Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? A 10 éves...

Mit tennétek? A 10 éves fiamat füvezésen érték

Figyelt kérdés

A dolog nagyon felkavart, itt történt a környéken, ahol legalább látásból mindenki ismer mindenkit. Egy idősebb fiú adott füves cigit a fiamnak. Ő azt állítja, hogy megfenyegette, hogy pénzt kér tőle, ha nem teszi meg, de a körülményekből ítélve hazudik.

Nagyon aggódom, mert természetesen nem ilyen nevelést kap, ellenőrizve van, és nem jár le régóta, de nagyon könnyen befolyásolható. Egy játszótér mellett történt az eset fényes nappal. Egyébként jó gyerek, még mindig alig hiszem el, de sajnos igaz.

Azon kívül, hogy nem engedem le játszani, és a sarkában járok mit tehetnék? Plakátoljam ki a környéket? Az idősebb fiú azonnal elszelelt a bicajával, de meg akarom akadályozni, hogy egyáltalán az idősebbeknek ilyen eszébe jusson. Mit tanácsoltok?

(baj egyébként nem lett belőle, szinte azonnal lebuktak, és nem is tudja letüdőzni a füstöt a fiam, remélem!!!) nagyon ki vagyok akadva!


2010. ápr. 3. 14:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

17:58

Én amúgy nem lennék büszke arra, hogy ilyen helyen élek...

2010. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát én olyan helyre sem lennék büszke ahol cigányok hemzsegnek... amugy nem mindenki szokik rá komolyabbra... a te barátodnak biztos valami baja volt a kapcsolatotokkal azért drogozott. Nem hiszem el, hogy ha valaki szerelmes (kivéve ha nem drogosba) akkor drogozni kezd... szal...
2010. ápr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele, azt tudta, hogy ez rossz dolog és még mindig szeretném azt hinni, hogy kényszerítették. Nagyon szégyellte magát, sírt és remélem ez jó lecke volt neki. A pszichológus nekem is eszembe jutott, lehet hogy ő könnyebben felismeri a hazug magatartást. A szülő elfogultabb.

Egyébként voltam már Hollandiában, és van tapasztalatom, szóval nem szórólapokból való a "tudományom", de szerintem ez nem normális dolog ilyen korban, és sose akarnám, hogy itt az legyen, mint ott. És még csak azt sem tudom mondani, hogy jó érzés pláne, hogy egy kisgyerek élvezné. Felnőtt fejjel már ő dönt, addig az én felelősségem

2010. ápr. 3. 19:52
 14/18 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem:a füves cigit nem kell letüdőzni...
2010. ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
nézze meg a requiem egy álomért c filmet.
2010. ápr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az megvan, de a véleményekkel ellentétben szerintem az nem is annyira durva, vagy mélyreható. Akkor már inkább a kosaras naplója, de a heroin egy egész más világ. Hozzájutni is sokkal nehezebb, és a szerhasználók nagyon kis százaléka lép arra az útra. Ahol mi lakunk ez a veszély annyira nem fenyegető, de legjobb lenne ha egyáltalán semmitől nem kellene félni.

Megbeszéltük a dolgokat, szegény még nagyon naiv és nem hisz a rossz szándékban, de eztán fog

2010. ápr. 4. 10:47
 17/18 A kérdező kommentje:
Ma kézbesítette a szemtanú a bűnjelet, és megkönnyebbülésemre nem Olyan cigiről van szó, csak egy silány minőségű szivarkáról
2010. ápr. 4. 11:15
 18/18 anonim ***** válasza:

Ilyen esettel meg nem volt dolgom, de miert vagy azon meglepodve hogy a nagyobbak befojasoljak? Ha a nagyoktol azt latja hogy az a meno akkor azt fogja csinalni.

Minden gyerek ezt csinalja....De amugy ha meg egyszer csinalja, biztos kapna egy par pofont. De eloszor magyarazd el neki hogy miert nem szabad. Ja, a sracnak a nyakat pedig biztos hogy kitekernem.

2010. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!