Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás hogy van mikor...

Gyerektartás hogy van mikor kell fizetni?

Figyelt kérdés

3 éve voltak házasok de a csaj félrelépett, van két gyerek, de ebből az első megint másé. 7 éves a fiú a lány 3 éves lesz.

A gyerek kint kamionozik péntek délután jön vasárnap este megy.

Lehet valamivel kötelezni a nőt, hogy a gyerektartásra kapott pénzt, ne magára költse, hanem a kislányra?

Volt olyan, hogy az apa testvére, hozott külföldről ajándékot a kislánynak, egy karkötőt, de az anyja eladta azt is...

Meg követelőzik, hogy fizessen neki pénzt, a házat a gyerek vette, meg csinálta meg a nő szerintem nem költött bele semmit sem. Meg gyesen volt ezalatt az idő alatt.

Nem kellett volna összeházasodni és akkor egyszerűbb lenne, ha nem lennének házasok akkor is kellene gyerektartást fizetni?


2016. máj. 11. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hivatalosan amikor a birósag elhelyezi anyukanal a gyereket, aki gyermektartasi pert indit.
2016. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Házasság teljesen lényegtelen. Ha házasok ha nem a gyerektartást akkor is fizetnie kell. Fizetni meg elvileg akkortól kéne amikor a férj kilépett a házasságból, és külön élnek. Ha nem tudtak megegyezni akkor majd a bíróság szabja meg az összeget amit a beadástól számítva fél évre visszamenőleg kérheti az anyuka. Az, hogy a gyerektartás mire megy el abba az apának nincs beleszólása. Ugyanis a gyerektartás nem csak arra kell, hogy a gyereknek X. játékot vagy drága babát vegyen az anya. A rezsi, kaja, iskolai /óvodai dolgokat is fizetni kell.
2016. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Ügyvééééd, nem gyakoritévedések. Itt semmit nem fogsz megtudni, csak azt amire emlékeznek 30 évvel korábbról (pl a fél évre visszamenőleg-téma, ami már megváltozott).
2016. máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Sose értettem ezt az anyuka magára költi dolgot. Hány ilyet olvasok, hogy bezzeg anyukának fodrászolt haja meg szép körme van mióta GYT-t kap.

Hát persze, hisz mikor apuka nem járul hozzá a gyereke költségeihez, akkor anyuka magán spórol elsősorban normál esetben. Ha apuka fizet, akkor futja arra, hogy magára IS költsön az anya, ez ilyen egyszerű. Nem tudom néhány apának miért fáj, hogy az anya épp csak nem hal éhen miközben neveli a gyerekét.

Persze nem azokra az esetekre gondolok mikor a gyerek nincs ellátva, anya meg ruhákat vesz magának.

2016. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

HA az anya a gyerek iranti kotelessegeit nem teljesiti es ezt tudod bizonyitani is, akkor irany a birosag, es kerni a gyerek felugyeleti jogat.

Abba en se mennek bele hogy ki tudja honnan levo zabigyerekekre koltsek a penzt amit en a sajat gyerekemre adok, nem hagynam egy ilyen repedtsarkunal a gyerekem.


32f

2016. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Most a haverod nevében írtál? Gyerekezel egy felnőtt férfit? "A gyerek kint kamionozik(hol?a kertben?)péntek délután jön,vasárnap este megy(hűűű,7 éves kisfiú jól lefoglalja magát a játékkal)" 😄

Ha nem lennének összeházasodva,igen,akkor is kellene gyerektartást fizetni. Ahogy előttem is írták,ügyvéd kell ide! Ahogy leírtad,nem lehet könnyű eset a nő,tehát ezzel arányosan az ügyvédi költségek is nőnek majd.

2016. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Undorító vagy, kérdező.
2016. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudod nekem van szókincsem, sajnállak ha neked nincsen.

Legyerekeztem mert még nem aggastyán az illető.

Az ügyvédet meg én hiába kérdezem, ha nem velem történt meg az eset.

A gyerek vett házat, vett kocsit a nőnek, és fizette a számlákat, a csajnak ki volt nyalva a pi...ja. és elment egy idősebb pasival, hogy szerelmes, meg, hogy boldog.

Most kér 3 millát a kocsit, meg gyerektartást.

Azt megértem, hogy nemcsak a picinek kell ruhára és egyébre gyerektartás, de ne az legyen, hogy ebből a pénzből a nő meg a vén faszija megy el kirándulgatni....

2016. máj. 11. 17:46
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

a gyerek tartás a gyerek pénze nem a szülöké teljesen független attól hogy házasok voltak e

talán te vagy én tartsuk el a haverod kölykét

a házasság alatt minden közös értelem szerüen minden feleződik

amúgy az hogy a nő épp gyesen volt nem jelenti hogy az elötte kereset vagyonát ne fektete volna a közös házba,

a késöbbi jövedelme is a családjuk életére ment,

és kézeld a gyerekre rezsit, ételt, wc papirt, ebédpénzt, osztálykirándulást, tornaruhát radirt...

mind meg kel venni

ha gyerek nem pucér seggel rohangál egy mezőn apuka pitiáner gyt sa bőven a gyerekre megy nem jár abból senki kirándulgatni

2016. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Szókincsed? Neked? 😄 Mit foglalkozol te velük? Majd ha a haverod ráér,akkor intézkedik. Te nem tudsz helyette,magad látod!
2016. máj. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!