyén néz ki a ruhád, akkor vállat vonsz, és mész tovább.

Apukáddal is így cselekszel ebben a helyzetben.

Ilyenkor viszont fontos, hogy a szüleiddel való érzelmi zárás ideje alatt barátok illetve párkapcsolatok felé viszont nyiss, kvázi így pótold be az apukádtól jövő érzelmi hiányt.

2010. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
menj el orvoshoz!!!!tudom,hogy nagyon rossz,de az ilyen embereket,nem értem.van két gyermekem és ha kell,meghalnék értük.ha betegek,egész éjjel képes vagyok az ágyuk melett virrasztani.Nem értem,egy szülő,hogy képes igy bánni a gyermekével.sajnállak,légy nagyon erős.pár évet kell kibírnod.tanulj szorgalmasan és hamarosan a magad ura leszel.támaszkodj a párodra,és ha női kérdéseket szeretnél megbeszélni valakivel,irj nyugodtan nekem.Bármiben szívesen segítek./egy anyuka/
2010. ápr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Beszélj az osztályfőnököddel vagy az iskolai pszichológussal, ha van.
2010. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!