Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha "nagy korú vagyok és én,...

Ha "nagy korú vagyok és én, ha az utcán szeretnék élni. Szüleim nem vihetnek haza, ugye?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Hát, elvileg nem, gyakorlatilag a rendőrség úgyis hazavisz, az a bejelentett lakcímed, minek csöveznél odakint? Még bajod is eshet. Ameddig eltartott vagy, jár utánad családi pótlék és egyebek, addig szerintem joggal visz haza.
2010. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz te az utcn élni, van ott sajnos elég sok hajlaktalan ember.
2010. ápr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
A családi pótlék nem addig jár, amíg eltarott, hanem 20 éves korig, illetve ameddig nappalin tanul, de 20 éves kor után már akkor sem.
2010. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagykorú vagy, akkor nem vitethetnek haza a szüleid, de miböl akarsz megélni - meg mit akarsz az utcán?


Viszont ha elmégy és a rendörség vinne vissza, akkor nme kötelesek többé befogadni téged, sem eltartani.

2010. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Csövesnek szeretnél állni? Ha nem lopsz, nem kéregetsz, nem szemetelsz, nem lógsz ingyen a villamoson, nem verekszel, egyszóval nem csinálsz semmi galibát, csak nézel ki a fejedből, nem vihetnek haza.
2010. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mi okból akarsz az utcán kóborolni??????
2010. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ja persze valami 1000 ft a családi potlék a felsőoktatásban. Még sza.rtörlésre sem elég.

Nem mindegy hogy minek akar?Biztos meg van az oka rá.

Elvileg a kéregetésből is elég jól el lehet lenni.

2010. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rosszul érzem magamat otthon és gondjaim vannak.Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. ápr. 2. 22:20
 9/17 anonim ***** válasza:
18 évesen bárhol élhetesz, a szülök nem vitethetnek haza. De ettöl még nem kell az utcán élni, és ne gondold, hogy ott valami jó lesz. Ha már nem akarsz a szülökkel maradni, akkor menj inkább dolgozni meg albérletbe, az sokkal értelmesebb ötlet.
2010. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha nagykorú vagy, akkor lehetne annyi sütnivalód, hogy nem az utcán élésben látod a probléma megoldását. Onnan a legtöbb ember számára nem igazán van már kiút. Keress munkát, menj albérletbe, állj össze haverokkal. Nagykorú vagy, megteheted.
2010. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!