Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 leszek és nem mehetek...

19 leszek és nem mehetek sehova. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem voltam sosem egy mint tanulo, apamnak pedig ez volt a legnagyobb baja,, es en nem akartam sosem egyetemre menni. Okj-n akarok elvegezni egy apoloi kepzest. Eddig azt mondta, hogy majd ha leérettsegiztem mehetek ahova akarok, most pedig azt mondja, hogy mivel csak 3-s lett az erettsegim es nem vesznek fel sehova (amit amugy o eroltetett) nem mehetek sehova. videki vagyok. Pesti barataim ma jonnek le nagyszuleikhez, es megbeszeltuk hogy este elmegyunk setalni es iszogatni. De apam nem akar elengedni csak 11-ig... nem lehet baratom sem. Csak azert mert nem olyan vagyok amilyennek o akar latni. Elkolttozni nemtudok, rokonok sincsenek, anyamhoz nemtudok menni mert leszar es eli a sajat eletet. Mit tegyek?
2016. jún. 21. 13:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

OKJ-hez kell érettségi, szóval kicsit túlzásnak tartom, hogy apukád erőltette az érettségit, az meg teljesen jogos, hogy azt akarta, hogy tanulj. Máshogy elég nehéz... Mármint jó dolog az ápolónő is, ha legalább egy nyelvet tudsz mellé normálisan, hogy elhúzz külföldre, de a 3mas érettségi nem ezt sugallja. Tudod egy normális szülő nem szeretné, hogy a gyereke létminimum közelében tengődjön majd... Persze ez a te választásod, felnőtt vagy, csináld csak, mostmár úgyis kényszerpályára kerültél az OKJ felé.


A 11-ig engedésnek lehet oka. Pl haza tudsz menni egyedül, vagy érted kell menni? Gondolom nincs éjszakai busz 10 percenként, mint Pesten. Ha simán büntetésként nem mehetsz 11-nél tovább, akkor én sem értek vele egyet, hiszem 19 évesen már fölösleges büntetni. Ha nem akarsz tanulni, nem fogsz, ezen apukád nem tud változtatni, csak ő már látja, hogy ez hova vezet. Szerintem nem téged nem fogad el, hanem azt, hogy többre lennél képes, de mégis ezt választod.


L/25

2016. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Videki vagyok. 2 utcával messzebb akarok menni csak a faluba, nem egy varosba, meg ertem sem kell jonni. A tanulas pedig...utolso ket evben nagyon bele huztam, 4,3-s atlagom volt, de az erettsegim nem sikerult. Masreszt pedig, nem engedte hogy azt a szakot valasszam amit en akarok, hanem o valasztott nekem szakokat, igy feleslegesnek ereztem hogy kuzdjek olyan szakert amiben nem ereznem jol magam.
2016. jún. 21. 15:35
 13/14 anonim ***** válasza:
De bäszki, ott ült melletted, mikor beadtad a felvételidet? Simán azt kellett volna csinálnod, hogy azt mondod, hogy jóvan apa, oda jelentkezem ahová mondod és közben meg arra az egyetemre adod be a jelentkezésed, ahová menni akartál.
2016. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, ott ült mellettem. Es mindig nezegette a felvit, h nem e valtoztattam valamit. Mivel elektronikus jelentkezes van.
2016. jún. 21. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!