Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értenek meg a szüleim! Miért?

Nem értenek meg a szüleim! Miért?

Figyelt kérdés
Az anyám meg a nővérem nem hajlandók megérteni, hogy punk vagyok. Azt mondják az, hogy ha így öltözködnék, az rontaná a család hírnevét! Most a jóhír a fontos, vagy az, hogy én boldog legyek?! Kérlek segítsetek abban, hogyan értessem mag magam velük! pls!
2010. ápr. 3. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Én se örülnék, ha a lányom úgy nézne ki, mint egy idióta.
2010. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

A punk-ság lényege a lázadás, vagyis ne csodálkozz, ha nem értenek meg, sőt, akkor csinálod jól :D

Egyébként meg ha rendesen viselkedsz velük, és látják, hogy megérted a véleményüket, de neked így tetszel magadnak, akkor szerintem el fognak fogadni így is.

A mai korban meg egy nagy marhaság, hogy valami ront a családok hírnevén, ez nem a múlt század...

2010. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Hát akiket én ismerem (punkokat)... Azokra ne akarj hasonlítani :))

Metrónál saját hányásukban fekszenek nap mint nap, belőve..


15/L

2010. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha 17/18 vagy, feltehetőleg nem azt fogják gondolni, hogy milyen rosszul öltöztet az anyukád.
2010. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
A külsőség,megint csak a külsőség....hát ilyen üresek a mai fiatalok?
2010. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt választottad, most ne keseregj, hanem álld ki a próbát. Mint feljebb is írta valaki, ennek ez a lényege, hogy felháborítónak lenni, alternatívnak, bárminek, csak nem normálisnak. Jó buli egyébként. De ha felvállaltad, vedd komolyan, és minél jobban szidnak érte, annál inkább legyél elégedett. És keresgélj a világban, hogy vannak-e ennél értelmesebb brahik esetleg...
2010. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
én teljesen rendesen viselkedem velük, már negyon rég nem veszekedtünk, de már akkor idegesek, ha kimondom az egyik punk barátom nevét. Meg először anya azt mondta, h összegyűjthetem a pénzt a bakancsra, a köv. hétem meg azt, hha meg merem rendeln, akkor baltával fogja szétvágni!
2010. máj. 1. 12:38
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a szüleid mostani viselkedését akkor fogaod megérteni, amikor Te magad is szülő leszel.
2010. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólnak a szomszédok? Nálunk egyszer volt ilyen, hogy szólt valamit a kinézetemre. Erre közölte anyám, hogy legalább nem b-zi.
2010. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mert gyöpösek - vagy csak mert nem értik, miről van szó.

Oké, hogy külsőség (mint írta valaki) - de ha valaki e téren korlátoz a szabad választásban, az már nem a külsőségről szól, hanem én, mint szabad egyén korlátozva vagyok!

Ha felveszek egy szubkultúrát, akkor a pakliban benne van, hogy nem fogják megsimogatni a fejem érte - talán maga a punk elveszítené a jelentését, ha mindenki bólogatna a punkokra - meg akkor nem is lenne rájuk szükség. De az embernek a családjától jól esne azért az elfogadás (ha a tetszés nem is).

Nem hiszem, hogy anyád szét fogja vágni baltával a bakancsodat, de balhé az lesz érte, ha ilyen mentalitású. Talán ne a legszakadtabb formáját kövesd a punknak (és ne hányj az aluljáróban), és magyarázd el a családodnak, hogy mit jelent ez a stílus, miért fontos számodra.

Utána a te döntésed, hogy hagyod magad megtörni, vagy szembeszegülsz. Még az is lehet, hogy egy idő után beletörődnek.

Azért az elég gáz, ha a szomszéd véleménye fontosabb egy szülőnek a saját gyerekénél.

2010. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!