Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan elegem van anyuból. Ugy...

Olyan elegem van anyuból. Ugy kezel mint egy 5 éves gyereket?

Figyelt kérdés

20 vagyok.

Ma pl megkért hogy fotózzak le valami masszírozó gépet itthon, de a gép az óriási led tv mögött volt és nem engedte hogy közel menjek a tv-hez mert leverem.. -.-

Azt mondta majd ő kiveszi. Most ez is mi?

Nem főzhetek itthon, semmit nem csinálhatok. Olyan vagyok mint egy segédrobot. Ha nincs kedve valamihez csak akkor moccanhatok meg.

Ez normális?

Plusz állandóan ideges, mindig kapkod, ingerült,feszült, és akármilyen jó hangulattal kelek az tuti hogy elcseszi..

Szerintetek?


2016. jún. 3. 10:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%
És mi a kérdésed? Mit akarsz megtudni? Milyen célból írtad ki? Neked az a jóindulatú, aki itt ismeretlenül elkezdi az anyádat szidni? Attól elélveznél?
2016. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

Uhh most a lepontozással aztán adtál nekünk! :( Most már ránk is haragszol, nem csak anyukádra. Szörnyű életed lehet. :((((

Én felpontoztam az összes választ! Szerintem egytől egyig hasznosak!!

2016. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

Ó, de vicces kedvűek itt egyesek, kívánom az összes támadónak az én családomat tiszta szívvel, bárcsak végignézhetném, hogyan veszitek az akadályokat. :-)


Anno középiskolás koromban érettségi után volt lehetőség az akkori sulimban szakmát tanulni +1 vagy +2 évig, több osztálytársam/évfolyamtársam élt is ezzel a lehetőséggel, és csak utána felvételiztek felsőoktatásba (azaz volt, aki 20 évesen). Mivel én más szakma iránt érdeklődtem, én csak akkor maradtam volna, ha nem vesznek fel érettségi után egyből főiskolára, de felvettek.


Kérdező, ne stresszeld magad, tudom, hogy nehéz, de akkor is próbálj kiutat találni, és tegyél meg mindent, nem számít, hogyan, mikor, mennyi idő alatt lesz meg.


Lehet, anyukád beteg, csak nincs betegségtudata (van ilyen a családomban, nagyon nehéz vele, jó, hogy már nem élek vele egy fedél alatt). Az is lehet, hogy nem tudja kezelni, hogy felnőttél, mert már nem vagy kicsi, nem kell gondoskodni rólad, csak ő nem találja a helyét a megváltozott helyzetben. Ebben az esetben az idő segíthet. Anyukám mesélte, hogy nagyanyám mindig elzavarta őt mosogatni, amikor anyukám főzni akart tanulni, mamám önszántából nem adta át a tudását, akkor szánta rá magát, amikor anyukáméknál általános iskolában volt háztartástan óra és anyukám ki akarta próbálni otthon titokban, amit tanítottak nekik, csak nem sikerült, és nagyszüleim a disznóólban találták meg a romokat, mivel a malac sem fogyasztotta el. :-)


Te viszont építsd az életed, tanulással, munkával, megtakarítással, és függetlenedj minél előbb.

2016. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem túl normális ahogy viselkedik veled, így kell önállótlan felnőttet nevelni a gyerekből, mondjuk nem 20 éves korban, mert téged már nem lehet nevelni, de gondolom fiatalabb korodban is ez volt a helyzet. Le kellene ülnöd vele megbeszélni a dolgokat. Pl., azt hogy szeretnél főzni és természetesen el is mosogatsz utána. Szeretnéd, hogy ne nézzen teljesen hülyének, mert 20 éves felnőtt vagy. Vannak ilyen típusú szülők, akik nem fogják fel, hogy már felnőtt a gyerekük. Nyilván a feszült idegállapota is súlyosbítja a helyzetet. Ha tudod, mitől ideges, akkor találjatok megoldást, ha nem tudod, akkor viseld el, legyél megértőbb, mást úgysem tudsz tenni. Ha minden adott a költözéshez akkor pedig menj, de ameddig otthon vagy mindkettőtöknek alkalmazkodnia kell a másikhoz és kommunikáció nélkül ez nem fog menni. Tehát neked is ki kell nyitnod a szádat, ha valamit szeretnél.
2016. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80%
Én is technikus vagyok :)) 20évesen mentem egyetemre még plussz pontot is kaptam. Egyik ismerősöm kint volt 2 évet külföldön érettségi és fősuli közt.
2016. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
72%
ha van szakmád tudsz dolgozni , és ha ennyire szörnyű az anyukád iért nem költözöl el ohonról állj meg a saját lábadon 20 éves vagy!
2016. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!