Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztszülő?

Ki legyen a keresztszülő?

Figyelt kérdés
Családunkban szokás hogy a testvér lesz,nekem van egy 10 évvel fiatalabb hugom,akit nemszeretnénk,párom egyke.Felmerült h családi jóbarát,együtt járunk kirándulni,de nálunk meg nem jön a baba és a nő valahogy megváltozott velem szemben mióta kiderült,h babát várunk.Többi barát külföldön vagy nagyon messze laknak.legesélyesebb az első unokatestvérem,viszonylag közel lakik van már gyereke,elég sűrűn ösdzejárunk naponta chatelünk,de tudom h anyukám megsérdődne ha nem a hugom lenne.Szerintetek is akkor is a hugom legyen,habár párom kijelentette ő semmikép.
2016. febr. 26. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hugodat semmi képpen sem akarod, akkor az unokatesot választanám. Barátot semmi képpen sem, mert azok ido után lemorzsolodnak mellolunk (foleg ha már gyereked van). Nalunk is a család a megszokott választás.
2016. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is pont így volt, egyik félről egykeség, másik félről 10 év korkülönbséggel kistesó, de olyan elkényeztetve nevelve, hogy képes volt a férjembe rúgni 13 évesen ha az nem teljesítette valami kívánságát. A szülők mégis úgy gondolták, majd ő lesz a leendő gyerekek keresztanyja, holott nekünk fontos volt a vallás, ez szerint néztük a lehetőségeket, a lány pedig templom közelbe se akart menni. Végül nagy sértődés lett, mert egy családi barátot kértünk meg, aki tényleg gyakorolta a vallást, ami a keresztszülőség értelme szerintem, mert ha nem az szerint nézném, akkor sima névadót is tarthattunk volna. Nem bántuk meg, a gyerekek azóta nagyok, a keresztszülők mindig jönnek, ápolják a kapcsolatot, a lányból sajnos egy lecsúszott alkoholista lett azóta, mert hiába nyomták a pénzt bele, csak piára költötte, egyetemről kirúgták, a szülők nyakán lóg még mindig.
2016. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Ez is, mint oly sok más egy házasság alatti közös döntés. Írod is, hogy közösen döntöttetek úgy, hogy a testvéred ne legyen. Gondolom meg van az oka. Anyukád meg tartsa tiszteletben a közös döntéseteket.


Az unokatesót kérném fel.

2016. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani, hogy igazatok van. Nem tudom miért, de valamiért sokszor ezt a keresztszülőség dolgot sokan próbálják valami vallási jelentéstől lecsupaszított, alternatív rokonsági címnek tekinteni, pedig hát a keresztszülőségnek egyértelmű jelentéstartama és funkciója van, ami a hitben való nevelés elősegítését jelentené. És amire nem utolsósorban talán a megnevezés is utal némileg. Azzal egyébként nem is volna baj, ha bizonyos emberek a rokonságban, illetve családtagok nem hívők Lévén, valamifajta plusz szerepkört szeretnének maguknak tulajdonítani egy közeli rokon, testvér gyerekei kapcsán, de miért várja el valaki, hogy mindez egyházi hozzájárulással történjen és keresztszülőnek neveztessék, ha a templom közelébe sem megy és eleve szándéka sincs arra nézvést, hogy a kifejezés eredeti szerepét betöltse egy gyerek életében, különös tekintettel arra, ha ez a szülő számára is fontos kérdés.
2016. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor lett keresztelő, amikor már biztosan tudtuk, hogy ki legyen a keresztszülő.

Egykék vagyunk, így testvér nincs. Nálunk is szokás családon belül választani, így az unokatesók jöhettek volna számításba, de velük alig tartjuk a kapcsolatot.

Így egy baráti pár lett, olyanok, akikkel rendszeresen összejárunk, együtt ünneplünk, együtt nyaralunk, tehát tényleg szoros a kapcsolat, a gyerekek születése után is.

6 éve volt a keresztelő és szerintem jó döntésnek bizonyult.

2016. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vallás is döntő,mivel az unokatestvér katolikus,baba is katolikus lesz,tesó pedig református,másik döntő érv hogy olyan legyen akire rá merném bízni a gyerekemet,tesóm felelőtlen,nemtörődöm,unokestvér bár szigorú de felelősségteljes,,ami nagyon fontos.
2016. febr. 26. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:
A keresztszülőség számomra sokáig nem jelentett semmit, pont a vallási tartalma miatt. Félreértés ne essék, voltam nagyon komolyan hívő ember, de nem katolikus és most sem tudok a katolikus vallásban sok mindennel azonosulni. A hitem is összeomlott már családi tragédiák miatt. Mostanában tudtam meg, hogy a keresztszülőség tulajdonképpen arról szól, hogy ha a szülők meghalnak, a keresztszülők fogadják be a gyermeket. Azóta egész másként gondolok a keresztszülőségre, főleg mert már van egy 23 hónapos kislányom. Azóta sokat gondolok arra, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy pár, akiről tudnám, hogy gondoskodik majd a gyermekemről, ha velünk bármi történik. Azóta ilyen szemmel figyelem a családi, baráti körömet és már majdnem eldöntöttem, hogy az unokatestvéremet és a férjét felkérem, csak pont megtudtam, hogy házassági gondjaik vannak és ez visszarettentett, hiszen ha elválnak, nem tudom, tudná-e vállalni az unokatestvérem a saját fiai mellé még az én kislányomat is. Van egy másik szimpatikus pár a baráti körből, velük inkább annyi bajom van, hogy bizonyos számomra nagyon fontos dolgokban biztos, hogy egész másként nevelnék a gyerekemet, mint ahogy én nevelem. Én azt javaslom, ne döntsd el még most, ki legyen a keresztszülő, hanem majd nézd meg, ki hogyan viszonyul a gyermekedhez. Én látom az unokatestvérem tekintetében, mennyire szereti a kislányomat. Pedig azelőtt már eléggé eltávolodtunk, évente max. 1-2 alkalommal találkoztunk, mióta kislányom van, sokkal gyakrabban megkeresnek bennünket és főleg a kicsi miatt. Majd meglátod, ki az aki csak udvariasságból érdeklődik a babád után és ki az, aki szerelmes lesz belé. Az ember megérzi ezt, de ezt előre úgyse lehet eldönteni. Meg aztán persze az sem mindegy, milyen családi háttere van az illetőnek. Férjem húga hiába imádja a kislányunkat, egy szétesett kapcsolatból való kisfiát neveli és nem tudom mi lenne vele, ha a szülei nem lennének, nagyjából óvodás szinten van, mindig is ilyen volt. A szeretet kevés, ha magáról sem tud valaki gondoskodni. Amúgy én nem konkrétan keresztszülőt akarok, hanem egy párt, aki vállalja azt, hogy gondoskodik a kislányunkról szükség esetén. Valószínű ilyen esetben nem is keresztelő lesz, hanem névadó vagy nem is tudom, mit szokás, mindenképp valami kis rendezvénnyel akarom összekötni, hogy súlya legyen a dolognak.
2016. febr. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!