Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl? Ez mindenkin...

Hogyan éljem túl? Ez mindenkinek így fáj?

Figyelt kérdés

Történetünk. 20 hónapja vagyunk külön a párommal, Van két közös gyerekünk, akik imádják az apjukat,aki olyan, mint a mese hol van hol nincs. A tegnap kiderült, hogy van egy másik csajtól egy kilenc hónapos kisfia. Nem tudom, hogy most mit is kellene éreznem, én még most is szeretem, sőt az elmúlt két három hónapban nagyon kedves volt velem, már kezdtem reménykedni, hogy jobb lesz. Erre most kerülő úton megtudtam ezt. Haragszom is, nem is, mert nem tudom, hogy mit kell ilyenkor csinálni.


Van egy másik kérdésem is:


Mivel én egy szemét nő vagyok, eddig nem kértem gyerektartást, azt most így 20 hónap után is elindíthatom és hol?


2010. márc. 30. 23:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%

23:15

Annak a férfinak három gyereke van.

Mindről gondoskodnia kell, ha már nemzette őket.

2010. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
23:17-es nehogy azt hidd, hogy a gyerekek feszültségben élnek, még nem láttak bennünket veszekdni csak egyetlen egyszer, mert az első alkalom után elküldtem, mert nem akartam, hogy ennek máskor is szemtanui legyenek. Tőlem nem éreznek feszültséget, mert én maga vagyok a megtestesült nyugalom. Soha nem láttak sírni, vagy kiabálni az apjuk miatt, pedig sokszor kiborított. Most meg nincsennek itthon, mert a mamánál vannak a héten, így én is szabadjára engedhettem a bánatom.
2010. márc. 30. 23:24
 13/35 anonim ***** válasza:
55%
Persze örök életében el kell tartania azt a gyereket akinek az anyjától már elvált 100 éve!? Érdekes nem csak én gondolom így, mert tudtommal ha az elvált félnek gyereke születik akkor mérsékelhetik a gyerektartást amit fizetnie kell!
2010. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
77%

"Tudom, hogy ez nem az enyém, de olyan csúnya módon mentünk szét és nem akartam ezzel is mélyíteni a konfliktust"


De ez a mondat nem másról szól csak rólad. Ezért hagytad veszni - eddig - a gyermekeitek járandóságát. Senkit nem érdekel a lelkiállapotod amig a gyermekeid helyzete nincs rendezve, utána majd nyalogathatod a sebeid, addig nem.

2010. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%

23:25

Mérséklik, de fizetnie kell.

Ugyanis az anyától válik el, nem a gyerekektől. Azok az ő gyerekei maradnak bizony és kötelessége gondoskodni róluk még fel nem nőnek.

2010. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
55%

A gyerektartás mindenképpen járna, de nekem úgy tűnik, hogy neked egyrészt nincs rá szükséged, másrészt csak arra akarod felhasználni ezt az egész hercehurcát, hogy belerúgj a pasiba, amiért az képes volt mással is lefeküdni a szakításotok után.

Eddig nem kellett a gyerektartás, most, hogy megtudtad, hogy van másik gyerek is, most kell? Szép kis hozzáállás... Amíg volt remény arra, hogy visszaédesgesd magadhoz, addig próbáltál jókislány lenni, aki nagylelkűen lemond a gyerektartásról, blablabla, most meg az utolsó fél pár zokniját is elperelnéd tőle azzal a címszóval, hogy "nehogy már nekem ne jusson, ha a másikra költ"?

Mint fentebb többen is, én is csak a gyerekeidet sajnálom, egyrészt a málé apjuk miatt, aki nem volt képes gumit húzni a kis becses szervére a "balesetek" elkerülése érdekében, de azért is, mert az anyjuk igencsak bosszúszomjas, és játszmázni sem rest... Te nem a gyerekeid érdekét nézed, csak a magadét. De még csak a magadét sem: csak a kicsinyes bosszúszomjad miatt alattomosan, hátulról fúrod a pasit, amiért nem akar viszamenni hozzád. Tényleg szép kis hozzáállás...

2010. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Nem szenvednek hiányt a gyerekek semmiben, persze az apjukat kivéve. És ahogy közel két éve most is el tudom tartani őket, úgy hogy ne hiányoljanak semmit, de ha lenne több, akkor nekik is jobb lenne, mert nem egy hanem két cipőre futná.
2010. márc. 30. 23:31
 18/35 anonim ***** válasza:
59%
23:30-as tökéletesen összefoglaltad,amit én is gondolok.Elég érdekes hozzállás,ha már neki ad,nekünk is adjon és ha már tuti nem jön vissza,akkor pedig szenvedjen...
2010. márc. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy most egy kicsit bosszúszomjas vagyok.

És nem is a gyerektartás a fő probléma, mert azt már akkor el akartam intézni, amikor szétmentünk, de nem akartam a konfliktust vele.

Inkább az a gondom, hogy normális, hogy így fáj, az hogy van másik gyereke,

Vagy az hogy nem mondta el, hanem csak kerülő uton kellett megtudnom?

2010. márc. 30. 23:36
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy MÉG nem láttak titeket veszekedni, még megtörténhet, és hidd el, nem fogod tudni örökké elzárni őket, ha nem előzöd meg a bajt, ezt azért tudom, mert én is így nőttem fel azzal a különbséggel, hogy az én szüleim nem váltak el, de míg kicsik voltunk, próbáltak előttünk nem veszekedni, aztán nem sikerült sokáig, de megoldani a konfliktust azóta se sikerült. Szóval:

1. a gyerektartás nem neked jár, hanem a gyereknek, az nem a tiéd, te csak rendelkezhetsz vele addig, amíg kiskorúak (utána akár ők is dönthetnek, mire költik)

2. ne indíts bosszúhadjáratot, te ezt a pasit valamikor szeretted, ha 2 gyereket tudtál neki szülni, biztos nem megerőszakolt

3. ha nem oldod meg békésen, a gyerekeid meg fogják érezni a feszültséget, és nem lesznek érte hálásak neked, majd megmondják szépen a véleményüket koruknak megfelelően, de az nem fog neked tetszeni, ha időben nem feszültségmentesíted a viszonyt az exeddel, nem tudod őket burokban nevelni

2010. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!