Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapám terrorizál, anya...

Nevelőapám terrorizál, anya megőrült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alig több, mint egy éve, anya egy idegen férfit hozott a házunkba. Két kisebb testvérem nem szimpatizált vele, de anya megfenyegette őket, hogyha elmegy, nevelőintézetbe küldi őket. Mivel én voltam anyának a leki támasza, és a legjobb barátnője, úgy gondoltam, hogy ő mégsem dönthet rosszul. De telt az idő, és úgy egyre jobban fordult ellenem ez a koma. Eléggé tönkretett, anyát pedig ellenem fordította, úgy, hogy megutált, soha többé nem bízik bennem. Nevelőapám erre játszik. Például eltöri a kocsi lámpáját, és ránkfogja, rengeteg hasonló eset történik, mi ugye tagadjuk, anya pedig azt hiszi, hogy valamelyikőnk hazudik. Persze, a háta mögött szidja anyát, a családin élősködik, ver, és ha ezt el is mondom anyának, akkor ő is megver, illetve mint egy engedelmes kiskutya, rohan újságolni neki.

Itthon minden megváltozott, csak gyűlölet van. Vallásosak voltunk, ma már nem. Anya megőrült, a féfi veri, de csak nevet rajta, még a villát is a kezébe szúrta, semmi...



2015. ápr. 6. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
iskolában van gyerekvédelmis tanár és van gyámügy is...kérjétek az intézeti elhelyezéseteket, vagy költözzetek apátokhoz!
2015. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos ügyintézést kérjetek , ismerős rokon segítségét kérjétek . Jelentsétek fel ha van balhé és mobillal rögzítsétek . Itt is kérjetek tanácsot 116 111 .
2015. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Nagyszülők nem tudnak segíteni? Èn tuti, h tőlük kérnék segítségt ilyen helyzetben.

De a családon belüli erőszak nem játèk. Szerintem fordulj egy szakemberhez, aki segít megoldani a problèmát.

2015. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában egy olyan tanártól, akihez bizalommal tudsz fordulni is kérhetsz segítséget, hogy indulj el. Ő fogja tudni. Ezt meg kell szüntetni, így nem lehet élni.
2015. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyudat is bántja meg titeket?

Szerintem szólni kéne egy külsősnek

2015. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha szólok bárkinek is, csak nekem lesz bajom belőle. A lelki terror rosszabb, mint a testi. Tanárral beszéltem, ő kollégiumot javasolt (sajnos már van gyámügyes tárgyalásom, ugyancsak miatta, és félek, hogy nevelőintézetbe utalnak minket), anya megtiltotta, hogy 18 éves korom előtt koleszba menjek, de ha betöltöm, kidobnak.
2015. ápr. 6. 20:06
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnos, ez az ember egy bünöző, telefonos felvétel van, de ha börtönbe is jutna, borzasztóan megbánnám a szabadulása után.
2015. ápr. 6. 20:08
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy el kell szakadnod tőlük legalább a hét nagy részében. Miért tiltotta meg hogy 18 éves korod előtt kolis legyél?
2015. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez rettenetes, muszáj tenned valamit, lehet, h még a nevelőotthon is jobb ennél. Vagy valami érvvel győzd meg, hogy mégis engedjen koliba. Nekem is hasonló volt a gyerekkorom, de kevésbé súlyos, és így is nagyon nehéz volt feldolgoznom. Anyám félt, hogy egyedül marad, ezért bármit hajlandó volt lenyelni, sok évig hazudott magának is, mire nagy nehezen belátta, hogy a férje egy állat. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, drukkolok, hogy találj valami megoldást, mert így tényleg nem lehet élni.
2015. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tanácsolom, kérj segítséget, magad miatt is, meg a kistesók miatt is.

Legjobb volna persze, ha apátok tenne valamit, ha nem tán a rokonságból... de igazából egy nevelőintézet is jobb alternatíva ennél.

Ha vallásosak voltatok, érdeklődjél az egyháznál, nem tudnának-e ők valami megoldást.

Rettentően sajnálom, hogy gyerekként ilyen felelősség van rajtad, de akkor is: neked van igazad, ne ad fel.

2015. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!