Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszi észre, hogy...

Miért nem veszi észre, hogy mennyire szenvedek? Nagyon hiányzik a férjem.

Figyelt kérdés

A férjemmel 4. éve vagyunk házasok. Kocsi, lakás (hitelre), mindkettőnknek munkahely van, gyerek még nincs. Összesen 7 éve lesz, hogy ismerjük egymást. Én eddig nem hittem abban, hogy az 5. meg a 7. év nagyon rizikós egy párkapcsolatban, de most már sajnos be kell látnom, hogy van valami benne....

Az utóbbi évben anyagi problémáink akadtak- kinek nem, mondanátok ti- de nagyon nehezen vergődünk ki a gödörből. Páromnak nagyon stresszes a munkahelye, ezenkívül a nyelvvizsgát próbálja letenni, ami már 3-szor nem sikerült. 1 éve végzett a főiskolán (32 évesen), és már csak az a rohadt nyelvvizsgapapír hiányzik, hogy munkahelyet tudjon változtatni. Ezen nagyon sokat görcsöl + anyagi gondok. Ezekből adódóan mostanában nagyon sokat veszekszünk, apró dolgokból hatalmas gondokat csinál, és nagyon eltávolodtunk egymástól. :( Fiatal házasok vagyunk! Nem így kellene lennie!!! Havonta egyszer vagyunk együtt. Én 27, Párom 33 éves. Jó lenne már egy igazi család! Gyerekkel, szerető férjjel. Én sem vagyok hibátlan, de ez már nagyon fáj legbelül....

Én folyamatosan kedveskedek neki. Ha fáradtan hazaér a munkából, nem nyaggatom, hogy még mi mindent kellene csinálni. Türelmes vagyok, de már ott tartunk, hogyha nagy ritkán itthon van, egész nap ki sem mozdul a tévé elől. Észre sem vesz! Nekem pedig nagyon hiányzik a közelsége, az HOGY A FÉRJEM LEGYEN!!! MIT TEGYEK??? :(


2010. ápr. 5. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Közhely, de beszéltél már vele erről?
2010. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Beszélgetünk is erről a problémáról- mielőtt megkérdeznétek- de ő mindig az idegességgel jön, hogy neki mennyi minden miatt kell aggódnia- számlák, tüzelő, stb. Pedig én is gürcölök, dolgozok, és itthon is, ha hazaérek. Nem lógatom a lábamat. A minap 2 dologból csinált akkora gondot, hogy azt mondta, ha nem úgy lesz, ő elválik tőlem. :( Már itt tartunk! Nagyon félek, hogy nemhogy gyerek, közös életünk sem lesz..... :(
2010. ápr. 5. 10:42
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha felvetek valami közös programot, pl. kimenni a kertbe, és csak együtt lenni, neki nincs kedve, és ideje sem erre. Nagyobb programok szóba sem jöhetnek, mert a munkaideje nem fix. Már az anyjával is beszéltem erről. Ő sem tud tanácsot adni. Nem akarom, hogy megtudja, hogy az anyjával beszélek meg ilyeneket, de az én anyukámmal nem lehetne. TANÁCSTALAN VAGYOK.... :(
2010. ápr. 5. 10:45
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Huha! ez már elég súlyos. DE! Nem szabad feladni egy kicsit mozduljatok ki menjetek kirándulni beszélgessetek, Meglehet érteni mivel a közös jövőtökről van szó. Mindent meg akar teremteni.. Addig is támogassátok mindenbe egymásst. Sok sikert.!
2010. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, Kedves Előző! Próbálkozok, csak nagyon nehéz...

Ha valakinek van még valami jó tanácsa, írjon! Előre is köszönöm!

2010. ápr. 5. 10:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem picit fel kellene hagynod a megértő feleség-szereppel. Neked ugyanúgy nehéz, te otthon is helytállsz, és még te vigasztalod? Hidd el, ezzel csak olajat öntesz a tűzre, még majd őt kell sajnálni. Egészséges fiatal nő vagy, jogos igényekkel. A férjednek szembesülnie kell szerintem azzal, nem fogtok örökre együtt maradni ha lábtörlőnek használ. Szerintem ülj le vele konkrétan beszélni, így ahogy nekünk is elmondtad, és ha nem változtat, hagyd el. Fiatal vagy még, ne tedd tönkre magad valakivel aki nem szeret. Ha pedig szeret - én nagyon bízom benne - akkor ha abbahagyod a babusgatást, harcolni fog érted. Változtass Te először. És ezt nem veszekedve kell tenni, hanem nagyon konkrétan, kedvesen de határozottan. És utána tartsd is magad a mondottakhoz, mert szerintem nem akarnád így leélni az életed igaz? Ha nem konfrontálsz, csak rosszabb lesz. De ha szeretitek egymást, akkor egymást támogatva segítve, szeretve, jól fogtok kijönni az egészből. Nagyon sok sikert kívánok!!! Ne hagyd magad!!!!
2010. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Az biztos, hogy egy pasi nehezebben dolgozza fel, ha valamiben sikertelen. Gondold el, végig szenvedi az egyetemet, és egy rohadt nyelvvizsga állja útját a sikeres befejezésnek.És valljuk be, nyelvvizsgához nem csak szándék, fenék kell, hanem érzék is. Hányan megveszik a papírt. Lehet ez is nyomyasztja a férjed, hogy ő becsületes, és élhetetlen, saját erőből akar eredményt elérni.És még dolgozik is. Próbáld megérteni. Mi nők, úgy vagyunk kódolva, hogy bár gyengébb nemnek tekintenek bennünket, erősebbek vagyunk.Nem véletlen, hogy mi szülünk gyereket, mert kihalt volna az emberiség, ha az erősebb nem feladata volna. De azt is mondják, minden sikeres férfi mögött egy erős nő áll.Nehéz, de nem tudnál addig nagyvonalú lenni, míg lemegy a teher a válláról?Ő biztos szeretne "családfő" lenni, de tele van feszültséggel, sikertelenséggel. Sajnos ma ez tesz tönkre sok családot.Mondanám, hogy egy baba meghozná a te céljaidat, elfoglaltságaidat is, de biztos, hogy ilyen alapra nem szabad gyermeket vállalni.Hát nehéz.
2010. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Légy türelmes,amikor sikerülni fog a nyelvvizsgàja,akkor neki is több ereje lesz,szinte szàrnyalni fog.Most biztosan semmiségnek érzi magàt,és ezért nincs kedve semmihez.A türelem nagyon fontos egy pàrkapcsolatban,mert meg van az ok,amiért nincs kedve semmihez.A férfiak nehezebben dolgozzàk fel,ha nem sikerül nekik valami ugy,ahogyan szeretnék!

Meglàtod majd te is megköszönöd magadnak,hogy türelmes voltàl.A szeretet,szerelem mindent le tud gyõzni,ha tényleg szeretitek egymàst.

2010. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

hát amikor otthon van és a tévé elött ül egész nap, ahelyett hogy a nyelvvizsgára készülne, ami mint leírtad gyökeresen megváltoztatná az életeteket, akkor felmerülne bennem, hogy biztos ennyire fontos ez neki és biztos hogy csak ez a baja, hogy állandóan frusztrált és ideges velem?Miközben szivedet lelkedet kiteszed neki, próbálsz a legmegértőbb lenni vele, és ezt kapod vissza?

Igaza volt egy elöttem szólónak, lehet oda kéne csapnod az asztalra.

Mindenkinek vannak problémái, mégis lehet békességben és szeretetben élni, ahoz nem kell pénz.Mint ahogyan egy meghitt romantikus, igazán szeretetteljes szeretkezéshez sem. De ti ezt is max egy hónapban egyszer csináljátok. Hát nem gyanús ez neked?

2010. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz így. Sajnos ő az a fajta, aki ha téved is, nem vallja be még magának sem. Ha összeveszünk is, képes napokig elmenni mellettem. Én meg már nem bírom, és én megyek oda hozzá békülni.

Tudom, hogy a nyelvvizsga megváltoztatna sok mindent, de a rengeteg munkája mellett nem tud eleget készülni rá. Ha hazajön éjszakásból vagy alszik, vagy kikapcsolódik a tévé vagy gép előtt. Én meg úgy várom, hogy hazajöjjön végre! SZÖRNYEN HIÁNYZIK!


És nagyon félek... a gondjaink miatt egyre többször emlegeti, hogy véget vet az életének...- PERSZE ÚGY, HOGY Ő MINDENT MEGOLD, HOGY NE MARADJANAK RÁM A KÖLCSÖNÖK.... NAGYON FÉLEK, HOGY EGYSZER MEGTESZI!

2010. ápr. 5. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!