Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderülne, hogy van egy...

Ha kiderülne, hogy van egy testvéred, meg akarnád találni?

Figyelt kérdés

A napokban derült ki, hogy édesanyámnak van már egy idősebb gyereke, akiről soha nem beszélt. Most sem akar beszélni róla (nem is tőle tudtam meg).

Annyit tudok, hogy 19 évesen szülte és a lányt az apja nevelte 1,5 kora óta, amikor is anyukám elhagyta őket.

Kiderítettem a nevét, facebookon rá is kerestem, de sajnos nem találtam meg (lehet az is, hogy a férje nevét használja). Úgy érzem azonban, hogy ha nagyon akarnám, meg tudnám őt találni és kíváncsi is vagyok rá, mert mindig szerettem volna egy testvért, de édesanyám kérte, hogy soha ne keressem, ne kerüljek vele kapcsolatba, mert neki csak egy gyereke van, és az én vagyok.

Tudom, hogy tiszteletben kellene tartanom anyu kérését. És nem tudom annak idején miért döntött így, de biztos, hogy nagyon mély lelki oka lehetett, mert a mai napig nem akar róla beszélni. De folyton az jár a fejemben, hogy valahol van egy nővérem és hogy talán ő is gondol rá, hogy van testvére a világban. És nagyon szeretném őt megsimerni, de anyut sem akarom megbántani. Szerintetek mi lenne a helyes döntés?


2016. máj. 2. 07:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is van egy nővérem akiről anya soha nem beszélt. A nagynénémtől tudtam meg anya halála után

Mivel csak a keresztnevét tudom ezért semmi esélyem rá, hogy megtaláljam.

Kiváncsi lennék rá, hogy milyen, de ez van és kész.

2016. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
72%
Ne ítéld el édesanyádat ez miatt! Nagyon is meglehet, hogy őneki ez még mindig nagyon fáj, hogy akkor olyan helyzetben volt, hogy "kénytelen" volt meglépni ezt a lépést. Nagyon meglehet, hogy a tesód érdekében kellett ezt meglépnie, ... talán anyagi oldalról, talán az "ifjú apa" is cserben hagyta, ... ne kavarj, ne kutakodj!!!
2016. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
29%
A helyedben minden erőmmel azon lennék, hogy megkeressem a testvéremet. Megvan persze a kockázat, hogy nem akar téged megismerni, mert azzal az emberhez von egy kalap alá, aki eldobta őt magától (tehát anyud), de ha meg sem próbálod, akkor már most elbuktál. Szerintem először csak próbálj meg kideríteni róla pár dolgot, hogy távolról megismerd egy kicsit, és némi kitartással és szerencsével élőben is megismerkedhettek. Azt ne hagyd, hogy anyud óhaj-sóhajai irányítsák az életed, azt tedd, amit te jónak látsz, mert egy olyan nő, aki képes volt lepasszolni a saját gyerekét... nem tudom, a szememben az ilyen nem ember.
2016. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
30%
Ne keverd a szart.
2016. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Igazából attól is félek, hogy amíg a testvérem keresem, elveszíteném az anyámat. És nem csak olyan érelemben, hogy megharagudna rám, hanem hogy olyasmit tudnék meg esetleg róla, amit nem tudok összeegyeztetni azzal az anyaképpel, ami most bennem él. Mert lehet, hogy oka volt annak, hogy elhagyta őt, és hitte, hogy ez a legjobb döntés. De az is lehet, hogy neki ez volt kényelmes. Anyu egyetemre járt, így gondolom az egyetem alatt eshetett teherbe vagy még előtte. És lehet hogy a tanulás miatt mondott le a testvéremről. Vagy csak élni akarta a maga életét. Nem tudom, mert semmit nem mond. De ha így lenne, én ezt nehezen fogadnám el, mert nem ilyennek ismerem. Apámnak elmondta (neki is csak most), de apu sem mond semmit. Azt mondta, hogy ez csak anyára tartozik. De hogy tartozna már csak rá, mikor van valaki, aki 50%-ban a testvérem. Nagynéném külföldön él, próbáltam kérdezni, de lerázott ő is. Ráadásul anyu is kiakadt, hogy mit kérdezősködök. Szóval semmivel nem lettem okosabb, így viszont a legrosszabbra gondolok.
2016. máj. 2. 10:21
 16/31 anonim ***** válasza:
33%
Ne legyél már ennyire önző! Sajnálom, hogy most jössz rá, hogy anyád is emberből van és nem tökéletes, de azért, mert Te kíváncsi vagy, nem rondíthatsz bele ennyi ember életébe! Gondolj csak arra, hogy a saját családodat is mennyire megkavarná a dolog, anyád nem hiába titkolta a még az apád előtt is a közelmúltig, nyilván megvan rá az oka, az ő dolga, hogy beszél-e róla, nem másé, főleg nem a tied, hogy szimatolsz és faggatózol a háta mögött úgy, hogy tudod, hogy mennyire rosszul érinti. Ha a saját családod ennyire nem érdekel, legalább legyél tekintettel arra a másik lányra, akinek az anyád tönkretette a teljes életét azzal, hogy megfosztotta az anyai szeretettől. Nem tudhatod, hogy mit érezhetett, mennyi mindent nem ismerhet, milyen lelki defektusai lehetnek, mennyi idő kellet,t hogy feldolgozza és ezen a környezete hogyan segített neki. Képes volnál elé állni, hogy "szevasz, én vagyok a testvéred, tudod, annak a nőnek a gyereke, aki téged megszült, aztán másfél évesen elhagyott. Anyánkat most se érdekled, tiltotta is, hogy kutakodjak utánad, de én kíváncsi voltam rád. Ja, engem szeret és nevel mióta megszülettem, egyént jó anya." Mire számítasz, hogy lesz egy öribari nővéred, akivel majd pletykálhatsz, meg plázázhatsz, megbeszélhetitek az élet nagy dolgait és minden csúcsszuper lesz? Keress inkább barátokat. Olyan sebeket tépnél fel, olyan káoszt okoznál és akkora fájdalmat, amit el se tudsz képzelni. Gonosz megjegyzés, de ha anyád nem mondott le róla hivatalosan, akkor legkésőbb majd a hagyatéki tárgyaláson úgyis előkerül, anyád temetése után...Ha nem, akkor levonhatod a következtetést, hogy anyád akkora kárt okozott benne, hogy még az anyagiak se érdeklik, nemhogy az ismeretlen "családja"...
2016. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
16%
Azt mindenképpen megpróbálnám valahogy kideríteni, hogy ki ő, mi a neve, hol él, hogy él, mit csinál, mi lett vele. De ha anyukámnak az lenne a határozott kérése, hogy ne vegyem fel vele a kapcsolatot, akkor ezt betartanám.
2016. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Engem megtalalt a feltestverem par evvel ezelott. Akkoriban meg volt iwiw ahol ram irt es amikor kiderult.hogy testverek vagyunk nagyon boldog volt. En is orultem es hetekig hosszu leveleket irtunk egymasnak az eletunkrol. Termeszetesen a talalkozas is szoba kerult de aztan semmi se lett belole. A kezdeti lelkesedes ami leginkabb az o reszerol volt meg lassan alabb hagyott. Hiaba a testverem megis idegennek ereztem. Szerintem o is hasonloan erezhetett mert mar nem keressuk egymast. Ismerosok vagyunk facebookon es neha likeoljuk egymas kepet de evek ota nem kerdeztuk meg a masikat arrol,hogy hogy van!?
2016. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem keresném!
2016. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
70%
Én megkeresném.
2016. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!