Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nagyszülő akkor jó ha...

Egy nagyszülő akkor jó ha mindent megenged?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam és a férjem szülei azt a tézist vallják, h egy nagyszülő nem mondhat semmire nemet. A férjem nem tartja ezt nagy dolognak, meg ha igen, ő sem tud ellene mit tenni....leszólják őt is. Pl ha a gyerek verekszik hagyják, ha rámutat valamire odaadják...tömik csokival evés helyett még ha nem is kér, mert szerintük ez egy jó nagyszülő feladata. Ha édesanyámnál van a gyerek vannak szabályok, én kérem h legyenek, mert szerintem fontos már ebben a korban is. Anyósomékra viszont nem lehet a gyereket bízni nyugodt szívvel,mert biztos h nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy mi szeretnénk! Másnál ez hogy működik?
2010. ápr. 12. 14:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

azt mondják, igen.

A szülő dolga a nevelés, a nagyszülőé az engedés.


Ha jól működnek a dolgok, akkor így megy. a gyerekek mással visszafogottak, a szülőkkel, főleg anyával próbálkoznak.

A verekedést nem szabad megengedni.


De mindent (ami nem olyan nagy jelentőségű) tiltani sem lehet, nem is érdemes.

2010. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van sajnos anyós szerint a gyereknek nála vele mindent szabad...

Pl.: a múltkor megengedte neki, hogy a kockával dobálja őt (igaz puha) 14 hónapos a gyerek mondtuk, hogy ne engedje mert akkor más tárgyat is dobálni fog akkor azt mondta nem baj szabad. Amikor a gyerek hozzávágta a könyvet meg csak pislogott, mi meg a férjemmel nevettük, hogy te engedted meg neki. Miket nem dobál szerencsére anyós ritkán jön....

2010. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Marha szar tézis! A nagyszülő szabályai összhangban vannak a szülőkével. Ez megbeszélés tárgya. Jó, ha működik. A mindent megengedek módszer óriási problémát jelenthet a későbbiekben. A nagyszülőkkel le kell ülni és meg kell beszélni mik az elvárásaid. Ha nem megy akkor marad a csökkentett láthatás. Jaj de rossz ezt leírni. De még szörnyűbb lenne arra válaszolni, hogy a gyerkőc kirohant az autó elé mert nem fogad szót nekem.
2010. ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%
Az első hozzászólóval értek egyet!
2010. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a legrosszabb duma, hogy Ők is neveltek gyereket és lám-lám, nem lett ütődött.


A gyerek nevelése a szülőre tartozik és ezt illik a nagyszülőknek is megérteni, figyelembe venni és tiszteletben tartani. Későbbiekben ez oda is vezethet, hogy a gyerek le se sz@rja a szüleit, mert nem engednek semmit.

Kellenek, hogy legyenek szabályok, mert ezzel fejlődik agyerek, nem a "mindent megadok neki"-vel!

2010. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is "mindent megengednek" a gyereknek, de azt azért nem, hogy a fejükre nőjön. Tehát szabad neki egy csomó minden, de másnak kárt nem okozó dolgot (pld. ugrálni a nagyi ágyán), de ha verekszik, akkor megfogják a kezét, és elmagyarázzák neki, hogy azt nem lehet, mert az fáj a másik gyereknek. És meg is érti.
2010. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

a gyerek állítólag náluk sose sír, mert engedik amit akar.....

na ja a fiam gyakran hisztis, nem akarja megfogni a kezem az utcán, stb, én mondom, h kell, mert jönnek az autók, ő meg visít....ugyanebben a helyzetben, jólvan kisfiam nyugodtan rohangálj? ilyen helyzetekre gondolok inkább, nem az ártatlanokra.....

már kértük őket, de folyton csak azt hajtogatják, h ők nem fogják kivenni a gyerek kezéből, meg nekik hagyniuk kell, szerintem ez a rosszul értelmezett szeretet

attól még szeretheti őket a gyerek, h néha határokat szabnak

Félreértés ne essék, ne neveljék, az a szülők feladata, egyetértek!

2010. ápr. 12. 14:28
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az butaság, hogy a nagyszülőnek nem feladata a nevelés. Áh! Akarva akaratlan követik a gyerekek a nagyszülőket. Mintaként szolgálnak.
2010. ápr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
passzív nevelésről talán mégis beszélhetünk
2010. ápr. 12. 14:33
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Azt, hogy nem akarja megfogni a kezed az utcán, ne a nagyiéknak tudd be. :) Nálunk szigorúak a nagyik az utcán (kézenfogva járnak vele), az én kezemet mégis sokszor ellöki az utcán. Életkori sajátosság. Kell hozzájuk idegrendszer, az biztos :)
2010. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!