Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elengedni a...

Miért nem tudom elengedni a múltamnak ezt a részét?

Figyelt kérdés

Régebben a párommal kint éltünk Nagy-Britanniában. Már több, mint 3 éve hazajöttünk, azóta már született egy gyermekünk, viszonylag jó anyagi körümények közt élünk, jól elvagyunk a párommal, stb. Tehát sokan talán irigyelnének is ezért az életért. én mégis meg vagyok bolondulva. Többször úgy volt az elmúlt 3 év alatt, hogy újra kimegyünk, de mindenig közbejött valami. Én folyamatosan mennék ki kézzel-lábbal, sírás kerülget, ha Londonról vagy Angliáról látok, hallok. Folyamatosan nézem a régi képeinket, amik ott készültek, megbecsülök mindent, ami onnan való. A múltkor a párom bennehagyta az egyik angol cd-t a laptopban, elvitte a gépet, kivette a cd-t és ott maradt, aztóta sincs meg(nem direkt! ), ezért majdnem sírógörcsöt kaptam. A 3 év alatt 4x költöztünk, egyszerűen sehol nem érzem otthon magam, csak vágyódom vissza. A gyermekünk még pici, így jó darabig nem hiszem, hogy ki tunánk menni vissza és valójában a párom má nem is akar, mert fél így, hogy család is van. Nincs olyan nap, hogy ne jutna ez eszembe. Hogyan tudnám elfelejteni a kint töltött éveket? Hogy lépjek túl? Van valaki hasonó helyzetben?

Kérlek ne nevezzetek hazaárulónak vagy hálátlannak...


2010. ápr. 6. 09:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek... Csak 3 napot töltöttem kinn, de az a légkör, az a hangulat felejthetetlen. Teljesen más, mint itthon. Én azt bánom, hogy fiatalabb koromban nem mentem el au pair-nak. Egyszer adódott volna lehetőség rá.


A tanácsom viszont: gondolom a nyelvet frankón tudod, próbálj meg olyan munkát szerezni, ahol utazni kell Angliába. A családot nem kell cincálni,te pedig sűrűn láthatod a szeretett országot.

2010. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

nem nevezlek annak.

Azon azonban gondolkodj el, mi oka lehet, hogy "mindig közbe jön valami" amikor elmennétek.

Hiszel ilyesmiben?

Arra gondolok, vmi miatt maradnotok kellene..

2010. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem kéne feladnod. Miért kéne lemondanod arról amit szeretnél? Azt megvalósítani szokták az emberek, nem elfelejteni. Az nem baj, hogy kisgyerek is van, annál jobb. Sokkal jobban élnétek kint, és beszélné mindkét nyelvet. Neki is jobb lenne és nektek is. Itt maradnátok a nyomorba?
2010. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megértelek, én még csak ezután fogok kimenni, Angliába valamennyi időre, és az Egyesült Államokba utána, csak meg kell, hogy legyen a diplomám, de már agyban ott vagyok. Nem vagy hazaáruló, csak te is érzed, hol tart Magyarország (nem csak gazdaságilag, de emberileg is), és megtapasztaltad, hogy ott más. Én a helyedben nem adnám fel.
2010. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Megértem hogy megtetszett az ország. Vedd rá a párodat hogy menjetek oda nyaralni pl. 1 hónapra. De ne menj oda örök életedre. Ki marad ebben az országban ha minden ember elmegy?


Utolsó: amennyire én tudom Nuygat-Európa, az USA, és Nagy-Britanni jóval alattunk áll emberi morál szempontjából, még ha a gazdaságuk jobb is, és könnyebb a megélhetés.

2010. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10:20 - Kértem és kaptam lehetőséget az USA-ban, olyant, amit itthon soha nem kaptam meg még töredékét se. Ennyit arról, amit te állítólag tudsz. A diploma kell, hogy meglegyen, utána megyek.
2010. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség az a kérdés, hogy ki maradna itthon ha mindenki elmenne. Ha lenne egy kis eszük az embereknek senki nem maradna itt. Csak azért mert itt születtünk, nyomorogjunk a szegénységben, amikor külföldön ötször ilyen jól élhetnénk? Egyedül a gazdagoknak éri meg itt lakni.
2010. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Mi ez az "emberi morál" dolog???
2010. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Ott kellemes benyomások értek, megszeretted az ottani életet talán (?). Csakhogy: ha tudtad, hogy X időre vagytok kint, akkor ez teljesen más élet volt, mint végleg oda költözni. Függetlenül kint élni is más élet, mintha a gyerek felügyeletét, háztartást mindent ismerős híján egyedül neketek kell megoldani munka mellett. Lehet, hogyha újra kint lennél, akkor egy idő után rájönnél, hogy ez már nem ugyanaz, és Te+férjed sem ugyanazok vagytok, akkori környezetedet is másfelé sodorta az élet, és így már semmi sem ugyanaz (?). De ki tudja, ezt ki kell próbálni. És igaza van férjednek szerintem, gyerekkel már más, az ő kis életére óriási hatással vannak a változtatások, és ugye főleg a kisgyerekeknek az életében fontosak a "biztos", állandó pontok (napirend...stb), ki tudja, hogyan hatna rá egy ilyen gyors változtatás, és ha utána mégis visszajönnétek, akkor már 2 változás? De ha tuti kimennétek a következő kb. 10 évben, akkor a nyelv miatt jobb neki korábban, szóval mindent mérlegelve, jól átgondolva javasolnám eldönteni!


Most éppen külf-ön élek, a párom országában, az ő körülményeihez igazodva. Soha életemben nem volt honvágyam, ha pl. gyerekként táborban vagy ovisként hónapokra rokonoknál "nyaraltam", ez erősítette bennem azt az érzést, hogy nekem esetleg máshol "van a helyem". Eddig sehol nem sikerült otthon éreznem magam!! A mostani lakásunkat a saját ízlésem, feng shui...stb szerint, amennyire tudtam, "otthon-félének" berendeztem, de mégsem: sajnos a feltételek, körülmények nem adnak otthon-érzést, még így is messze van ez az otthon fogalmától.

Közben a lélek mély bugyraiban kutakodva rájöttem egy gyerekkori párhuzamra: apu gyakran mondogatta, hogy "te csak menj el jó messzire, messze ettől az országtól, mert itt semmi nincs" (szalonképesebb formában kifejezve). Sajnos az ilyesféle hatások akkor is továbbműködnek, ha távol vagy, mert ha már ott laksz, ott érzed ugyanezt az érzést. Nem tartalmilag, földrajzilag, hanem érzelmileg hatnak az ilyesféle mondatok, ezért. Ha ilyen, rád nagyobb hatással lévő nevelőtől, szülőtől gyakran hallott mondatra emlékeznél (vagy valaki a környezetben kiment, és az ő hatása), és szerinted elképzelhető a kapcsolat, akkor az emléket kell tudatosítani magadban, és azt, hogy ez csak MÁS érzése volt, Te csak elhitted, de a Te világodban Te határozod meg, hogy így legyen-e vagy sem. Innentől érzésileg még ki tudja mennyi út vezet, amíg sikerül elérned, hogy ne érezd így, és innentől tudatosan kell törekedni, hogy otthon érezd magadat ott, ahol vagy, és a lehetőségek szerint ott próbálj otthont teremteni. És szerintem, ha olyanok a körülmények, és a fenti gondolaton túllépve is úgy érzed, változtatnál, akkor érdemes keresni a lehetőségeket és változtatni.

2010. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mas az eletkorulmeny,masak az emberek,tisztabbak az utcak,en is dolgoztam kulfoldon 6evet,ma is vagyok vissza,banom h nem maradtam ott,akkor vagytam haza a szeretteimhez,a kis varoshoz ahol szulettem,ma mar siman a hatam mogott hagynam,de mar nincs lehetosegem ra,itthon ragadtam,ertelmetlennek talalom az eletemet,nem vagyon boldog,nem erzem jol magam ebben a kozossegben"kis varosban"
2010. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!