Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás hogy van mikor...

Gyerektartás hogy van mikor kell fizetni?

Figyelt kérdés

3 éve voltak házasok de a csaj félrelépett, van két gyerek, de ebből az első megint másé. 7 éves a fiú a lány 3 éves lesz.

A gyerek kint kamionozik péntek délután jön vasárnap este megy.

Lehet valamivel kötelezni a nőt, hogy a gyerektartásra kapott pénzt, ne magára költse, hanem a kislányra?

Volt olyan, hogy az apa testvére, hozott külföldről ajándékot a kislánynak, egy karkötőt, de az anyja eladta azt is...

Meg követelőzik, hogy fizessen neki pénzt, a házat a gyerek vette, meg csinálta meg a nő szerintem nem költött bele semmit sem. Meg gyesen volt ezalatt az idő alatt.

Nem kellett volna összeházasodni és akkor egyszerűbb lenne, ha nem lennének házasok akkor is kellene gyerektartást fizetni?


2016. máj. 11. 08:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha a kocsi nem az ő nevén van nem tehet semmit, ha a ház nem közösen szerezett onnét sem tehet semmit:)

A gyerektartásra tarthat igényt, de az is egy gyereknél hacsak nem vette a nevére az elsőt:)

Legalábbis én így tudom:)

2016. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%
Fizetni akkortól kell, amikortól a jogerős végzés szól. Előtte nem kell, bár sok mamlasz fizet, aztán utólag rájön, hogy hülyeség volt. Ha pedig úgy érzed, hogy nem a gyerekre költi és ezt bizonyítani is tudod, kérheted, hogy a bíróság kötelezze őt elszámolásra feléd.
2016. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!