Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire kell, hogy a barátaid...

Mennyire kell, hogy a barátaid veled egy szintűek legyenek? Agyilag értem, pl. egy diplomás okos fiú egy nem igazán okos de vicces fiúval jól kijön?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én diplomás vagyok, de egy barátnőm sem az. Sőt, a férjem szakmunkás, sosem érdekelt.

Nem iskola kérdése az emberség, a jóság, meg az, hogy két ember jól el tud -e beszélgetni a mindennapokban!

2010. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is diplomás vagyok, van diplomás meg nem diplomás barátom. Én helyi kocsmában érzem magam legjobban sörözve, mint akármilyen más puccos helyen. Nem függ iskolázottságtól hogy mennyire jönnek ki egymással, sőt továbbmegyek, az okosság sem biztos hogy attól függ. Mit értesz azon h nem annyira okos ?
2010. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem kell ilyen is, olyan is. Van olyan barátom, aki már doktorál, vele általában ha beszélgetek, megváltjuk a világot, de van olyan barátnőm is, aki az érettségit se tette le, vele pasikról beszélgetünk, recepteket cserélünk, bulizunk... az a lényeg, hogy megtaláljuk a közös témát.

Szerintem kimondottan fontos, hogy az embernek különféle barátai legyenek, mert így sokkal árnyaltabb képet kap a világról.

2010. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
35%
Szerintem is így van. Bár én még fiatal vagyok, (messze vagyok a diplomázástól:), de úgy gondolom, hogy olykor tényleg nem annyira jó egy nálad "butuskább" barát, mármint, ha márcsak a beszélgetés vagy a humorérzék szempontjából is könnyebben megérted magad egy "veled egyszintűvel". Gonoszul hangzik, de lehetséges.
2010. ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia nem a diploma függvénye.Az emberségesség,okosság,kedvesség,szimpátia szintén nem diploma függvénye.Tudod,elég sok unintelligens diplomás ember létezik a világon.A diploma mellé ugyanis nem osztogatnak automatikusan észt,intelligenciát,szakmai rátermettséget is.

Természetesen kell,hogy az adott emberrel valamennyire ugyanazon a szinten mozogjak.Ehhez azonban nem feltétlenül iskolai papapírok kellenek,hanem valami más,közös életszemlélet,világnézet,közös témák,közös érdeklődési kör.

2010. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem a diplomával osztják az intelligenciát..sajnos a munkámból adódóan erre már sokszor rá kellett jönnöm, sőt egyes "tanult" emberek felsőbbrendűnek érzik magukat, az "alacsonyabb" iskolai végzettségű embereknél.

Vannak diplomás és nem diplomás ismerőseim, megvan mind a két kategóriában a kedvencem és a másik véglet.

Ha már az elején megvan a közös hangsúly akkor felőlem lehet neki 8 általánosa is :)

2010. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem a diplomára akartam fektetni a hangsúlyt! Azt ki is huznám akkor. Én alapvető észjárásra gondoltam, hogy egí alapvetőbben butább ember kijön e egy alapvetően intelligens és jó logikájú, észjárású emberrel.
2010. ápr. 13. 16:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Az eleg fontos baratsagnal is, hogy az eszjaras hasonlo legyen, de ha nem egyforma, ott meg nem baj, viszont parkapcsolatban fontosak a kozos gondolatok, celok, de attol, hogy valaki diplomas, a parja meg nem az, meg gondolkodhatnak hasonloan. Szoval ez a szemelyen mulik, mikor megismered, nem azon, hogy diplomas-e vagy sem.
2010. ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem van ilyen is meg olyan is a barati tarsasagban. egyebkent a diploma meglete nem jelenti h az egyen okos is, de legfokepp intelligens. Vannak seta galopp foiskolak, ami nem nay kunszt elvegezni de diplomat ad, vagy van olyan aki bekerul mefrt baromi szorgalmas vegig seggeli a 3-4 evet, elvegzi de kimondottan okosnak nem mondhato. jomagam diplomas vagyok es van olyan baratnom aki csak erettsegizett megis jol eldumalunk, de volt olyan baratom aki diplomas volt ugyan de szegeny olyan buta volt, es allando kisebbsegi komplexusai voltak velem szemben. Ugyanaz a hivatasunk, csak en magas karriert futottam be o meg a gyakornoki szintrol nem jutott feljebb mert nem tehetseges. viszont annal faszabb gyereknek erzi magat. na enek a kapcsinak nagyon hamar veget vetettem. Igaz a parom diplomas, de teljesen mas szakteruleten dolgozunk talan a kozos h mind a kettonk szakmaja a matematikan alapul. inkabb annak a fuggvenye h meg tudod e talalni a kozos dolgot kozos erdeklodest legyen mirol beszelgetni. egy diplomas is el tud menni bulizni, csajozni, inni etc. hisz ok is emberek... es ugyanakkor nem egy vetelkedot szakmunkas nyer meg... tehat ez nem ennek a fuggvenye
2010. ápr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!