Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás erre a családi...

Mi a megoldás erre a családi konfliktusra?

Figyelt kérdés

Az anyám azt mondja hogy egy semmittevő mocsok vagyok, jelenleg szakmát tanulok amit abba fogok hagyni mert rájöttem hogy nem érdekel, érettségim már van.

Szerinte csak kihasználom a családot és nem keresek semmit, nem akarja megérteni hogy tévedtem ezzel a szakmával kapcsolatban, azt mondja hogy nem tanultam csak kifizették a pénzt, pedig érettségim van, 12 évig tanultam.Én úgy érzem hogy nem használom ki a szüleimet, de máshonnan nem tudok pénzt szerezni a tanuláshoz, nem akarok nekik rosszat.Tényleg ennyire számítana a pénz?Ha visszaadnám a rám költött milliókat nekik akkor megoldódna minden?


2010. ápr. 7. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
diákmunkára nem tudsz elmenni?
2010. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezt beszéljétek meg! Elég komolya lehet hogyha az anyukád iyleneket mond rád. Őszintén sajnálom! De a beszélgetés mindent megold! ;) Sok szerencsét!
2010. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
kb. 22 éves lehetsz? Mert ha így van, akkor menj el vmi fősulira vagy egyetemre, kollégiumba. Ha jól tanulsz, még ösztöndíjat is kaphatsz. Az ilyen szülőktől feláll a szőr a hátamon, meg a másik véglettől, akiknek 35 évesen is "gyerekecskéjük"van. Ne félj, ha egyedül talpon vagy, majd az lesz a baj, hogy miért nem látogatod őket gyakrabban?
2010. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
20 vagyok, a főiskolával az a baj hogy nem vennének fel, mind az 5 érettségim 3as lett csak, hát igen, nem tanultam eléggé, elszúrtam.
2010. ápr. 7. 18:01
 5/14 anonim ***** válasza:

1. minek ilyennek gyerek már bocsi


2. minél hamarabb menj el, komolyan, sok szerencsét!!

ennyit tudok "segíteni" bcsi.. sajnos tudom, mit érzel....... állj a saját lábadra, bármilyen nehéz is!

2010. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Probalj meg kimenni kulfoldre dolgozni.
2010. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Annyi azért legyen már benned, hogy ha elkezdted, akkor be is fejezed most már. Elvileg túl vagy már a felén, nem? Nem csodálom, hogy ki van akadva anyukád. A férjem öccse is ilyen sajnos. Már a második fősult hagyta most ott, 23 éves és esze ágában sincs elmenni dolgozni de tanulni sem akar. Órákra nem jár be, vizsgákra se nagyon. Ezért fogják kirúgni innen is a félév végén. Ha a szülők nem fizetik az albérletét, kajáját, bulijait, akkor azzal fenyegeti őket, hogy öngyilkos lesz. Sajnos sok ilyen van, szerintem ebből indulnak ki a szüleid. Próbáld meg belevonni ebbe anyukádat, elmondani neki részletesen a terveidet, hátha akkor megenyhül.
2010. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én nem több helyet hagytam ott, csak ezt fogom, befejezni pedig nem akarom a szakmát mert nem érdekel, ha be is fejezném nem dolgoznék benne.Ezt elmondtam szüleimnek is de mintha a falnak mondtam volna, jött a szöveg hogy csak kihasználom őket.
2010. ápr. 7. 19:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

És mit fogsz csinálni az érettségiddel,

Elárulom,semmit.

A mai világban nagy luxus azt mondani,hogy abbahagyok valamit(pláne,ha fizetni is kellett a szüleidnek-hozzáteszem az ingyenes oktatás is az adófizetők pénzéből van)

Nem tudhatod,hogy a nem szeretem szakma lesz-e az amiben el tudsz helyezkedni és bizony elsősorban az számít,hogy meg tudsz -e élni valamiből,nem az,hogy szereted-e.

Bár anyukádnak se így kellett volna előadni.Én biztos azt mondtam volna,jó hagyd abba,de jövő hónapban a kiadások/per rádeső részét rakd le az asztalra.

2010. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

És mit fogsz csinálni az érettségiddel,

Elárulom,semmit.

A mai világban nagy luxus azt mondani,hogy abbahagyok valamit(pláne,ha fizetni is kellett a szüleidnek-hozzáteszem az ingyenes oktatás is az adófizetők pénzéből van)

Nem tudhatod,hogy a nem szeretem szakma lesz-e az amiben el tudsz helyezkedni és bizony elsősorban az számít,hogy meg tudsz -e élni valamiből,nem az,hogy szereted-e.

Bár anyukádnak se így kellett volna előadni.Én biztos azt mondtam volna,jó hagyd abba,de jövő hónapban a kiadások/ rádeső részét rakd le az asztalra.

2010. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!