Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet beszélni vele,...

Hogy lehet beszélni vele, hogy ne legyen belőle bántás?

Figyelt kérdés

Anyukám úgy kezel minket a nővéremmel, mint valami óvodásokat. Nem mert úgy viselkedünk, alapjáraton. Ha megvagyunk hűlve fel van háborodva, hogy egyedül akarok menni az orvoshoz, nem pedig anyai kísérettel...ugyanúgy a nővéremmel, valamelyik nap ezen háborodott fel, mert nem engedte, hogy bemenjen vele az orvoshoz. De nem csak ez a probléma, már ha ezt annak lehet nevezni...nem bir elengedni magától. Bár most nem lakunk itthon (egyetemen vagyunk) minden nap felhív 3x, néha úgy érzem, hogy megfolyt. Nem arról van szó, hogy nem szeretem, csak néha már sok(k) amit csinál. Ha kész az ebéd, azt mondja kész a "papa". Vagy felhív naponta hogy megkérdezze mit "papipltunk"? Az, hogy szerinte párom van az már-már felháborítja, nem látja be azt sem, hogy ennek is eljött az ideje.(3 éve vagyunk együtt). Miközben ő 21 évesen ment férjhez, nekem 2o évesen csámcsog, hogy miért van? Este ha nem vagyok itthon 9-1o kor akkor már megkapom, hogy sosem vagyok vele, ami nem igaz, mert vele is szoktam sétálni vásárolni, filmet nézni, nagyszülőkhöz menni...minden nap nem vagyok kint 12-ig, sőt...Önálló vagyok, mosok, főzök, takarítok, mégis 3 évesként vagyok kezelve...Nem elégedetlenségből irom, és nem szeretném, őt sem megbántani mert tuti neki sem könnyű elfogadni, hogy felnőttünk, de néha már annyira elegem van, hogy futni tudnék itthonról (mikor itthon vagyok...) Szerintetek lehet erről úgy beszélni, hogy meg ne sértsem? Én szeretem őt, csak néha annyira elegem van...egyetem után nem is szeretnék hazaköltözni...valaki hasonló helyzetben?

2o-l


2010. ápr. 8. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Beszélj vele és ha az sem segít, akkor egy picit bántsd meg

ahogy beszélsz az lehet hogy segíteni fog ugyis kiheveri és ugyan úgy szeretni fog.

2010. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen az élet.

Látod más azért ír ide,mert le se tojják a szülei.

Neked gondolom szerető anyád volt,vacsikkal,közös tanulással,játékkal.

Anyukád még mindig az a törődő anyuka,ami olyan jó volt,te változtál meg,nem ő....

2010. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

pontosan. Arra is felhívtam a figyelmet, hogy nem bántásból, elégedetlenkedésből írom amit írok.

De van egy pont ahol el kell tudnia "engedni" a gyerekeit az ember. Attól még nem szereti kevésbé.

Azok akik csak azt látják, hogy elégedetlenkedek stb az ne írjon. Mert nem a gyerekkorommal van probléma, sőt a szüleimet nagyon szeretem és hálás is vagyok nekik, nem kell sértegetni, köszi

2010. ápr. 8. 12:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez elsősorban az ő problémája, és csak átsugárzik rád. Ami persze ettől még nagyon kellemetlen.


Az nem jó a tapasztalat szerint, ha a gyerek akarja megoldani a szülei problémáját. Azt viszont megteheted, és ehhez jogod van, hogy konkrét kéréssel fordulj felé: "Kérlek, ne hívj telefonon reggel 8 és délután 3 között, csak ha életbevágóan fontos!" Szintén "jogos" és célravezető is tud lenni, ha visszajelzéseket adsz a saját állapotodról. "Ez rosszul esett nekem." Vagy: "Nagyon zavar, amikor így beszélsz velem." Ezek azért jók, mert nem direktben kritizálod a másik felet, így nem bántod meg az érzéseit, hanem hangot adsz annak, ami benned történik azzal kapcsolatban, amit ő tesz. Ha figyel rád, és szeret téged, akkor ebből is értenie kell, hogy árt neked a viselkedésével, és ha fontos vagy neki, változtatni fog. Ha ezek nem állnak fenn, vagy csak "látszólag", akkor persze nem, de akkor a durva szavak sem használnak, csak a tettek.


A durva szavak olyanok, mint a hányás. Belőled kijön, te ettől megkönnyebbülsz, de senki nem szereti, ha lehányják, ezért legtöbbször visszakapod. És akkor lesz két ember, akik nem oldották meg a problémát, viszont mindketten rosszul érzik magukat.

2010. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

12.30 Nem sértegetlek csak így kellene hozzállni.

Tényleg olyan nehéz naponta 3x beszélni vele telefonon.

A barátnődnek,barátaidnak,osztálytársaidnak beszólsz,ha keresi a telcsijét?Had papizzon...ha majd egy fiút/lányt viszel haza akkor úgyse teszi...


Nem kell neki semmit mondogatni,próbáld rávezetni,hogy keressen barátnőket,hobbit(persze utánna majd ne legyen sírás-rivás,hogy unokázás helyett hegyetmászni megy)

2010. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

12.33:látod ezért vagyok rosszul az ilyen somagésamama féle agymenéstől:Nekem ne mondja azt a lányom,fiam,apám,anyám,barátnőm bárki,hogy x-től y-ig ne hívjon ha csak nem életbevágóan fontos.

Mert jó,jó nem hívom,de utánna ne akarjon családfát állítani,hogy őt nem szeretik a szülei mert nem ugranak az első szavára,amikor az unokára kellene vigyázni....

2010. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagy? Egyszerű a helyzet, egyre ritkábban kell hazajárni. Tanulnod kell, egyetemi program van, vizsgálzol, házi dolgozatot írsz, kell hozzá a könyvtár, esetleg keress munkát, dolgoznod kell.

Ha megbántod, akkor sem fogja tartósan megérteni, mit szeretnél. Lehet, hogy 1-2 hétig működni fog, aztán ugyanaz lesz, mint most. Le kell szoktatni magatokról.

2010. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

:) köszi a válaszokat. nem azt mondtam h ne törődjön velünk, vagy mi nem akarunk vele törődni, csak ne úgy mintha 13 évesek lennénk:)

köszi a válaszokat

2010. ápr. 8. 14:35
 9/10 A kérdező kommentje:
elég ritkán járok haza, legutóbb 6 hete voltam:)
2010. ápr. 8. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:

OFF ma 13:18 Ezt most nem igazán értem. Ha nekem van bármilyen okból bármilyen kérésem, akkor azt tartsam magamban, mert te esetleg rosszul érzed magad tőle? Ez nem így működik.


Ha én nem bántalak téged, és te mégis rosszul érzed magad, akkor a hiba a te készülékedben van, tehát ott is kell javítani, nem nálam. Ez mérhetetlenül egyszerű. ON


Pont azok az emberi kapcsolatok mennek tönkre a tapasztalat szerint, ahol ez egyik, vagy mindkét fél felveszi ezt az attitűdöt, és ezzel meghiúsul a kommunikáció kettőjük között. Akik kommunikálnak, nem félnek kérni, mernek közölni, azok sokkal jobb eséllyel oldják meg a felmerülő problémáikat. Ahol ez nincs, ott esetleg nem merül fel a probléma. Csakhogy ez nem jelenti azt, hogy nincs probléma; csak azt, elnyomják, ezért nincs a felszínen. Ergo nem is lehet addig rendesen megoldani. (Arról nem is beszélve, hogy mennyi energiát emészt fel pusztán az, hogy folyamatosan a felszín alatt kell tartani. Mert a probléma természete olyan, hogy magától feljönne. Aki ezt nem akarja, annak le kell azt nyomni. Pont ilyen szövegekkel, mint: "Nekem ne mondja..." )


Például ha valakit kifejezetten irritálnak a fenti gondolatok (nem a megfogalmazása, mert az lehet az én hibámból rossz, hanem a tartalom), ott máris erős a gyanú, hogy az illető hajlamos elnyomni inkább a problémáit, mintsem megoldást keresni rájuk. Aztán, hogy az illető mit kezd ezzel az információval, az már nem az én dolgom.

2010. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!