Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ki kellett volna...

Most akkor ki kellett volna neki fizetnem?

Figyelt kérdés

Péntektől kegyetlenül fájt a fogam,tegnap reggelre el is fogyott minden fájdalomcsillapitóm,bár már nem is használt tulzottan egyik sem.Neten néztem,lidokain kenőcsöt lehet vény nélkül is...Páromra rácsörögtem,ugyis jön fel hozzám,vegyen már...kenöcs nem volt,de gyógyszertáros rendes volt,adott vény nélkül sprét...

Eszembe nem jutott,hogy nekem ki kellene fizetni,én se kérem el soha,akármit veszek neki,legyen szó heti 3-4 vacsorártol,reggelicsomagolásról,cigiről,de még a multhéten vett mikrofont is emlithetném...havi szinten a nem tul magas fizumból rá megy el elég szép összeg...

Ez idáig nem is zavart,csak tegnap tett pár félreérthetetlen megjegyzést,hogy mibe került az a "drága gyógyszer"...

(hozzátenném,én minimálbérből élek egyetemistaként,ő duplaannyit keres,és szülei vesznek neki benzinen kivül mindent,nem szorul rá a pénzre)


most ehhez hogy vágjak jó képet?

22/L (24/F)


2010. ápr. 5. 08:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként nem hiszem, hogy elfogadja a pénzt. De nekem sem tetszene ha nem akarnád kifizetni. Bár ő sem szokta megkérdezni....
2010. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

nem arrol van szó,hogy nem akarom kifizetni...mindig oda szoktam adni neki,és másnak is ha hozatok valamit,akár 50 akár 5ezer forintrol van szó...

csak tegnap örültem hogy megkapom a sprét,muljon el minél hamarabb a fájdalom,el is kábitott picit,eszembe nem volt...


ő mindig csak annyit szokott mondani,hogy "majd odaadom/most nincs apróm(apró alatt 2-3ezeret is lehet érteni)"

és ugy fejbevágott hogy én itt szenvedek,meg fájós foggal még vacsitcsinálok neki,közben ő meg...

2010. ápr. 5. 09:16
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem miért tűrőd ha ő nem viszonozza. Az én barátom is néha megszokott kérni,hogy vegyek neki cigit, aminek az árát persze esze ágában sincs vissza adni. És mivel tőle soha semmit nem kapok, be is fejeztem ezt az "adományozást". Nem vagyok én az eltartója, vagy pedig legyen kölcsönös.
2010. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

igazából eddig nem tünt fel,hogy ez milyen mértékű...

meg úgy voltam vele,hogy éhen nem halok,ha 1 helyett 2 személyre főzök,meg nem kérem vissza tőle azt a pár ezer forintot havonta...

csak most ez igy rosszul érintett,hogy egyszer nem jut eszembe 10 percen belül odaadni neki az árát annak amit hozatok vele,és rögtön számon vagyok kérve:S

2010. ápr. 5. 09:50
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Kifizetném neki a sprét, de honlaptól új "láthatatlan" szabályok lennéek. No cigi, no csoki, no vacsora. Nem költenék rá egy vasat sem.

Ja, és nem kell hozzá jóképet vágnod.

2010. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon gáz szerintem..én tuti beolvastam volna neki,hogy vegye észre magát..Nem szeretem a szarrágást,főleg hogyha nem is annak a részéről megy aki költi a másikra a pénzét.
2010. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos hozzávágnám a pénzt, de onnantól ahogy többen is írták, semmit nem vennék neki. Kaját is magamnak főznék, ha éhes, menjen a boltba és vegyen kaját. Vegye meg magának a cigit, és a melóba reggelit sem csomagolnék. Ez a pofátlanság teteje. Te fizess mindent mert az természetes, ő meg itt genyózik 2-3ezer ft-on.
2010. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

nem kerülsz szoba aznap h akkor fizessem ki,ki is ment a fejemből,összejött sokminden,nem volt kedvem még ezzel is idegesiteni magam,hogy mit reagál...

nah,reagált magától..."megkért",hogy ha már ő ugyis vette nekem azt a ...sprét,akkor másnap menejk már vegyen neki telefonjához ezt és ezt,2-3ezerért nézte neten...

szot nem szoltam,megvettem másnap,odaadtam,és közöltem,hogy akkor innentől mindenki fizeti a saját dolgát...

azota meg duzzog mikor jön a pizzás,és csak a sajátom árát adom a kezébe...mert nem főzök csak ha együtt megvesszük a hozzávalót...meg nincs joghurt,csoki,reggelikészitve...előttenap mindig "elfelejti" hogy csak akkor van,ha mikor megyek bolt,megkér h vegyek neki is,és ideadja az árát...

2010. ápr. 17. 11:10
 19/35 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz vele majd megszokja.Szerintem ez részben azért is van mert ahogy írtad a szülei is a segge alá raknak mindent plusz még ugye ott a fizetése is.Meg kell neki mondani hogy ez igy nem megy tovább.Ha nálad eszik mindig meg szinte veled van minden nap minden este,szerintem normális dolog lenne hogy besegít anyagilag.Akár bevásárlás akármiben elvégre szinte ott lakik nálad.Egyébként fogfájásra jó a cataflam és ha gyulladt akkor augmentin.Egyébként én párom is csinálta néha hogy az természetes volt hogy én beleadok valamibe de ő nem vagy hogy cigit veszek neki.Aztán egyszer modntam neki ne haragudjon de vagy adja oda pl a cigi árát vagy ha megkérem hogy vegyen valamit ne kérje el az árát ugyanígy.Meg egyszer volt olyan hogy karácsonyra mindenkinek vettünk ajándékot és én az ő családjának vett dolgok felét kifizettem,ő egy forintot nem adott az enyémbe bár tudta hogy nem volt nagyon pénzem.Később megemlítettem neki és azóta minden rendben van.
2010. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

az a baj,hogy ő beel sem gondol,hogy mibe kerül egy-egy vacsi (mert ugye hús nélküli kajára csak fujjog),nagyjából sem tudja semminek az árát benzinen,cigin kivül,ennyi ami neki megvennivaló...


ugyhogy nevelő célzattal ha kaját akar,akkor alap hozzávalókat vegye meg hozzá,nem szeretetszolgálat vagyok ezentúl,meguntam

bár azt elismerem,én rontottam el,hogy nem igy kezdtem,hogy oda-vissza működjön a dolog...

2010. ápr. 17. 14:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!