Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, hogy ne...

Mit kell tennem, hogy ne anyám, hanem apám legyen a hivatalos gyámom? Mik a lépései?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,anyámmal élek.Közösen nevelnek minket,ez lett eldöntve a bíróságon.Anyukám egy áldott jó asszony,de már nem bírok vele maradni.Nekem már nem elég,hogy csak elmegyek apához lakni pár hétre,hónapra.Hivatalossá akarom tenni.Mit kell tennem?Mennyire hosszú ez a procedúra?Anyunak mennyi joga van ezt megállítani,berekeszteni?

Augusztusban leszek 18,egyáltalán van értelme elkezdeni?


17/L


2010. ápr. 2. 16:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A szabadsággal nincs semmi baj.Csak anyu mindig szomorú,és megőrjít,hogy nem tudok rajta segíteni,hogy az összes rossz kedvét rajtunk(a tesómon) vezeti le.Én is kimerült vagyok,rengeteget tanulok.Fáj,hogy anyukám nem hiszi el,hogy mennyire jó és a fejemhez vágja,hogy bár meg se szült volna.
2010. ápr. 2. 17:58
 12/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Valóban nem lehet könnyű Neked.De értsd meg Őt is.Sztem most kezd Ő is besokallni.Felnevelt Benneteket,és úgy érzi,hogy elege van mindenből.Hidd el,mindenkivel van így néha(én 37 éves vagyok,a nagy 18 éves lesz,a volt férjemtől van,most megint házasságban élek,és van egy 23 hónapos kicsi is).Az én nagy fiam egyetemre készül(nálunk is vannak súrlódások,pláne az új férj miatt,holott szereti,csak nem egyforma a gondolkozásuk)mégis sokat beszélgetek Vele,és ha rossz kedvem van,a fiam mindig jó kedvre derít(mert merek Hozzá fordulni).Szval ahelyett,hogy elmennél,először próbálj meg segíteni Neki(még ha ezelőtt 100x kérdezted is,hogy mi a baj)
2010. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha elváltak,mikor váltak el?Uis a bíróság 1 éven belüli határozatát csak másik bírósági határozat írhatja felül.Ez idő leteltével a gyámügyre ha bementek 3man,közös megegyezéssel 1 nap alatt le lehet tudni a papírokat.Ha ez nem megy(gondolok itt anyudra) akkor bírd ki augusztusig,nem olyan sok idő az már,a "pár" év mellett,amit eddig vele voltál.
2010. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!