Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderülne, hogy van egy...

Ha kiderülne, hogy van egy testvéred, meg akarnád találni?

Figyelt kérdés

A napokban derült ki, hogy édesanyámnak van már egy idősebb gyereke, akiről soha nem beszélt. Most sem akar beszélni róla (nem is tőle tudtam meg).

Annyit tudok, hogy 19 évesen szülte és a lányt az apja nevelte 1,5 kora óta, amikor is anyukám elhagyta őket.

Kiderítettem a nevét, facebookon rá is kerestem, de sajnos nem találtam meg (lehet az is, hogy a férje nevét használja). Úgy érzem azonban, hogy ha nagyon akarnám, meg tudnám őt találni és kíváncsi is vagyok rá, mert mindig szerettem volna egy testvért, de édesanyám kérte, hogy soha ne keressem, ne kerüljek vele kapcsolatba, mert neki csak egy gyereke van, és az én vagyok.

Tudom, hogy tiszteletben kellene tartanom anyu kérését. És nem tudom annak idején miért döntött így, de biztos, hogy nagyon mély lelki oka lehetett, mert a mai napig nem akar róla beszélni. De folyton az jár a fejemben, hogy valahol van egy nővérem és hogy talán ő is gondol rá, hogy van testvére a világban. És nagyon szeretném őt megsimerni, de anyut sem akarom megbántani. Szerintetek mi lenne a helyes döntés?


2016. máj. 2. 07:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
A testvéred. A szíved mit mond? Arra hallgass!
2016. máj. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
Van féltestvérem akiről csak 30 évesen hallottam, de nem akarom megtalálni, annyira nem foglalkoztat a dolog.
2016. máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
A szívem azt mondja, hogy meg akarom őt ismerni. De az is lehet, hogy ő nem kíváncsi rám, vagy egyenesen gyűlöl ismeretlenül is.
2016. máj. 2. 08:03
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

1. lehet,hogy tényleg gyűlöl,mert te úgymond kellettél anyátoknak,ő meg nem

2. lehet,hogy nem is tudja,hogy anyátok él,lehet azt mondták neki,hogy meghalt,vagy tudom is én,hogy ne bántsák, most te meg odaállítasz,hogy helló,én vagyok én,hát nem tudom

én ezt a helyedben jól meggondolnám, 19 évesen szülte anyukád,az már nem olyan fiatal,hogy ezért el kellett volna hagynia, szóval biztos nem olyan egyszerű ez a story

2016. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon vigyázz:

- ha édesanyád nem szeretné, hogy ez a "titka" napvilágra kerüljön, és te mégis kiborítod, az ő legféltettebb, legszemélyesebb titka... ne csodálkozz, ha később majd nem fog benned bízni!

- lehet, hogy tesód is tud rólad, de esetleg valóban tüske van benne, amiért őt eldobták, te pedig maradtál édesanyátok szeretetében, ölelésében. Ez esetben egyáltalán nem fog örülni neked, és biztosan elküld majd egy melegebb éghajlatra!

- lehet, hogy úgy nőtt fel, hogy nem is tud róla, hogy aki őt felnevelte, az nem a vér szerinti anyja!! Ennek ellenére úgy szerette, szereti, mintha a saját gyermeke lenne! És a tesód azt az "anyukát" szereti, azt az anyukát tekinti "édesanyaként". Ez esetben mi értelme lenne egy eddig tökéletes boldogságban, harmóniában élő család életét felborítani!!!


Szóval: sok-sok ok van, ami miatt nem kopogtatnék be hozzá! Tartsd tiszteletben édesanyád kérését!!!

2016. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%
Ha úgy érzed keresd meg. Aztán majd akkor meglátjátok hogy hogyan tovább. Az meg hogy anyukád nem akar róla beszélni , könnyen lehet hogy csak szégyelli amit akkor tett.
2016. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Ugyanezek a gondolatok cikáznak nekem is a fejemben.

Arra is gondoltam, hogy megpróbálom kideríteni, hogy mi lehet vele, de egyelőre nem lépnék semmit. De anyunak nyilván ez sem tetszene.

Egyelőre anyuval kapcsolatban sem tudom, hogyan érezzek. A legkevesebb, hogy csalódott vagyok.

2016. máj. 2. 08:31
 8/31 anonim ***** válasza:
24%
Még mielőtt pálcát törnél édesanyád felett, nézz a lelkedbe! Neked nincs semmi olyan titkod, amiről esetleg még édesanyád sem tud??? Egész eddigi életed során mindenről őszintén beszámoltál neki??? Mindent, amit tettél, kivétel nélkül, mind elmondtad neki???
2016. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak nekem is titkaim, de egy testvért eltitkolni elég más dolog.

Egy gyereket elhagyni pedig olyasmi, amit soha az életben nem tudtam volna elképzelni anyuról. Lehet, hogy nyomós oka volt rá, de ezt ugye én nem tudom.

2016. máj. 2. 08:44
 10/31 anonim ***** válasza:
76%

Én nem keresném...maximum titokban próbálnék kideríteni róla dolgokat, és facebook-on rákeresni, de felvenni a kapcsolatot vele nem.


Anyukádat tönkreteheted vele és kettőtök kapcsolatát is...

Ha a testvér nem tud rólad tönkre teheted az ő életüket is. Ha tud rólad nagy esély van rá, hogy el fog küldeni melegebb éghajlatra, amivel megint csak mindenkit bántanál.


Oké, hogy vér szerint a féltestvéred, de valójában ami számít az az, hogy soha nem ismertétek egymást, ő csak egy idegen. Hiába szerettél volna mindig is testvért, ő nem lesz olyan testvér számodra soha sem, ugyan úgy csak egy idegen aki egyszercsak belép az életedbe, mint akármelyik barát például.

2016. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!