Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki úgy érzi,...

Van itt olyan, aki úgy érzi, semmi köze a nevéhez?

Figyelt kérdés

Szüleim annak idején nem tudtak dönteni keresztnév tekintetében, így mindketten adtak egy-egy keresztnevet.


Viszont egyiket se használták egész gyerekkoromban: kitaláltak egy... mondjuk becenévnek, és azon szólítottak. (Ez egyébként vállalhatatlan idegenek előtt, nagyon hosszú idő volt anyámat leszoktatni arról, hogy ezt kiabálja utánam a boltban.)


18 éves koromban megpróbáltam elérni náluk, hogy szólítsanak az 1. számú keresztnevemen (az ismerőseim ezt használták). Apámnak, aki ennek idején ezt a nevet adta, nem jött a szájára a dolog, de úgy, hogy egyetlen alkalommal se tudta kimondani (!!!). Anyám elkezdett az általa adott 2. keresztnéven hívni, de az meg furcsa volt azért, mert azt annyira se szoktam meg, mint az elsőt. Úgyhogy visszatértek a becenevekhez, nyilvános helyen meg nem szólítanak sehogy.


Van egy idősebb kolléganőm, aki nem jegyezte meg a nevemet, így egy másik néven kezdett szólítani. Őszintén szólva nem javítottam ki, mert nehezen jegyez meg dolgokat, és nem akartam minden alkalommal ezen huzakodni vele, nem láttam értelmét. Úgyhogy elkezdett ezen a néven szólítani, amit kitalált nekem. Viszont volt egy céges buli, ahol kiderült az igazi nevem. Elnézést kért, és közölte, hogy azt nem tudja megjegyezni. Én meg mondtam, mert erre mit lehet mondani, hogy valaki kijelenti, hogy az ember nevét nem tudja megjegyezni, hogy akkor szólítson úgy, ahogy akar. Úgyhogy azóta az általa kitalált keresztnéven hív. Ezt az általa kitalált nevet sose választanám magamnak, de egyáltalán nem is izgat, hogy így hív. Anyám tajtékzott, amikor megtudta, de őszintén nem tudom, milyen jogon a fentiek után. :D


Van még úgy valaki, hogy semmilyen névről nem gondolja, hogy az övé lenne, vagy csak nekem van ilyen érdekes élményem?



2016. febr. 27. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen neved lehet, hogy olyan nehéz megjegyezni? Oo Nekem sem tetszik a sajátom, és ahogy engem becéznek a mai napig...hát sírhatnékom van...nem tudom leszoktatni őket (elég hosszú a nevem)..volt, hogy már kiröhögtek, amikor meghallották, hogy miként szólít a családom :S Már mondtam nekik, hogy nevet változtatok -.-
2016. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy nevem van, a környéken új volt az a név, amikor kaptam, mára divatnév lett, gyerekként becéztek, felnőttként elkezdték rendesen mondani, fura volt megszokni, de már semmi gondom vele, a gyerekeim két nevet kaptak, a család egyik fele az első nevén szólítja őket, becézés nélkül, a másik fele a másik nevükön, megszokták, szeretik a nevüket, sőt, kijavítják azt, aki becézéssel szól hozzájuk.
2016. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

No, ilyen kacifántos és hihetetlen történetet is rég hallottam... Hogy a szülők nem tudják az általuk adott nevet használni... Megáll az ész.


Nekem egy keresztnevem van és nincs is vele baj (bár szinte mindenki becézte - elég gyerekesen becézhető, nagyanyámtól, nagynénémtől elviseltem, anyám szerencsére nem becézte, másoktól kissé zavart, de felnőttként már nincs ilyen gond), de mivel életem nagyobbik felében saját beceneveket használok magamra, nincs annyira megszokva a rendes nevem, mint a beceneveim. A párom a becenevemen vagy az általa kitalált aktuálisakon szólít (teljesen jók, nem bugyuták), a normál világbeli szociális életem pedig szerény, így a saját nevem nekem kissé hivatalos, hisz akkor használom leginkább, "saját akaratból" pedig csak akkor.

De hallgatok én sokmindenre, ez csak egy azonosító - na pont ezért nem szeretem a sima keresztnevet, mert olyan nevű van sok ember, nem jó azonosító :) A saját nevem annyira nem gyakori, de nem is ritka, egyébként szeretem, csak a saját becenevemet, amit én találtam ki magamnak, még sokkal jobban, hisz jobban illik hozzám.

Bemutatkozni sem tudnék úgy, hogy keresztnévvel, pont a rossz azonosító jelleg miatt. Nem tudom, látszik-e, hogy programozó volnék eredetileg. :D

2016. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tőlem nagyon idegen a nevem, mindig is gyűlöltem, hosszú is, idióta is. Kisiskolásként hirtelen légből kaptam egy becenevet, ami talán még rosszabb volt, az sokáig rajtam is ragadt, megbántam :) Az igazi nevem standard becézéseit rosszul tűröm, a család által rám aggatott nevek szintén vállalhatatlanok idegenek előtt, mint a te esetedben. Aztán lett másik becenevem, ami évekig tetszett, de már azt sem érzem magaménak, bár még mindig az a legjobb a teljes felhozatalból.
2016. febr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért így a sztorit és a kommenteket olvasva megkérdezhetem az embereket, hogy mi a nevük?
2016. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem meg kisiskolaskent rengeteget csufoltak, felnőttkent meg beceznek mert relative hosszu a keresztnev. Kizarolag hivatalos helyeken szolitanak csak normalisan de ebbe a munkahely sem értendő hanem pl orvosnál szolitanak csak helyesen vagy a navnál v birosagon stb


Sokszor hiaba mondtam is hogyan szolitsanak még a baràtokat is hidegen hagyja.

Tiszteletlenségnrk veszem és ezzel élek.

2016. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Es hozzátenném maga a keresztnevem az szép plusz vez névvel egyutt is és senki nem képes alkamazni csak a hivatalok.
2016. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5-ös kérdésre csak példat irok, nem ez a nevem de ugy kell elkepzelninpl Dorottya néven h kisiskolàskent csufolják hogy pl trottyoska, felnőve meg mindenki ledòrizza.
2016. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno egyszerűen beírták anyám keresztnevét de sohasem szólítottak úgy, mert ugye az az anyám. Mások előtt sehogy sem szólítanak és otthon sem. Ha emlegetnek, azt "a lány"-ként teszik. Sokáig úgy éreztem, nincs is nevem. Ha meghallottam ezt a nevet, sohasem jutott eszembe, hogy engem is úgy hívnak. Aztán kaptam egy nevet a barátaimtól, amit megszoktam, megszerettem, így végül nevet változtattam. Életem legjobb döntése volt. Most már van egy olyan nevem, amin szólítanak is, nekem is tetszik, a szüleimnek meg tökmindegy mert ők eddig sem szólítottak sehogy.
2016. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1: Milyen nevem van, amit nehéz megjegyzeni? Ritának hívnak. :D Na ezért mondtam, hogy felesleges figyelmeztetni a kolléganőmet, mert minden alkalommal javítgathatnám. Semmit se jegyez meg. Se ezt, se mást. Semmit.


3: Ja, a szüleim sose használták a nevemet. De a 9-es segítségemre sietett, mert az övét sem. Akkor már két ilyen sztorit is ismersz. :D

Sőt, még azt is leírom, hogy még cikibb legyen a helyzet, hogy mikor a szüleimet felelősségre vontam, hogy nem szólítanak a nevemen, azzal indokolták, hogy a macskájukat se a nevén szólítják. Na...? Nekem ez nyilván rosszul esik, de ha ők dacból ezzel szivatnak, én mit tudok csinálni szerinted? Semmit. Kitaláltad, bingo.


9: Az én nevem nem anyámé, de a többi, amit leírtál, dettó ugyanaz. Egyébként nem hittem, hogy van még olyan sztori az enyémen kívül, amiben az van, hogy az embert a saját szülei nem szólítják a nevén, de akkor ezek szerint van. Már gondoltam rá, hogy talán nevet kéne változtatni, de még nincs jelöltem. Vagy valahogy a sajátomat elfogadni. Nem tudom. Fogok gondolkodni valamin, amire esetleg változtathatnék.


Mindenesetre felszabadulás volt olvasni, hogy kitörtél ebből a helyzetből. Nagyon örülök, hogy írtál. :D

2016. márc. 1. 01:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!