Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a családomna...

Hogyan mondjam el a családomnak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A múlthéten csak úgy csináltam egy tesztet. Kiderült, hogy terhes vagyok de fogalmam sincs, hogy mikor történhetett, tüneteim sincsenek de már több teszt mutatott pozitívat.

Közel 3 éve van egy jó kapcsolatom és a barátom örül neki de én félek a családom reakciójától. Nekem még a szóbeli érettségi hátra van és szerettem volna elvégezni egy szakmát de ezt így el kell, hogy halasszam. Tudunk hol lakni, amúgy is össze akartunk már költözni.

Nem félek most semmitől csak a családomtól. Végülis már nem vagyok gyerek de mégis félek. Szerintetek hogyan mondhatnám el? Minél hamarabb szeretném elmondani nem akarok titkolózni mert annál rosszabb.

19 éves vagyok.


2016. máj. 17. 12:43
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Akármi is lesz az biztos, hogy nem fogom megölni.
2016. máj. 17. 12:44
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Odaálltok eléjük a pároddal, és bejelentitek, hogy babát vártok, nagyszülők lesznek.


Ennyi.


Kiakadnak, az lehet, sőt biztos, és félteni fognak a jövőtől, hogy mi lesz ha szétmentek, vagy hogy fogtok megélni, és tudod-e mit vállalsz.

De ezt akkor is így érzik a szülők, ha 29 vagy.

Kivéve, ha már nyúznak az unokáért.


Volt már ennél nagyobb tragédiai is a történelemben, ezt is el fogják fogadni, sőt lehet hogy örülni is fognak. Elvégre mégis csak születik egy unokájuk. :)

2016. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha már eldöntötted , hogy megtartod ,akkor ess rajta túl mihamarabb!! Biztos elfogadják a döntésed
2016. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Felnőtt vagy már. "Anya apa morzsi kutyám. Terhes vagyok, lesz egy unokátok/új falkatag." Ennyi. Ha nem mered, ne kufircolj.
2016. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy jobb most mintha mondjuk 15 évesen történt volna. Na meg édesanyám is 20 évesen szülte a testvéremet csak amikor mégis szóba jön a fiatalon szülés, akkor mindig azt mondja, hogy akkor még a világ más volt. Sokszor panaszkodik az anyagiak miatt amit megértek de vannak akik százszor rosszabbul élnek mint mi. Mi egy átlag színvonalon élünk. Ne értsetek félre, nem azt akarom, hogy ők tartsanak el ezek után is csak anyukám kicsit túloz és nagyon makacs természet. Ezért is félek, ő az a típus akinek mindig minden körülmények között igaza van és lehetetlen meggyőzni.
2016. máj. 17. 12:56
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerűen: apa, anya, Tibi meg én gyereket várunk. Kész, no sallang.


Aztán te tudod, milyenek, készüljetek fel jóra, rosszra - sajnos, ez valószínűbb - egyaránt.

Kidobni - reméljük - nem fognak, max. hallgatsz egy litániát a felelősségről, stb. (jogosan, amúgy).

2016. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%

Telefonon csak annyit mondj, hogy nagy híred van. Aztán személyesen mondd meg, hogy babát vársz. Szinte biztos, hogy nagyon fognak örülni. HA nagyon rosszul vagy, akkor jó ötlet halasztani az érettségit, de ha nem, én inkább túlesnék rajta most. Szoptatás mellett, pici babával, kialvatlanul talán még nehezebb.

Én az angol nyelvvizsgámat csináltam terhesen, szóval, ha jól vagy, akkor ne halaszd el!

És gratulálok!

2016. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%

Hát, igen, ha anyud ilyen természet, akkor BIZTOS sápítozni fog.

Pech. Nagy levegő, és próbáld elmagyarázni, hogy nem a nyakukra szülsz - bár, de, mert még érettségid sincs, pl. -, keresel munkát... igaz, ez mind rossz duma, mert 8 általánossal sehová nem kellenél, érettségi után meg nem sok időd marad a szülésig.


Párod anyagi helyzete?

2016. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az érettségit megcsinálom most, a szakmát kell halasztanom mert az szeptembertől indulna és két vagy három éves lenne.

A barátom fél éve váltott munkahelyet, itt havi 170-200 között keres ami tisztán megvan. A kiadásokhoz képest nem sok de meg kell tudni oldani. Most én is szeretnék nézni valami könnyű munkát, akár alkalmi munkát és csinálni amíg bírom és félretenni. Ez is több mint a semmi.

2016. máj. 17. 13:11
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Szia, ne stresszeld túl, nem te vagy az első a világon, akivel ez történt. Mond el őszintén és mond el azt is, hogy bár nem így terveztétek, de mindenképpen megtartod.

Hidd el, hogy ha valóban akarsz, fogsz tudni tovább tanulni is, én is gyerekek mellett diplomáztam le, pedig bőven lett volna okom rá, hogy ne tegyem.

Minden csak az akaraterőn múlik. Biztos mindenkitől azt fogjátok kapni, hogy túl fiatalok vagytok, ne foglalkozzatok semmivel és senkivel. Az emberek imádnak beleszólni mások életébe. 10 év múlva meg már úgyis azt kapnád, ha nem lenne senkid, hogy siess, mert öreglány maradsz... Szóval soha semmi nem jó :)

Az orvosok meg csak örülni fognak neked, hiszen ennyi idősen a legkisebb a kockázat és a komplikáció, szóval hajrá és jó egészséget Nektek!

2016. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!