Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? A 10 éves...

Mit tennétek? A 10 éves fiamat füvezésen érték

Figyelt kérdés

A dolog nagyon felkavart, itt történt a környéken, ahol legalább látásból mindenki ismer mindenkit. Egy idősebb fiú adott füves cigit a fiamnak. Ő azt állítja, hogy megfenyegette, hogy pénzt kér tőle, ha nem teszi meg, de a körülményekből ítélve hazudik.

Nagyon aggódom, mert természetesen nem ilyen nevelést kap, ellenőrizve van, és nem jár le régóta, de nagyon könnyen befolyásolható. Egy játszótér mellett történt az eset fényes nappal. Egyébként jó gyerek, még mindig alig hiszem el, de sajnos igaz.

Azon kívül, hogy nem engedem le játszani, és a sarkában járok mit tehetnék? Plakátoljam ki a környéket? Az idősebb fiú azonnal elszelelt a bicajával, de meg akarom akadályozni, hogy egyáltalán az idősebbeknek ilyen eszébe jusson. Mit tanácsoltok?

(baj egyébként nem lett belőle, szinte azonnal lebuktak, és nem is tudja letüdőzni a füstöt a fiam, remélem!!!) nagyon ki vagyok akadva!


2010. ápr. 3. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy nem tudja letüdőzni, még semmire nem garancia. Egy idő után megtanulja. Beszélj neki a drog kártékony hatásairól (de ne éjjel-nappal, mert unni fogja a banánt nagyon. Egyszer ülj le vele, világosítsd fel, és vagy megérti, vagy nem).
2010. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lenne a legjobb, ha elbeszélgetél vele a dorgról vagy netán mutatnál neki egy ilyen filmet (Ne dokumentum filmet, hanem olyat amiből tényleg le tudja vonni a következtetést és nem végig unja). Lehetséges h a kiplakátolás is megoldás lenne, vagy ha szólsz a többi körnéyken lakó szülőknek is, h ők is jobban figyeljenek a gyerekekikre.
2010. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
51%
Én 14 éves vagyok és elhatároztam hogy semmi ilyet nem fogok kipróbálni, miután a biológia tanárom még régebben felolvasta egy lánynak a naplóját , aki a kipróbálás után kb 1 év múlva meg is halt. Az az egy év és szörnyen telt el neki. Eladta minden cuccát kénytelen volt elhagynia barátait utcalány lett pedig úgy kezdte hogy csak kipróbálja és nem is tetszett neki. Szerintem ezt mond el neki hátha ő is belátja hogy ez semmire nem jó csak az életét teheti vele tönkre! És azt is meséld el neki hoyg volt egy gyerek aki egyetlen egszer próbálta ki és rögtön életét vesztette mert olyan jól érezte magát tőle , hogy azt képzelte tud repülni és kiugrott a 10. emeletről.
2010. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
nem kell pánikba esni, ülj le vele és mondd el, hogy bár azzal nyugtatgatják a fiatalok egymást, hogy a füves cigiről le lehet jönni; de a narkotikumok 100%ban a fizikai függőség mellett lelki függést okoznak. (Jól érzem magam----sz.rul vagyok,---- újra jól akarom érezni magam) Erre példa a sok dohányos is. A szervezetnek nem is a nikotinra van igazán szüksége; hanem a mozdulatra, meg a körülményekre, ahogy a cigit használják. Ezt kell megértetni vele. A következő a bizalom. Mondd el neki, hogy bármi van mondja el neked, az apjának,de ne titkolja, mert mindenki volt fiatal, voltak buta húzásai; de csakis a szülei (felnőttek) tudják kihúzni a slamiból vagy megoldást adni a dologra.
2010. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Fú te szegény, én is biztos kiakadnék. Borzasztó, de a gyerekeket olyan könnyű befolyásolni. Gondolom már leültél vele komolyan elbeszélgetni a dologról, elmagyaráztad neki, hogy mennyire káros ez. Valószínű nem tüdőzte le, főleg ha először próbálkozott a dohányzással. (még akkor se hiszem, hogy letüdőzte, hogy ha azt mondja, hogy letüdőzte, mert még én se dohányoztam soha csak egyszer pár éve buliba voltunk és kikaptam a párom kezéből a cigit és beleszívtam, nem éreztem semmit, és mondta, hogy azért mert nem tüdőztem le, pedig úgy éreztem, hogy leszívtam) Sajnos hiába a nevelés, csak abban bízhat az ember, hogy hátha olyan barátokat szed össze a gyerek, akik nem csinálnak ilyesmit. Nem is tudom hány éves korba kéne őket ilyen téren felvilágosítani, ha már az ember azt hallja, hogy sajnos 10 éves gyerekek próbálják ki. Úgy érzem, ezeket elég nehéz kivédeni. Csak annyit tudsz ellene tenni, mint eddig:megpróbálod a jóra nevelni.
2010. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos az iskolában is felhívták rá a figyelmünket, hogy már általános iskolások is veszélyeztetve vannak. Elég tájékozott vagyok ezen a téren, és már régóta mondom neki, hogy ez rossz, és nem szabad, de sajnos nagyon könnyen be lehet palizni, és nem mindig vagyok ott, hogy kivédjem. Nagyon nehéz szituáció, mert ha ne adj isten tényleg érdeklődik ezek iránt, akkor mondhatok bármit, pedig én se voltam problémamentes, de az ember a gyerekének jót akar. Én annak idején, amikor lent játszottam, nekünk ilyen eszünkbe se jutott, és nem kellett félteni minket, de azóta annyit változott a világ, és ezt nehéz elfogadni.A bizalmam is nagyon megrengett benne, pláne a hazugság(ok) miatt. Kijárási tilalommal ideig-óráig késleltethetem a dolgot, de vajon később mi lesz?? A hazugságot hogy lehet kivédeni?
2010. ápr. 3. 15:27
 7/18 anonim válasza:
A hazugságot sajnos nem lehet kivédeni. Még ha ezek után is füvezni fog, nyilván nem úgy megy haza, hogy: "Anyu, képzeld elszívtam egy füves cigit!" Komolyan le kell vele ülnöd elbeszélgetni, mert az iskolában még tuti nem kapnak felvilágosítást a drogokról, és hogy milyen veszélyekkel jár (nekünk először 12-13 éves korunkban volt felvilágosítás a drogokról). Ezek után remélhetőleg nem fog drogozni, bár ki tudja...
2010. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Jézus.. még csak 10 éves :( Tisztában van a drogokkal?

Lehet az én húgom későn érő, de szerintem azt se tudja, mi az a fű, pedig jövő hónapba lesz 10 éves...

Lehet jó lenne, ha elvinnéd pszichológushoz..

2010. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Haha

Én Hollandiában élek... itt nem valami nagyszám ha tiniket látsz füvezni. Ugyanolyan káros mint a normál cigaretta.

2010. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Utolsó: ja, csak általában utána rászoknak valami komolyabbra is.

A Szerelmem is így kezdte, sajnos már fél éve halott.. Heroinfüggőségébe halt bele.. :(

2010. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!