Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl? Ez mindenkin...

Hogyan éljem túl? Ez mindenkinek így fáj?

Figyelt kérdés

Történetünk. 20 hónapja vagyunk külön a párommal, Van két közös gyerekünk, akik imádják az apjukat,aki olyan, mint a mese hol van hol nincs. A tegnap kiderült, hogy van egy másik csajtól egy kilenc hónapos kisfia. Nem tudom, hogy most mit is kellene éreznem, én még most is szeretem, sőt az elmúlt két három hónapban nagyon kedves volt velem, már kezdtem reménykedni, hogy jobb lesz. Erre most kerülő úton megtudtam ezt. Haragszom is, nem is, mert nem tudom, hogy mit kell ilyenkor csinálni.


Van egy másik kérdésem is:


Mivel én egy szemét nő vagyok, eddig nem kértem gyerektartást, azt most így 20 hónap után is elindíthatom és hol?


2010. márc. 30. 23:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
63%
De miért kell azt neked belejenteni hogy mástól gyereke lesz? Nem volt már veled, nem? Akkor meg tényleg semmi közöd hozzá.
2010. márc. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésed így kezdődik: "Hogyan éljem túl?" - Ez nem a gyerekeidről szól, ez RÓLAD szól, legalábbis magyar szövegértelmezésben... És te csak a végén említed meg, hogy amúgy lenne egy másik kérdésed is, a gyerekekre hivatkozva, de közben az is rólad szól "Mivel én egy szemét nő vagyok"


Szóval tessék azokról a gyerekekről gondoskodni, aztán majd csak utána sajnáltasd magad, ha ÉRTÜK mindent megtettél. Ne magadért, ne a bosszúért, ne azért, mert mással is összefeküdt, miután veled már nem volt együtt (tudtommal egy terhesség 9 hónap + a baba életkora, 9 hónap, ez 18 hónap, 2 hónappal a szakításotok után fogant a baba, semmi közöd hozzá...).

2010. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

És ha nem tudok róla, akkor a gyereknek ki fogja elmondani, mert az apjukban ennyi gerinc nem hiszem, hogy lenne, hogy elmondja. Csak hagyjam, hogy maguktól jöjjenek rá? Mert előbb utóbb találkozni fognak.

És én soha nem kértem tőle semmit csak azt, hogy ennyit mondjon el tisztességesen, ha gyereke lesz. Talán ezért fáj annyira, hogy nem mondta el.

2010. márc. 30. 23:48
 24/35 A kérdező kommentje:
23:47-es igen ez a kérdés rólam szól kivételesen, aztán csak mikor leírtam jutott eszembe, hogy mi van a gyerektartással. És hidd el a gyerekekről eddig is gondoskodtam és ez után is fogok. És mióta szétmentünk azóta ez a második alkalom, hogy nincsennek itthon és van egy kis időm magammal is foglalkozni.
2010. márc. 30. 23:53
 25/35 anonim ***** válasza:
60%
És mi bajuk lesz a gyerekeknek ha később megtudják vagy ha nem tudják meg? Most komolyan még a szakítás után is rólad szóljon az élete? Nem tartozik neked őszinteséggel a szakítás után, azt csinál amit akar és azzal akivel akar, nem kérhetsz tőle ilyet mert már nem vele vagy. És ez neked fáj, a gyerekek az csak egy indok...
2010. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
70%
Miért vagy még mindig ennyire értetlen? Vagy késő van már majdnem éjfélkor? Majd az a 2 gyerek megismeri a testvérét nagyobb korban, reméljük, ők azért mindentől függetlenül jóban lesznek egymással, hiszen ők semmiről nem tehetnek. Te pedig most szépen rákattintasz a start gombra, majd a kikapcsolásra, lekapcsolod szépen a monitort, felveszed a hálóingedet vagy a pizsamádat (a gyerekek ilyenkor már biztos alszanak), bebújsz az ágyba, holnap reggel iszol egy kamilla teát, megfürdesz hideg-meleg zuhany alatt, futsz egy fél órát, reggelit adsz a gyerekeknek, és reméljük, addigra lehiggadsz, és belátod, hogy a bosszú rossz tanácsadó és a legrosszabb, amit a gyerekeiddel tehetsz, szóval keress valami barátságosabb megoldást, a tartásdíj természetesen jár, de ne szedd már le a fejét a volt párodnak, valamikor szeretted, a gyerekek még most is szeretik, hadd szeressék, te meg vegyél vissza az egódból, meg a sértettségedből, legyen annyi méltóságod, hogy képes legyél ezt higgadtan rendezni.
2010. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Rendben elmegyek aludni és hátha holnapra nem leszek ilyen tanácstalan és nem akarok felesleges bosszút állni.
2010. márc. 31. 00:05
 28/35 anonim válasza:
70%
Úgy cselekedj ahogy a gyerekeidnek a legjobb lesz. Semmi mást ne tarts szem előtt csak a gyerekek.A fájdalom? Erre csak azt tudom mondani hogy vigasztaljon a 2 pici gyereked bennük leld meg az örömöd és éljetek boldogan.
2010. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj meg, itt igazán a gyerekeket sajnálom a legjobban, senki más nem itta meg ennek az egésznek a levét. Bár nem értem hogy eddig miért nem kaptál gyerektartást, ki a fenét érdekel hogy nem dolgozott? Attól még ott van a két gyerek, az apjuk kötelessége gondoskodni róluk, ennek ellenére csinál egy harmadik gyereket, akiről nyilatkozza baleset volt, Gusztustalan az egész nem azért mondom. Én nő létemre mondom. Téged sem értelek, már jogtalan a felháborodásod, jogtalan azt mondani, hogy a te két kisgyereked helyett a harmadik kisgyereket tartja el, eddig te nem követelted a gyerektartást, itt istenem szegény gyerekek, mindhárom.
2010. márc. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
65%
Uramisten,ezek a hozzászólások!Ilyenkor elgondolkodok,hogy milyen emberek is járnak erre az oldalra.A kérdező feltett egy normális kérdést,én úgy látom,hogy ő egy kompromisszumokra hajlamos,érző lelkületű ember.Hogy mondhatjátok,hogy ez csak őróla szól?Meg hogy csak a gyerekeket sajnáljátok.Másnak nem ment még tönkre a házassága?Mindenkit megérint egy ilyen dolog érzelmileg.Őt is,nem csak a gyerekeket.Én meg úgy látom,hogy még tisztelte és szerette a párját a szétmenésük után is.Gondolatban azt ízlelgette,hogy a párja megváltozik és újra egy család lesznek,most megtudta a szín igazságot.Mégis miként kéne éreznie?Csalódottságában mondott valamit,amit lehet,hogy holnapra bánni fog és akkor mi van?Kövezzétek meg,hányjátok le...Sok álszent ember komolyan mondom.lehet lepontozni nyugodtan,de nézzetek azért kicsit magatokba is.
2010. márc. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!