Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogyan mondjam...

Mit csináljak? Hogyan mondjam el a családnak?

Figyelt kérdés
Néhány éve apa testvére elvett egy nőt,akinek már volt egy velem egyidős fia,ki így az unokatesóm lett. Nagyon jól elvoltunk együtt mindig is,sok helyre jártunk csak közösen,ám két hónapja érzem hogy én máshogyan tekintek rá amit el is mondtam neki hogy lehet nem kéne emiatt többet találkoznunk,erre közölte velem,hogy már több éve szerelmes belém,csak a fura családi viszony miatt nem akart lépni, majd megcsókolt. Én is nagyon szeretnék vele lenni és tudom hogy nincs semmi vérrokonság köztünk,de tudtok tanácsot adni hogy ezt hogyan adagoljuk be a családnak?

2016. máj. 8. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs ezzel, nem kell rögtön bejelenteni, elég ha fél év után a szülők tudnak róla.
2016. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyu, Apu az unokatesómmal még jobban összehoztuk a családot. :)
2016. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel vérszerinti rokoni kapcsolat köztetek, szerintem nincs semmi baj a kapcsolatotokkal.

Egyébként nem kell rögtön tudniuk róla. Meg nem tudom milyenek a szüleid, lehet hogy az elején kiakadnak majd, mert hát valamilyen rokoni kapcsolat mégis van köztetek. Idővel majd megbarátkoznak a gondolattal, ne félj...

2016. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy kétlem hogy ezen fennakadnának
2016. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok,és a szüleim korábban mindenben támogattak,most mégis rettegek a reakciójuktól. Nem akarok fájdalmat okozni nekik,és nem akarom,hogy csalódjanak bennem. Titkolni fogom még egy ideig,csak azért is bennem van a para hogyha nem alakul jól az unokatesómmal,akkor ezentúl hogyan fogunk ülni a családi összejöveteleknél? Szeretem,mert tényleg szeretem, csak sokkal több hátulütője van,mint boldog részlete.
2016. máj. 8. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Szeressétek egymást. Az idő mindent megold.

Csak okosan.


Ha mégsem maradtok együtt, kulturáltan, barátságban váljatok el, hiszen ha vér szerint nem is, végül is egy család vagytok.


Ha pedig mégis van jövője a szerelmeteknek, akkor a szüleitek örülni fognak.

Csak akkor érdemes belevágni, ha mindketten valóban komolyan érzitek és gondoljátok.


Ha csak futó kalandnak tekinti bármelyikőtök, akkor nagyon sokat árt az egész családnak, akár a szüleitek kapcsolatát is megmérgezheti, akár szét is verheti.


Óvatosan, felelősséggel, tapintattal.

Nem csak a kettőtök boldogságáról van szó.


Azt tudnotok kell, hogy apád Téged, a felesége a fiát fogja védeni, s ez konfliktust okozhat közöttük.


Tehát csak akkor, ha valóban szerelmesek vagytok, mind a ketten.

2016. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem gáz, hiszen vérségi kapcsolat nincsen köztetek. én a család helyében örülnék is, hogy olyan valakivel jöttél össze, akit már ismernek.
2016. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Evvel semmi baj nincsen! Mivel, nem vagytok verrokonok! Mondjátok, meg nekik szép lassan, hogy elég jól megkedveltétek, egymást! Ezután már rá, fognak jönni :)
2016. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!