Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a családomna...

Hogyan mondjam el a családomnak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A múlthéten csak úgy csináltam egy tesztet. Kiderült, hogy terhes vagyok de fogalmam sincs, hogy mikor történhetett, tüneteim sincsenek de már több teszt mutatott pozitívat.

Közel 3 éve van egy jó kapcsolatom és a barátom örül neki de én félek a családom reakciójától. Nekem még a szóbeli érettségi hátra van és szerettem volna elvégezni egy szakmát de ezt így el kell, hogy halasszam. Tudunk hol lakni, amúgy is össze akartunk már költözni.

Nem félek most semmitől csak a családomtól. Végülis már nem vagyok gyerek de mégis félek. Szerintetek hogyan mondhatnám el? Minél hamarabb szeretném elmondani nem akarok titkolózni mert annál rosszabb.

19 éves vagyok.


2016. máj. 17. 12:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%
Ha osszekoltoztok, a párod keres 200 ezret, te meg mit tudom én 120-140 ezer környékén keresel,abbol már vidéken ki lehet fizetni egy lakbért, plusz a gyermeket is fel lehet nevelni. Lehet durván fognak reagálni a szülők, de elitelni nem fognak, és kizart dolog, hogy egy szülő ne segítsen be a gyereknevelesbe. Biztos vagyok benne, hogy segíteni fognak.
2016. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem mondanám el azonnal, a 8 hetes ultrahangot biztosan megvárnám, a terhesség elején rengeteg dolog történhet, ami miatt mégsem lesz gyerek, emiatt szokták kivárni a 12 hetet, akkor van a down szűrés, persze a ti esetetekben hamarabb mondanám el, de nem kell a második pozi teszt után rohanni és elmesélni a szülőknek. Menj el nődokihoz.
2016. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%

Ne aggódj, túl fogod élni.

A tanulás is megoldható, én pl. mikor vállaltam a babát, a GYED alatt tanultam egy új szakmát, így jobb esélyekkel kerestem új munkahelyet. A régire nem akartam visszamenni semmiképp.

A szüléssel nem ért véget az élet, nem szaladtak el a lehetőségek, csak kicsit munkásabb lesz meg nehezebb.

De ha akarsz, akár le is diplomázhatsz baba mellett, nem te lennél az első és egyetlen. : )

2016. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
24%
Ha akarnád se tudnám megölni, mert nincs mit. Ha az abortusz (a Világ leghasznosabb dolga) gyilkosság akkor miért engedélyezik? Mondd el, hogy elb.sztad az életedet.
2016. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%
12 Egy 19 éves felnőtt nőről beszélünk és nem akarja az abortuszt, talán rábeszélni azért nem kellene, a környezetemben nagyjából 10 nő volt képes gyerek mellett megcsinálni egy okj-t, a kérdezőnek is menni fog, az érettségi pedig már majdnem megvan. Szülje csak meg nyugodtan azt a gyereket.
2016. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
41%
Én először inkább elmennék a nőgyógyászhoz, hogy valóban terhes vagyok e. A leírás alapján csak tesztet csináltál, az tévedhet is.
2016. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%
15-ös vagyok és nagyon elszomorító, hogy a válaszom 0%, én ugyanis nem vagyok abortuszellenes, de a kérdező már az elején leszögezte, hogy az abortusz szóba sem jöhet. Innentől kezdve nem tudok értelmezni egy erre buzdító kommentet. Lehet, hogy az rontja el jobban az életét aki karriert épít és 40 évesen hiába próbálkozik minden módon a teherbeeséssel. Nem könnyű 19-20 évesen anyának lenni, de 3 éve együtt vannak a párjával, nem mondanám, hogy felelőtlenség lenne megtartani a gyereket. És egyébként később sem könnyű szülőnek lenni. Én pl. már bánom, hogy nem lett hamarabb (25 körül) gyerekem, az lett volna igazán optimális idő a gyerekvállalásra.
2016. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%

Kiakadnak, majd egy év mulva alig várják majd, hogy vigyázhassanak az unokára. Nézd a jó oldalát: 39 évesen már 20 éves gyereked lesz. Szerintem sz nagyon szêp dolog.


Sok sikert! :-)

2016. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%
Engem egyetlen dolog zavar ebben: Mi az, hogy "csak úgy" csináltál egy tesztet? Egy felősségteljes nő ismeri a saját ciklusát, tudja, mikor kellene, hogy megjöjjön, és ha nem jön, akkor csinál tesztet. Nem "csak úgy", hanem okkal. Ha mégis terhes, akkor pedig tudja, hogy mikor volt olyan felelőtlen, hogy nem védekezett. Vagy nálad ilyen sokszor előfordult, hogy volt esély a becsúszásra. Ha igen, akkor ez a felelőtlenség sajnos nem utal arra, hogy felnőtt lennél. De most már mindegy, még mindig jobb, ha ilyen felelőtlen életszemlélettel nevelsz fel egy gyereket, mint ha megölöd. Ebben igazad van.
2016. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%

Én elvetetném.


# 18, mióta teljesítmény a szülés? Ennyi erővel a légy is nagy teljesítményt visz végre ha szaporodik. A szaporodás a Világ legegyszerűbb dolga.


Felelőtlenség volt, ha félsz a szüleidtől akkor 100% hogy fognak támogatni ha esetleg a barátod meggondolja magát. Nem az első lenne a történelemben. Érettségivel és egy csecsemővel a gyerektartással nem mész sokra. Erre is gondolj.

2016. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!