Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl? Ez mindenkin...

Hogyan éljem túl? Ez mindenkinek így fáj?

Figyelt kérdés

Történetünk. 20 hónapja vagyunk külön a párommal, Van két közös gyerekünk, akik imádják az apjukat,aki olyan, mint a mese hol van hol nincs. A tegnap kiderült, hogy van egy másik csajtól egy kilenc hónapos kisfia. Nem tudom, hogy most mit is kellene éreznem, én még most is szeretem, sőt az elmúlt két három hónapban nagyon kedves volt velem, már kezdtem reménykedni, hogy jobb lesz. Erre most kerülő úton megtudtam ezt. Haragszom is, nem is, mert nem tudom, hogy mit kell ilyenkor csinálni.


Van egy másik kérdésem is:


Mivel én egy szemét nő vagyok, eddig nem kértem gyerektartást, azt most így 20 hónap után is elindíthatom és hol?


2010. márc. 30. 23:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

Eddig miért nem kértél gyerektartást? Adott magától is, vagy hogy történt? Netán teljesen egyedül neveled a gyerekeket, apai segítség nélkül?


Az, hogy a szakításotok után kinek csinált gyereket, és kinek nem, már nem rád tartozik. Nem fogod visszakapni, ne reménykedj. Bosszúálló fúriát játszani meg teljesen felesleges, és igazából nem is túl szimpatikus dolog.

2010. márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Azért nem kértem, mert nem volt munkája, és nem akartam rosszat neki, mert nem tud fizetni. De mostmár így nem akarom, hogy annak a másiknak adjon és nekem ne, pedig nekem két piciről kell gondolkodnom, és sajnos egyre többe kerülnek.
2010. márc. 30. 23:10
 3/35 anonim ***** válasza:
61%
Szerencsétlen gyerekek...
2010. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

A nőknek ez a fejlővése, hogy amig rendes az elköltözött pasi addig ők nem kérnek gyerektartást. Ezzel mindjárt rá is világitanak arra mit is gondolnak a gyerektartás összegének sorsáról.

A gyerektartást nem te kéred, neked csak feladatod kezelni, a gyermektartás a gyermekeidnek jár, nem dolgod neked arról dönteni, hogy legyen vagy ne, majd a gyermekeid felnőtt fejjel eldöntik hogy jó döntés volt vagy sem.

ülön élesz egy pasitól, immár több mint egy éve és azzal hitegeted magad hogy nem kell gyerektartás mert ez egy rendes pasi. Magadt nyugodtan hitegetheted, de a gyerekeidet nem. Adjon gyerektartást, ha ennél többet is akar akkor vigye el őket jobbra balra, töltse velük az időt, akár adjon neked is, vigyen téged is, de a gyerektartási összeg az a minimum ahol az a vonal meg van húzva ami alá nem mehet és ez nem a tiéd hanem a gyermekeiteké.

2010. márc. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
És sajnos mind a három gyerek csak sajnálni való. Az enyémek azért, mert bár nem mutatom nekik nagyon szenvedek a kicsi baba, meg azért, mert mindenfele csak azt mondogatja, hogy van két gyereke és a harmadik egy baleset volt. Ma már érdeklődtem utánna és onnan tudom.
2010. márc. 30. 23:13
 6/35 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell érezned semmit. Nincs hozzá közöd hogy a szakítás után kinek csinál gyereket. Ez van. Ha pedig együtt van azzal a csajjal akkor meg igen nagy szemétség most kérni a gyerektartást, amikor már egy másik gyerekről is kell gondoskodnia.
2010. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez nem az enyém, de olyan csúnya módon mentünk szét és nem akartam ezzel is mélyíteni a konfliktust, mert nem akartam neki még egy okot adni, arra, hogy engem áztassona gyerekek előtt. Így megint én engedtem és a gyerkek szenvedtek. Aztán néha hozott ezt, azt és nem foglalkoztm vele.
2010. márc. 30. 23:17
 8/35 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, téged nem sajnállak, mert nincs miért, én csak a gyerekeket sajnálom, mert nekik kell feszültségben felnőniük, és azt pontosan tudom, milyen, és te nem óhajtasz ellene tenni semmit, hogy megkíméld őket, hanem még ráteszel egy lapáttal a bosszúhadjárattal, és ez így fog folytatódni...

Ne haragudj, nő vagyok, de nem vagyok melletted, a gyerekeidre gondolhatnál.

2010. márc. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
78%
Hát szép baleset nem mondom, szegény gyermekeid, meg az a harmadik gyermek is. Indítsad el a gyerektartást, mit sajnálsz rajta, amíg te sajnáltad, ő másnak csinált még egy gyermeket. Szegény apuka nem az eszére hallgatott, hanem a farkára.
2010. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekeidről gondoskodnod kell.

A gyerektartás nem bosszú, az egyszerűen szükséges.

2010. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!