Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderülne, hogy van egy...

Ha kiderülne, hogy van egy testvéred, meg akarnád találni?

Figyelt kérdés

A napokban derült ki, hogy édesanyámnak van már egy idősebb gyereke, akiről soha nem beszélt. Most sem akar beszélni róla (nem is tőle tudtam meg).

Annyit tudok, hogy 19 évesen szülte és a lányt az apja nevelte 1,5 kora óta, amikor is anyukám elhagyta őket.

Kiderítettem a nevét, facebookon rá is kerestem, de sajnos nem találtam meg (lehet az is, hogy a férje nevét használja). Úgy érzem azonban, hogy ha nagyon akarnám, meg tudnám őt találni és kíváncsi is vagyok rá, mert mindig szerettem volna egy testvért, de édesanyám kérte, hogy soha ne keressem, ne kerüljek vele kapcsolatba, mert neki csak egy gyereke van, és az én vagyok.

Tudom, hogy tiszteletben kellene tartanom anyu kérését. És nem tudom annak idején miért döntött így, de biztos, hogy nagyon mély lelki oka lehetett, mert a mai napig nem akar róla beszélni. De folyton az jár a fejemben, hogy valahol van egy nővérem és hogy talán ő is gondol rá, hogy van testvére a világban. És nagyon szeretném őt megsimerni, de anyut sem akarom megbántani. Szerintetek mi lenne a helyes döntés?


2016. máj. 2. 07:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
15%

Sok az ilyen ember, akinek a vér ennyire számít.

Nem akarnálak megismerni. Mégis mire számíthatok egy olyan embertől, aki a szeretett rokonait leszarja egy idegenért?

2016. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
54%
Én megkeresném..nem lehet csak így elvárni valakitől, hogy megtud egy ilyen dolgot és nem fog tenni semmit..jó lehet sőt biztos hogy anyukádnak nyomós oka volt eltitkolni..de én megkeresném. Még is csak a testvérem.. De ezt a döntést jól át kell gondolni. Tedd azt amit helyesnek érzel.
2016. máj. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
21-es, számodra a testvér csak egy idegen?
2016. máj. 2. 12:17
 24/31 A kérdező kommentje:
Egyébként két ember kivételével mindenkinek pozitív értékelést adtam, függetlenül a választól. A két kivételnek pedig semmit. Szóval a lepontozások nem az én véleményem tükrözik.
2016. máj. 2. 12:26
 25/31 anonim válasza:
65%
Mondd meg anyudnak, hogy ez fontos neked. Mondd meg azt is, hogy ha beszélne róla akkor nem kerednéd fel, de nagyon szeretnéd tudni, mert üresnek érzed így magad. Biztos van oka, hogy mindenki így titkolja, de ha magában tartja mindenki, akkor csak rosszabb lesz! Én nem venném fel vele a kapcsolatot, de mindenképp beszélnék a rokonaimmal. Ami még fontos, hogy ne hagyd el anyudat. Akármit is tett, vagy tettek vele, az már a múlté, ő is bánja és ezért nem akarja elmondani. Ne utáld őt. Neki is nehéz titkolózni.
2016. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
71%

Velem is hasonló van, átérzem!

11 éves koromban anyám odalöktr nekem, hogy van egy féltesom, egy bátyám, aki nem is Mo.-n él és 12 évvel idősebb, mint én.

Apám oldaláról tesóm(a Szüleim elváltak).

Megkerestem facen, megnéztem a weboldalát stb.

Örültem, hogy legalább képen lathatom, de mivel sajnos nem beszél Magyarul és én sem beszélem az ő nyelvét(ami félig az én anyanyelvem is, mert csak félig vagyok magyar) így nem vettem fel vele a kapcsolatot mai napig.

Pedig szívesen megismerném...

2016. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
67%

"21-es, számodra a testvér csak egy idegen?"


Tudod, mit jelent az, hogy idegen? Ami neked most a testvéred. Az én testvérem nekem nem idegen, mert tudom, hogy ki ő, együtt nőttünk fel. Neked a testvéred csak egy idegen. Annyira ismered a saját testvéredet, mint én. Semennyire. És a vértől nem fog megváltozni a múlt.

2016. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
54%
5 húgom van. Nem akarok TÖBBET :D
2016. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
72%

Végre egy izgalmas kérdés, jó szórakozom, hoztam popcornt..:D

Szerintem keresd meg, mégis csak a tesód, ne foglalkozz anyáddal, tépd fel a sebeket, jöjj rá a titkokra. Anyád, apád ne érdekeljen, csak a TESTVÉRED. Na majd fejleményeket, mi történt, érdekel a történet, izgalmas, írjhatnál róla könyvet, tuti kiolvsanám, megvenném:) Cím tippek: Hol van az én testvérem? Testvér kaland

Közel, mégis távol

Féltve őrzött testvérem

Ha kész a könyv, szólj és megyek venni:D Később film kiadás is megengedett, jó lenne *-*

Na pá

Jó volt, végre valami nem 'miért kék a borsóm?' kérdés van :DDDDD :)

Puszi

2016. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
54%
Szia. Nekem is van egy féltestvérem akiről 20 éves koromban szereztem tudomást. Ő akkor már 30 volt. Felkerestem, kiderült ő tudott rólam de nem érdeklem, ezt ki is fejezte szavakkal.. Hidd el azt a sebet amit tőle kaptam akkor a semmiért, a mai napig nem gyógyította be semmi. Nekem nem érte meg. De a te döntésed! Ez csak az én tapasztalatom..
2016. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!