Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik szüleim?

Miért nem engedik szüleim?

Figyelt kérdés
Miért nem engedik a szüleim hogy buliba menjek?hogy a 8km távolságú barátomhoz elmenjek?Vagy esetleg bemutassam nekik? Sőt azt se tudják hogy van barátom!Ezt hogy mondjam el nekik,úgy hogy még azt is megengedjék hogy itt legyen nálunk vagy én náluk?:O L/15
2010. ápr. 4. 20:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
változnak az idők..:P
2010. ápr. 4. 21:42
 12/22 anonim ***** válasza:
Hát változnak...csak nem mindegy merre...és hogy milyen értékrenddel kerülsz ki a nagy világba. Most egy nagy ellenségeskedést látsz...pedig nem ellened irányul...de hiába mondok, azt hiszed a vénasszony beszél belőlem...:-S
2010. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

persze nem mindegy!és megértek mindenkit!!

de hogy tudnék változtatni ezen?Annyit segítek itthon és akkor 2 órát lehet max. a barátaimmal!Ez már beteges!Ennyire ne féltsenek!!

2010. ápr. 4. 21:52
 14/22 anonim ***** válasza:
Sajnos, nem sajnos vannak ilyen dolgok.. Annak idején engem is eltiltott az anyám a barátomtól,de rájött arra, hogy ha foggal körömmel harcol az ellen hogy ne menjek ide oda, attól még jobban akarom...(mára már elmúlt) Ez olyan mint mondjuk a dohányzás, minél jobban tiltod a gyereknek annál inkább ki akarja próbálni. Én azt mondom be kell mutatni a barátodat, ha nem is otthon, akkor egy kívül eső helyen, és ha jó benyomást kelt akár még az is előfordulhat, hogy csak vele fognak elengedni bulizni. Mondjuk ez attól is függ, hogy a barátod hány éves.
2010. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért 15 évesen tényleg fiatal vagy még ahhoz, hogy buliba járj. Ottlét alatt ottalvást gondolsz? Mert azért nem mindegy. Én se hiszem, hogy elengednélek, főleg ottaludni nem.
2010. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk 15 évesen elengedtek az innen 250 km-re lakó 19 éves barátomhoz,3-4 napra. Hogy miért? Nem azért, mert olyan nagyon lazák a szüleim, hanem azért, mert bebizonyítottam, hogy meg lehet bennem bízni, jól tanultam,olyannyira,hogy évvégén kitűnő lettem, és mert úgy neveltek, hogy legyek olyan talpraesett, hogy ne vesszek el.Neked is ezt tudom javasolni. Tanulj jól, és bizonyítsd be, hogy megbízhatnak benned.
2010. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
de tanulok is segítek is nekik miért van ez?
2010. ápr. 11. 21:35
 18/22 anonim ***** válasza:

Mert a kettő nem összemérhető. Az normális és kívánatos, hogy 15 évesen rendesen tanulj és besegíts a házimunkába, cserébe a zsebpénz, új ruha, a hobbid szponzorálása jár, s nem az, hogy adott esetben a szüzességed elvesztésére bólintsanak rá - sarkítottam, tudom. Ugyanakkor azt tanácsolnám, hogy vegyél egy nagy levegőt és állj oda eléjük, legyél velük őszinte. Mondd el, hogy van barátod és hogy másnap, vagy amikor mindenki ráér pár napon belül be fogod mutatni. Hidd el, amíg nem áll ott velük szemben a másik fél, addig mindenkinek nagy a szája, de amint ott van szemtől szemben, egyből visszavesznek majd.

Ha megismerik a barátod és tényleg rendes a srác, akkor rájössz, hogy egész jófej szüleid vannak, vagy legalább is nem annyira rettenetesek, mint amilyennek eddig gondoltad. Ha azt látják, hogy őszinte vagy velük és bízhatnak benned, bennetek, jobban elengednek majd.

2010. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom elmondani, hogy én mivel indokolnám ezt, ha nekem lenne egy 15 éves lányom. Először is: a bulikban sajnos rengeteg veszélyforrás van, első számú dolog, amitől én a gyerekemet félteném, az a drog. Még ha lenne is annyi esze, hogy nem teszi, akkor is az italába keverhetnek bármit, amitől jó esetben csak jól érzi magát, rossz esetben meg magáról mit sem tudva az árokparton erőszakolják meg. Én a szüleid helyében úgy engednélek csak el buliba, hogy egy idősebb fiútestvér vagy ahhoz hasonló korú pasi elkísér és vigyáz minden léptedre. A barátodat illetően pedig szerintem le kellene ülnöd beszélni velük, hogy ő van és szeretnéd nekik bemutatni, mert szeretnéd, ha tudnák, kivel jársz. Ez még akár jól is eshet nekik. El tudom hinni, hogy nem engednek el hozzá, mert nem tudják, hogy kiféle miféle és a lányokat mindig jobban féltik (joggal), mint a fiúkat. De ha tinálatok lehetőség nyílna, hogy megismerhessék, akkor ha egy ideig nem is mehetnél el hozzájuk és csak ő járna hozzád, akkor is (ha komoly a dolog és eltart egy jó ideig a kapcsolat) egyszer csak elmehetnél hozzá, mert tudnák, hogy jó helyen vagy. Nem vagy kislány, ez tény, de ilyenkor kerülnek a fiatalok a legnagyobb csapdákba, amikről nem is sejtik, hogy azok, és szeretnék megvédeni a szülők a koruknál fogva tapasztalatlan és felelőtlen gyerekeiket. 24/L
2010. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon sokat segítetek :)
2010. ápr. 12. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!