Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszi észre, hogy...

Miért nem veszi észre, hogy mennyire szenvedek? Nagyon hiányzik a férjem.

Figyelt kérdés

A férjemmel 4. éve vagyunk házasok. Kocsi, lakás (hitelre), mindkettőnknek munkahely van, gyerek még nincs. Összesen 7 éve lesz, hogy ismerjük egymást. Én eddig nem hittem abban, hogy az 5. meg a 7. év nagyon rizikós egy párkapcsolatban, de most már sajnos be kell látnom, hogy van valami benne....

Az utóbbi évben anyagi problémáink akadtak- kinek nem, mondanátok ti- de nagyon nehezen vergődünk ki a gödörből. Páromnak nagyon stresszes a munkahelye, ezenkívül a nyelvvizsgát próbálja letenni, ami már 3-szor nem sikerült. 1 éve végzett a főiskolán (32 évesen), és már csak az a rohadt nyelvvizsgapapír hiányzik, hogy munkahelyet tudjon változtatni. Ezen nagyon sokat görcsöl + anyagi gondok. Ezekből adódóan mostanában nagyon sokat veszekszünk, apró dolgokból hatalmas gondokat csinál, és nagyon eltávolodtunk egymástól. :( Fiatal házasok vagyunk! Nem így kellene lennie!!! Havonta egyszer vagyunk együtt. Én 27, Párom 33 éves. Jó lenne már egy igazi család! Gyerekkel, szerető férjjel. Én sem vagyok hibátlan, de ez már nagyon fáj legbelül....

Én folyamatosan kedveskedek neki. Ha fáradtan hazaér a munkából, nem nyaggatom, hogy még mi mindent kellene csinálni. Türelmes vagyok, de már ott tartunk, hogyha nagy ritkán itthon van, egész nap ki sem mozdul a tévé elől. Észre sem vesz! Nekem pedig nagyon hiányzik a közelsége, az HOGY A FÉRJEM LEGYEN!!! MIT TEGYEK??? :(


2010. ápr. 5. 10:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kéne értened és nem állandóan utána menni hanem egy kicsit egyedül lenni. A férfiak nem olyanok mint a nők hogy jól kibeszélik magukat, ők inkább elvonulnak...
2010. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a férfiak inkább elvonulnak, de akkor gondol olyan őrültségekre, mint az öngyilkosság. Nem akarom, hogy tönkremenjen! Segíteni szeretnék neki. Lgközelebb májusban és júniusban megy vizsgázni. Addig vagy megőrül- és én is-, vagy kibírjuk valahogyan. Nem tudom mit tegyek, vagy mit ne tegyek!?
2010. ápr. 5. 18:34
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor szakember segitségét kell kérni. De amilyen az egészségügyünk, onnan betegebb emberek jönnek ki, mert egy lelki betegre jut 7 prc - akkor el lehet képzelni, mire jut az orvos és a páciens. Pláne, ha nem együttműködő. Sajnos vannak dolgok, melyek gyerekkorból erednek, s azon felnőtt korban nehéz változtatni. Én megértem, hogy stresszel a nyelvvizsgától. Képzeld el, hogy szakemberek szerint egy nyelvvizsga biztos teljesítéséhez 770 órát kellene venni. Folyamatosan, segitséggel. Ha ő most egyedül próbálja imitálni a tanulást, akkor becsavarodik. Én biztos itt keresnék hatékony segitséget pl. egy utolsó éves nyelvszakossal, ha nem tudtok megfizetni egy hatékony tanárt. Egyébként ma már sok helyen nem ragaszkodnak a nyelvvizsgához ill. a diplomához, elég az abszolutórium, vagyis igazolás, hogy eljutott az államvizsgáig. Nem tudod kikérdezni szavakból, leellenőrizni a feladatait? Az együtt-tanulás talán közelebb is hozna titeket. Csak próbáltam ötletet adni.
2010. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, és add tudtára, hogy ő támasz neked, nélküle félkarú óriás vagy. És egy hosszú hétvégére menjetek el, vagy csak erdőbe, vadasparkba...hogy "kiszellőzön a fejed, átmosson a jó erdei levegő".
2010. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Türelem, hidegség, fegyelem. Voltam ilyen helyzetben. A párom stresszelt a munka miatt, de nem is kicsit. Kb. olyan helyzetben voltam mint Te. Nagyon kellemetlen az, s te -gondolom- próbálsz önmagadból egy rakat dolgot feladva helyzetet menteni. Itt már írták, hogy légy egy kicsit távolságtartó, ez valóban igaz. Tudod addig húznak, 'használnak' ameddig engeded. Folyamatosan nem engedhetsz, nem használhatnak, bármi is a probléma egyenlő félként, feladásokkal, akarattal, szeretettel lehet megoldást találni. Sajnos a párod elérte az elviselhetetlen állapotot amihez te is folyamatosan igazodsz (fölöslegesen). Kérlek, légy határozott, kemény, következetes, hideg. Ezek a tulajdonságok tudják ő is és te életedet is a normális mederbe terelni. Ha teret engedsz a hülyeségnek akkor az élni is fog vele. Ha buta viselkedését asszisztálod, akkor ő abban a hitben élhet hogy ez rendben is van. Pl. Írtad, hogy öngyilkossággal fenyeget. Erre a legjobb megoldás: Mondd neki: Jól van drágám, tedd, a te éltedért csakis te vagy a felelős, de ha érdekel akkor a szüleid, feleséged, barátaid hagyod cserben. Ez a megoldás csakis a gyenge embereknek való, s te nem az vagy. -kirándulás. Egy kis kikapcsolódás,a aktív pihenés segít a tanulásban. Ha nem hiszi akkor olvasson egy kis szakirodalmat. -Válás. Tudod, egy sírós férfi semmilyen nőnek nem kell. Szánalmas, gyenge, erőtlen, szerencsétlen férfira egy egészséges nő sem bízza az életét, gyermeket pláne nem akar (állatvilágban is működik a szelekció, darwinizmus, ugye?).

Mégegyszer: kitartás. Figyelj önmagadra. Légy magabiztos, vonzó, távolságtartó, hideg és KÖVETKEZETES. Ha haragszik akkor napokig is tegye, és? Hidd el (tapasztalat) lépni fog, félteni fog, akarni fog. Ezt én magam sem hittem el, mert mindig én adtam fel magamból. Nehéz volt tartani magam (ezt te is tudod), de elképesztő volt amikor ős jött és átölelt, mert látta, hogy elveszíthet. Könnyű kimondani, hogy kész vége, de csinálni..... áh! :)

2010. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!