Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazuk van?...

Szerintetek igazuk van? "Rossz" vagyok?

Figyelt kérdés

A tesómmal lakom, egyetemisták vagyunk. A párommal 2-3 hetente tudunk találkozni, mert ő sajnos nem ott tanul ahol én. Amikor megyek a páromhoz (egy hónapban 1x max. 2x) A szüleim, nagyszüleim folyton a tesómat sajnálják, hogy milyen rossz neki és milyen "szemét vagyok" mert itt hagyom. (igazából nem így mondják, de kiérzem a stílusból). Amikor elmegyek általában főzök, hogy legyen amit egyen (én vagyok a kisebb:P)...a tesómat nem zavarja, hogy megyek, a komment mégis jön. HA valami baj van, többször előfordult már, hogy a tesóm miatt nem mentem el. (ha rosszul érezte magát, beteg volt, segítenem kellett stb) Én nem érzem azt, hogy emiatt rossz lennék. Nekem is van egy életem amit élnem kell, nem lehetünk folyton összekötve. A párommal 2,5 éve vagyunk együtt, tehát nem egy nagyon friss dologról van szó. Komolyan vesszük egymást, szóval a kapcsolatommal is törődnöm kell. Ez tényleg önzőség? :-S

2o-L


2010. ápr. 14. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nem a te kötelességed a tesót nevelni, hanem az anyukátoké
2010. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szüleid önzősége.
2010. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a szüleid reakcióját, hiszen mindketten felnőttek vagytok. Egész héten együtt vagytok, hiszen együtt laktok. Nem értem, miért rossz az, ha te havonta egyszer-kétszer nem vagy otthon hétvégén. Főleg, hogy a tesódat ez egyáltalán nem zavarja. Gondolom neki is megvan a maga élete, nem kisgyerek ő sem, akkor meg hol itt a probléma? Szerintem kérd meg a tesódat, hogy magyarázza el a szüleiteknek, hogy ez így teljesen normális dolog, és szerinte is rendben van az, hogy te néha a barátodnál vagy.

p

2010. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem rosszaság, és nem önzőség.

Amit a szüleid csinálnak, azt érzelmi zsarolásnak hívják.


A problémát általában úgy tudjuk felmérni, ha elvonatkoztatunk a részt vevő személyektől.

Ezért hallgasd meg ezt:


Amikor öcsém kamasz volt, ment volna szórakozni a korabeli ismerőseivel (akkor még voltak) Anyánknak ilyenkor rögtön fájni kezdett a feje, így öcsém nem ment sehova.

Így aztán a fiatal évek elteltek, barátok elmaradtak.


ezzel nem azt mondom, hogy a másikat nem kell figyelembe venni. Csak megfelelő, ésszerű, elvárható mértékig.

2010. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...jó hogy ezt mondjátok, mert néha olyan rosszul érzem magam ettől:(
2010. ápr. 14. 10:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy rosszul érezd magad!!!! Felnőtt ember vagy, és a szülő kötelessége nevelni a gyereket, nem a testvéré. Azt is csak felnőtt korig, ha együtt laktok, mert már egyetemisták vagytok, akkor már a szüleidnek sem kell nevelni egyikőtöket sem, ez a korábbi évek feladata volt, de az övéké és nem a tiéd. Nem kell meghallgatni a véleményüket, ha elkezdik, végig se hallgasd, vagy állítsd le őket 2 mondattal, nem szabad ezeket a szélmalomharcokat vívni. Ha meg sem hallgatod őket, kénytelenek lesznek más áldozatot keresni. Ráadásul ahogy írod, a tesód is jól látja a helyzetet. Ne hagyjátok magatokat. Neked pedig valóban a saját életeddel kell törődnöd és a pároddal, nem egy hónapban 2x találkozni, ha komolyan gondolod ezt az egészet. Sok sikert kívánok!
2010. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egy hónapban kb 3x találkozunk olyankor 3-4 napot. Sajnos nincsen több lehetőségünk, mivel elég messze vagyunk egymástól és sűrű az órarendünk:(

törődöm a kapcsolatommal amennyit csak lehet...összeköltözni sajnos csak egyetem után tudunk...

köszönöm a válaszodat, azt hiszem ideje a sarkamra álljak...

2010. ápr. 14. 10:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy "kiérzed" a stílusukból, a hangsúlyból. Tisztázd szerintem a helyzetet, legyen kimondva is, nyugodtan kérdezz rá náluk legközelebb, hogy ezzel azt akarják mondani, hogy "szemét, önző, a testvéreddel nem törődő dög" vagy?

Valószínűleg kitérő választ adnak majd, tagadják. Az is lehet, hogy más van a háttérben, pl. nem nézik jó szemmel a kapcsolatodat és így akarják megakadályozni, hogy találkozzatok, erre gondoltál már, vagy lehet ennek alapja?

Szerintem már az is túlzás, de rendes dolog tőled, hogy megfőzöl rá előre, nem csecsemő, lássa el magát, akár fiú, akár lány.

2010. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egészséges felnőtt, nem kell mellé gondozó. Én betegen is el szoktam látni magam.
2010. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

11:57

Nem hinném, hogy az áll a háttérben, hogy ellenzik a kapcsolatot, szeretik a páromat, nem friss dolog, 2,5 éve vagyunk együtt (régebben egy városban laktunk, innen ismerjük egymást)...

Nem tudom mi lehet a hátterében, az a baj, ha van is valami azt nem mondják meg...:-S

2010. ápr. 14. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!