Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevelőapám elrabolta a...

Smicikee kérdése:

A nevelőapám elrabolta a húgomat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A nevelőapám és édesanyám éppen költöznek szét, és úgy volt, hogy nevelőapám kiviszi Miskolcra a nővéréhez a kishúgomat(3 éves), de ehelyett kivitte Romániába(oda valósi), és nem szándékozik visszahozni. Voltunk rendőrségen, és azt mondták, hogy mivel nincs még eldöntve, hogy kié legyen a gyerek, így teljes nyugalommal szabálysértés nélkül kivihette. A román állampolgárságot is megcsináltatta neki, így már kettős állampolgár. Tudnánk tenni valamit az ügy érdekében? Valaki segítsen, kérem!

2016. márc. 21. 16:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Másrészt, ha nem azt mondjátok a rendőrségen, hogy elvitte, hanem azt, hogy életveszélyesen megfenyegette, akkor muszáj tenniük valamit.
2016. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Utolsónál a pont! Ebben az esetben a rendőség más intézkedéseket tesz.
2016. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
Menjetek ki utanuk romaniaba es pofatlankodjatok be hogy ti is ott fogtok lakni ezentul a gyerek mellett.
2016. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Én is hasonló esetben vagyok, az én apám is fenyegetőzött öngyilkossággal, stb.


Viszont a törvény mindig a gyerekek melett áll. Ha mondjátok, hogy mikkel fenyegetőzött, azonnal tesznek ez ügyben valamit.


Hidd el, tudom.

Szinte ugyanez volt velünk is.

2016. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy voltunk ez ügyben is a rendőrségnél, de azt mondták, hogy bizonyíték hiányában nem tudnak tenni semmit.
2016. márc. 21. 18:09
 16/24 anonim ***** válasza:
89%
# 5-ös vagyok, Honnan kellett volna kitalálom, hogy az apuka elmebeteg? Ez esetben ha a rendőrség sem tud semmit tenni, akkor khm.. próbálkozzatok másképp ha érted. Remélhetőleg nem teljesen elmebeteg. Azt sem értem, hogy tudta elrabolni és azt sem, hogy miért nem tesz semmit a rendőrség. Volt fültanúja az esetnek amikor fenyegetőzött?
2016. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Remélem jól van a kislé
2016. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Remélem jól van a kislány...


Ezt akartam az előbb írni...


Szorítok,hogy hamarosan viszont ölelhessétek a kishúgodat.

2016. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

"Másrészt, ha nem azt mondjátok a rendőrségen, hogy elvitte, hanem azt, hogy életveszélyesen megfenyegette, akkor muszáj tenniük valamit."


ha ez így menne, minden válófélben lévő szülő ezt mondaná... bizonyíték kell, felvenni diktafonnal a fenyegetést (bár azt se 100%, hogy elfogadják), vagy kiszedni belőle írásban valahogy (akár egy facebook-üzenetben).

2016. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18%

Közben felmerül a kérdés:

Hol van a gyermek valódi apja, ő mit szólna az egészhez?

A törvények szerint neki több joga van, mint az említett nevelőapának.

2016. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!