Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföld: csak én viselem...

Külföld: csak én viselem rosszul a tömény-semmi családozást?

Figyelt kérdés
Kiköltöztünk, ritkán jönnek, hiányoznak, ez oké. Aztán célozgatnak, hogy jönnének, de nincs pénz. Első néhány alkalommal nem is értettem, aztán mondták világosabban: vagy nem jönnek, vagy kifizetem az útiköltséget, elvégre nekem könnyű, hát mi itt betegre keressük magunkat, hiszen ez külföld... zsarolás, de legyen, hiányoztak, valóban nekünk egyszerűbb azt az 100-200€-t kifizetni, hát legyen. Megjönnek és akkor jön velük együtt a felismerés, hogy hülyét kapok tőlük így összezárva, pláne 1-2 hétre. Más hogy van ezzel? Aztán mikor meg "végre" elmennek, akkor meg hiányoznak, üres a lakás... akkor meg az a baj. Esetleg meghallgatnám az ellentétes oldalt is, a külföldre kilátogatókat.
2016. jan. 26. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Miért összezárva? Ha már meghívod őket magadhoz, akkor próbálj meg minél több programot szervezni-kellemes időtöltés, nem a négy fal között. Bár őszinte leszek, szerintem bárkiről is van szó, illetlenség kérni a másiktól, hogy ő fizesse az utat. Én közölném esetleg, hogy anyagi nehézségek miatt nincs lehetőségem kilátogatni, de nem lenne pofám kérni, hogy akkor fizessék ki nekem. Ha maguktól felajánlják akkor oké...Nem tudom mivel töltöttétek az időt, de ha sokat voltatok otthon, akkor az igen nyomasztó tud lenni. Ha ti jobban megengedhetitek magatoknak az utazgatást, akkor javaslom, hogy inkább te látogass haza gyakrabban.
2016. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Vannak kint is barátaitok, akikkel összejártok?
2016. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Én is külföldön élek a férjemmel. Évente egyszer megyünk haza 3 hétre. De ilyenkor sem vagyunk állandóan otthon, hanem előre leszervezett programjaink vannak. Koncertek, fesztiválok, kirándulás, stb.

Eddig a 10 év alatt egyszer volt itt az anyukám. Szintén 3 hétre. Mi is akkorra vettük ki a szabadságot és mászkáltunk mindenfelé. Soha nem ültünk otthon a lakásban. Igy nem is volt fárasztó.

2016. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a te családoddal meg veletek nem stimmel valami...


Mi évente 2x látogatunk haza együtt a férjemmel, összesen 2-3 hétre (tehát egyszerre 1-1,5 hét); emellett évi 2-3x haza is repülök egy hosszú hétvégére, és még 3-4x az otthoniak is jönnek - ha ezt összeszámolom, kb. minden 2. hónapban találkozunk egy hosszú hétvégére.


A nyavajgás nálunk is megvan, hogy nincs pénz, én az út felét szoktam állni.


Mi általában azért szervezünk programokat is, hogy ne csak a házban üldögéljünk de nem érzem magunkat összezárva, sőt... általában nagyon jó :)

2016. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Testvérem él kint Angliában. Évente kimegyek nyaralni max 1 hétre. Nem kértem soha, hogy fizessék ki a repülőjegyemet, így azt mindig mi álljuk. De kint a tesóm állja a kaját, és minden napra csinálnak valami jó kis programot. Mindig megyünk csodás helyekre, és este amikor hazaérünk, mindenki dől el a fáradtságtól. Így nincs is szó összezártságról, mert élvezzük a napokat. Persze amikor csak tehetem mi is beszállunk kajába is.
2016. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, ez meg a másik. Mi 4 éve élünk itt, szóval minimum négyszer körbejártuk már az összes nevezetességet, de persze bárki jön, az oda akar menni, mert ő meg még nem volt.. így udvariasan végigunatkozom sokadszorra is (nem Rómában lakunk, hog mondjuk a Colosseumot szívesen megnézi az ember századszorra is). És most karácsony után nálunk -10 fok alatt volt az idő nappal, hova menjünk olyan hidegben? Otthon punnyadtunk, kivéve napi 2-3x30 percet, utána már átfagyva senki nem akart mászkálni.
2016. jan. 26. 18:21
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy hol élsz, de döbbenetes, hogy te vagy a sokadik magyar, akit keményen szenvedni látok külföldön. Én is ott élek, a nejjel együtt, már 15 éve.

Pl. soha nem látok egyetlen magyart sem a KV-házakban süti+KV-ra beülni, soha nem találkoztam egyetlen étteremben sem magyarral, még hétvégén a városban is ritkán.


Ne lógj a szüleiden és az otthoni kapcsolatodon. Azzal, hogy kijöttél külföldöre, más világ kezdődött neked. Keress új kapcsolatokat, járj színházba, moziba, koncertre, képtárba, kávézni, sütizni - ismerkedni!


A családodnak a külföld a szokatlan, neked az, hogy utánad hozzák azt, ami elől elmenekültél. Igaz? :)

2016. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Vannak olyanok, akik külföldön is úgy akarnak êlni, mint Magyarországon. Az ilyeneknek teljesen mindegy, hol élnek. Te is ilyen lehetsz. Nem tudom, melyik országban élsz, de feltételezem ott is vannak múzeumok, kiállítások, koncertek, éttermek, stb. Tehát nem csak kültéri programot lehet tervezni. Hozzám nagyon sokszor jönnek rokonok. Még soha nem unatkoztunk és punnyadtunk a lakásban.

Az elözö hozzászólónak üzenném, nem biztos, hogy nem mennek a magyarok kávézóba, étterembe. Pl., ha én maghallom, hogy valahol magyarul beszélnek, átváltunk angolra vagy elmegyünk onnan szó nélkül.

2016. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel én is így vagyok... igaz a férjem német de mi angolul beszélünk. Magyar vagyok de eljárunk mindenfele... de senki nem hallja rajtam, hogy magyar lennék :)


Azzal meg egyetértek, hogy tipikus magyar mentalitás az "ugyan mit csináljak kint a hidegben" vagy "ugyan hova menjünk"... beltéri programnak pl. étterem, bowling, karaokebár, termálfürdő, kiállítás/múzeum, kastélyok, várak, női rokonokkal meg vásárolgatás is belefér :)... -10 fokban meg mi voltunk idén szánkózni a hegyekben (6-an felnőttek, 4-5 km-es pályákon), téli túrázni, felmentünk sílifttel egyszerűen sétálgatni a hegy tetején és élvezni a kilátást, beültünk az étterembe egy sütire és forró csokira, építettünk hóembert... mire hazaértünk mindig jól kimerültünk és átfagytunk akkor meg jól esett a meleg étel, tea, kanapén kucorgás, filmezés. Korcsolyázni, síelni, snowboardozni is lehet, azt mi pl. nem tudunk.

2016. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miatt mint a 8-as válaszoló mondom mindig a gyerekeknek, hogy ne nagyon beszéljenek magyarul nyilvános helyen. Nem szeretném ha miattunk bárkinek is el kellene "menekülnie". Szánalom...
2016. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!