Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nagyszülő akkor jó ha...

Egy nagyszülő akkor jó ha mindent megenged?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam és a férjem szülei azt a tézist vallják, h egy nagyszülő nem mondhat semmire nemet. A férjem nem tartja ezt nagy dolognak, meg ha igen, ő sem tud ellene mit tenni....leszólják őt is. Pl ha a gyerek verekszik hagyják, ha rámutat valamire odaadják...tömik csokival evés helyett még ha nem is kér, mert szerintük ez egy jó nagyszülő feladata. Ha édesanyámnál van a gyerek vannak szabályok, én kérem h legyenek, mert szerintem fontos már ebben a korban is. Anyósomékra viszont nem lehet a gyereket bízni nyugodt szívvel,mert biztos h nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy mi szeretnénk! Másnál ez hogy működik?
2010. ápr. 12. 14:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
nem, félreértesz! nem azért írtam, h őket vádolnám ezért! csak egy példa volt arra, h a gyerek sokszor olyat akar ami neki nem jó és azért vannak a felnőttek h megvédjék saját magától!
2010. ápr. 12. 14:36
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg igenis, összhangban kell, hogy legyen a nagyszülő a szülővel, ha nevelésről van szó. A gyereket megzavarják, sokkal követelőzőbbé teszik, a szülők tekintélyét lerombolják, ha mindent megengednek, ráadásul még mondják is hozzá, hogy gyere hozzám, majd én megengedem, megcsinálom, amit anyád, apád nem enged. Az én anyósom egyébként minta ebben! Pedig nekünk voltak vitáink, de ahogy Ő csinálja, maximálisan elismerem! 3 unokája van. Bármi van, mindig megkérdezi, hogy mi a férjemmel hogy gondoljuk, adhat-e ezt, azt a gyereknek, csinálhatja-e ezt azt vele stb. Volt már olyan, hogy a legnagyobb unoka (sógoroméké) egyszerűen kivett valami csokit a szekrényből és amire anyósom észrevette, már ette is. De becsületesen elmondták az apjának, amikor az ment érte, hogy ez így volt. Ezt nagyon tudom becsülni benne. Anyukámék már nem ilyenek, Ők simán adnak a gyereknek édességet, néha hagyom is, azonban ha elég, akkor viszont rájuk szólók, hogy ezt most ne csinálják. De szerencsére megértőek és le is állnak vele. Szerintem így kellene, hogy működjön ez a dolog.
2010. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülői szerephez, az érett személyiséghez a gyakori konfliktusoknál jobban illik a szelíd békítés szándéka, a családi egység képviselete. Lényeges, hogy a nagyszülő ne valljon a szülőkétől gyökeresen eltérő nevelési elveket, és az esetleges neveléssel kapcsolatos vitáik ne a gyermek előtt történjenek. Ha a két generáció az alapelvekben megegyezik - és ebben az esetben elsősorban a nagyszülőnek kell alkalmazkodnia - a nagymamák és nagypapák jelenthetnek egyfajta finom ellensúlyt a szülővel szemben.
2010. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
20%
Én is úgy gondolom, hogy a szülő feladata a nevelés, nem a nagyszülőé. Nálunk is így működik, és 18 évesen még semmi nem ütött el, nem vagyok akaratos, 2 lábbal járok a földön. Minden csak nevelés kérdése, ami a te feladatod.
2010. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem még csak fél éves a fiam, de már most ki tudok akadni... Félreértés ne essék, szeretem az anyósom, de ezzel a gyereeknek mindent lehet dologgal lesznek gondjaink. A fiam nem az az ölben sokáig ellevős gyerek,direkt úgy lett nevelve, hogy ebből ne legyen később gond. Anyósom le sem tenné az öléből egy pillanatra sem.El nem bírja képzelni, hogy csak nézze, ahogy játszik a gyerek vagy esetleg játszon vele. Mikor elkezdett a fiunk mindent a szájába venni megkértük, hogy ne puszilgassa a gyerek kezét, mert állandóan a szájába veszi. Kb. 2 találkozás erejéig működött. rendesen rosszul vagyok, ahogy a bagós szájával puszilgatja...Mikor alszik a gyerek a hordozóban mire odaérünk addig hangoskodik, amig fel nem ébreszti, aztán csodálkozik, hogy megijed a gyerek, ha hangosabban szólal meg. Tegnap babaőszilét vittünk magunkkal inni a gyereknek, erre mikor meglátta: Mi ez?? Kakaót a gyereknek!!!! Mondom neki, hogy azt még nem lehet, mert tej meg cukor meg kakaó stb.Erre ő: óóóó hát az nem árt neki. Meg ilyneket mond a gyereknek, hogy nyáron majd elvisszük egy hétre nyaralni és akkor majd jól megtömi minden jóval. El tudom képzelni, hogy így a későbbiekben mit fog kitalálni.

Szerintem amúgy az egész engedés-elméletnek az alapja az önzőség!!!!! Már csak azért is őt szeresse jobban a gyerek, már csak azért is megtömi csokival, már csak azért is engedi, hogy széttörjön a gyereke egy fél téglát a nagyi fején. Hát nem!!!!! A gyereket nem nekik szüljük, akárhogy is szeretjük őket. Nem ők fogják lefektetni a szabályokat, hanem mi, a szülei. Ha ezt nem bírják elfogadni, akkor érjék be a ritka látogatással.

2010. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Off. Kedves utolsó! Szerintem ne aggódj mindenen, amit anyósod csinál, az én szüleim és mi is állandóan kézben hordoztuk a gyereket, kb. másfél éves volt, még mindig kézben altattuk. De erről leszoknak! Ha most fél évesen mindig kézben van a babád, anyósod mindig fogja, attól nem lesz semmi baja, erről később leszokik. Hidd el, tudom miről beszélek, én is paráztam, de ma már alig jön fel a lányom a kezembe. Azzal egyetértek, hogy pl. tejet még ne adjon, meg semmi olyat, amit Ti nem helyeseltek. Bocsi, nem akadékoskodni akarok, csak szerintem ezen ne akadj fenn. Az én lányom nemsokára 2 éves lesz.
2010. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már mind a négy gyerekem felnött, annak idején én is próbáltam a nagyszülöket visszafogni - de nem sok sikerrel. Viszont mivel a gyerekek szerették öket, ezért eltiltani sem akartam tölük.

Igaz, hoyg bosszantó, ha megengednek olyat, amit én nem tartottam jónak, de igy utólag azt mondom, hogy annyira nagy bajt nem okoztak ezzel a gyereknek és a nevelésemnek.

Már aránylag kicsinek is megértették, hogy ott ma´s szabályok vannak, és ha elmondod a gyereknek, hogy miért nem tartod jónak, ha pl. sok édességet kap ott, akkor ugyan egy-egy alkalommal megtömi magát vele, de idövel belátja, hogy nem jó ötlet. Ezenkivül ha látja, hogy TE nem tartod jónak, akkor tudja, hogy mi a normális rendszer és nálad otthon nagyon gyorsan visszaáll az otthoni rendre.

Nem érdemes nagyobb veszekedést kezdeni emiatt, a gyereknek nem árt sokat, ha néha kicsit lazábbra van engedve, mert ugyanakkor tudja, hogy ez a kivétel és nem a szabály.

Négy gyerekes anya

2010. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz téma!Szerintem is egy önző dolog a nagyszülők részéről a minden hagyok mert ez a dolgom elv.

Sajnos sokszor a nagyszülők hajlamosak féltékeny lenni a szülőre,és minden cselt bevetve megtesznek annak érdekébe,hogy a gyerek csak náluk érezze jól magát,csak őket szeresse.Csupán ez csak egy verseny.

2010. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

nem veszekszem emiatt velük, csak néha kicsit kikerekedik a szemem.....na a kakaós téma ismerős, meg az egész történet kedves korábbi, mondanom se kell h nálunk is ez volt ennyi idősen, szinte az összeset leírhattam volna, de amúgy engem sem érdekel annyira, ez nem ilyen sos, kétségbeesett kérdés volt, szerintem is az lesz amit én "belenevelek", ez már gyakran most is így van, pedig még picur!

a 18 évesnek csak annyit tudok mondani, h szerintem nem értette meg a problémát, alapvetően azt jónak tartom, hogyha valaki jóban van a nagyszüleivel, náluk nyugodtan lehet az ágyon ugrálni, az tényleg nem érdekel csak ez a szeretetverseny.....ez agyrém néha

na persze nekem könnyű, én az anyja vagyok, engem szeretni fog mindig, de nekik is volt lehetőségük, ott volt a három gyerekük.....

2010. ápr. 12. 21:18
 20/20 anonim ***** válasza:
Én kérdező igazat adok neked!Ott volt a nagyszülőknek az idő mikor Ők is babázhatak,gyereket nevelhetek stb.Én sem értem mi jó abba,hogy a gyerek a nagyszülőt szereti a legjobban,így minden cselt bevetve a nagyszülő részéről el is szeretné érni ezt.Szerintem hiába tesznek meg mindent,úgy is a szülőké az elsőbbség.Meg a gyerekek szeressenek mindenkit a családból.Az én anyósom egy...mindenbe bele szül,hogy öltöztetem a kicsit,hogy etettem,mikor viszem orvoshoz,merre mehet vele sétálni,és mindenről tudni.Egyre nehezebb vele!!
2010. ápr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!