Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbe fogadtak és meg szeretn...

Örökbe fogadtak és meg szeretném találni az igazi anyukámat de a mostoha anyukámnak nem akarok szólni mert nem szeretném hogy fájjon neki. Nincs valami oldal ahol meg tudnám találni? Faecbookon, googlen kerestem már de nem találtam meg.

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 16:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb minden örökbe fogadott gyereknél előjön ez. Gondolom, most vagy tizenéves. Szerintem számít erre az igazi anyukád is (mert az igazi az, aki felnevelt, nem aki megszült), nyugodtan kérdezd meg tőle.
2016. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Hàny éves is vagy? Szerintem a 18at vàrd meg utàna népességnyilvàntartóban biztos akadsz nyomokra.
2016. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

6-os vagyok és roppant érdekelne, hogy ki miért húzott le?

Komolyan nem értem az itteni társaságot és tényleg érdekelne, mi rosszat írtam?

talán ezt?

"Lehet, nem kíváncsi Rád, megbánt, stb. "


Nos, ezt nem alaptalanul írtam és nem kell álszenteskednie senkinek: egyszerűen tudomásul kell venni, hogy nem minden szülő kíváncsi a gyerekére. Mondom ezt úgy, hogy a gyerekem apja - bár látta már a gyerekem többször is - de simán levegőnek néz minket az utcán és nem köszön, még a gyereknek sem. Ez sokszor nagyobb fájdalom a gyereknek, mintha egyáltalán nem látja.

És nem, nem én vagyok a gonosz anya :D

2016. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%
Kedvesem, nagyon vigyázz ezzel az akcióval. NAgyon-nagyon-nagyon-nagyot fogsz ugyanis csalódni. A szülőanyukád eldobott magától, nem akart téged, nem nevelt fel, és szinte bizonyos, hogy most sem kiváncsi rád. Ezt borzasztóan nehéz lesz megemésztened, sokat fogsz sirni. SEmmiképpen se tegyél semmit a nevelőanyukád - aki az IGAZI anyukád - tudta nélkül!!!!!!!!!!!!. NEmcsak azért mert őt megbántod, hanem azért, hogy te ne omolj össze az elutasitástól, a csalódástól. Mert lehet, hogy egy alkoholista, rosszindulatu nő a vér szerinti anyukád, az nem véletlen, hogyha egy nő lemond a gyerekéről örökre, annak valami rossz oka van. Énszerintem a tégedet felnevelő anyukád tud a vérszerinti anyukád dolgairól, életéről, kérdezd meg őt. És ha megkeresed a vér szerinti anyudat, akkor azt csak a nevelőanyukáddal EGYÜTT tegyed. NAgyon nagyon vigyázz!!!!!!!
2016. jún. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 14 éves, akkor anyuddal (ne haragudj, de így írom azt, aki felnevelt, mert ő az anyukád és nem mostoha, mert az mást jelent, a biológia anyud vagy életadód az, aki megszült és most találkozni szeretnél vele :) )bemehetsz a gyámügyre, ahol kiadhatják a nevét és a címét (nem biztos, hogy az igazat tudod vagy már elköltözhetett), ha meg 18 is elmúltál, akkor egyedül is intézheted! Én nem titkolóznék a helyedben, mert egyszer minden kiderül és, ahogy mások írták, valószínűleg anyudnak ez elég nagy tüske lesz, de Te ismered, nem szeretnék beleszólni!

A gyámügy megkeresi az életadót, megmondja, hogy Te szeretnéd megismerni és megkérdik, hogy kiadhatják e az elérhetőségét neked. Ha nemmel válaszol, akkor rövidre van zárva a történet, ha megengedi viszont akkor is elsülhet rosszul. Akkor sem biztos, hogy fogtok beszélni vagy találkozni. Pont az ilyen kudarcok miatt érdemes anyukáddal együtt végigcsinálni, mert ő gyanítom eddig és ezután is támogatni fog, akárhogy is lesz. Sok sikert, bárhogy döntesz! :)

2016. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
Mindenképp beszélj erről a tervedről az anyukáddal, mert Ő ismer Téged a legjobban, szeret és félt, próbál megóvni a csalódásoktól, fájdalmaktól. Érthető, hogy kíváncsi vagy, foglalkoztat ez a kérdés, de lehet, hogy az anyukádnak vannak bizonyos információi, amit esetleg azért nem mondott még el, mert fiatal vagy ahhoz, hogy lelki sérülések nélkül feldolgozd. Nem minden örökbe fogadott gyereket "dobtak el", soha ne ítélkezzetek, kedves válaszolók, vannak helyzetek, amikor éppen a szülő anya részéről érzett féltés, gondoskodás egyik formája, hogy örökbe adja a gyermekét, ezzel biztosítva neki a boldog gyerekkort. Otrombaság így a szemébe vágni ilyeneket egy olyan gyereknek, akiben ez valószínűleg amúgy is felmerült. Kicsit legyetek empatikusabbak! Te pedig anyukáddal beszélj, ne ilyen helyről, vadidegenektől kérj tanácsot! Remélem, sikerül a háborgó lelkedet megnyugtatni, és ha kell, tudsz várni türelmesen.
2016. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
36%
Luke Skywalker-nek sem valt be, hogy annyira akart az apjaval talalkozni, levagtak a kezet, satobbi, dehat a te ugyed. A legnagyobb valoszinusege annak van, hogy jol le akarnak majd huzni penzzel, a megtalalt rokonaid, vagy rad akaszkodnak mas formaban.
2016. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet?
2016. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Akik itt a biológiai anyáról csak rosszakat írnak (eldobta a gyereket magától, nem kellett neki a gyerek, stb), azok vajon ugyanazok a válaszolók, akik a "véletlen terhes lettem" tiniknek azt javasolják, hogy ne vetessék el a gyereket, hanem adják örökbe?!?!?!?

Ugyanis nem kevés esetben a szülöanya éppen a gyerek érdekében adja örökbe, mert ö nem tudja biztosítani neki a testi/lelki fejlödéshez szükséges körülményeket.

2016. szept. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
19# Big like!!
2017. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!