Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a dupla...

Mi a véleményetek a dupla vezetéknevekről?

Figyelt kérdés
Nőként kihalna a nevem, párom is benne van, hogy mindkettőnk nevét kapná a gyermek, kötőjellel elválasztva, külső véleményekre vagyok kíváncsi.
2016. febr. 16. 19:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen felesleges.

Én tuti nem szeretnék két vezetéknevet. Így a gyerekemet sem terhelném ezzel.

És mi az, hogy kihal a nevem? Ez engem nem foglalkoztat. Ha meghalok, akkor nekem már tök mindegy, hogy kit hogy hívnak.

2016. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Beltazor91 ***** válasza:
22%

Ha a férjed benne van, csináljátok.

Ha nekem lesz gyerekem, csak az enyémet fogja megkapni.(férfi vagyok)

2016. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
84%

A ti döntésetek. Nincs bajom vele.


Bár igaz, hogy én csak annak a vezetéknevét örökíteném, akié a ritkábbik. Szóval, a ti esetekben a gyereknek csak a tiédet adnám. Így sokkal jobban, könnyebben tudja örökíteni majd.

Mert lehet, hogy a gyereked szívesen örökítené majd a nevedet a saját gyermekének is, de macerásnak tartaná már a Fehér-Eszterházy dupla vezetéknév örökítését, így inkább lemond az egészről, és a gyereke a párja vezetéknevét kapná csak. ("És már ki is halt a neved").


Vagy "csak" a párod vezetéknevéről mondana le a jövőbeli unokátok elnevezésénél, de ezt a párod akár sértésnek is veheti majd.

Vagy páran azt hiszik, hogy az unokátok a te gyereked és jövendőbeli párjának vezetéknevét viseli, nem arra gondolnak, hogy ez csak az egyik szülő vezetékneve. (Mondjuk, ebbe nincs olyan "hű de óriási" gond, ezt csak most felvetettem.)


Mondjuk elég döntő tényező itt, hogy pontosabban mi, és milyen hosszú a vezetékneveitek.

2016. febr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

a vezetéknév olyan kötelezősdi, nem adnék belőle kettőt is, örülök hogy nekem sem kell viselnem.

mi nevünk is kihal, a gyereknek mégse adom az enyém.

2016. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
55%

"kotojellel egyutt 11 betu"

Nekem csak az 1 szem vezetéknevem + az első keresztnevem 13 karakter a szóközt is beleszámolva :D A teljesen hivatalos anyakönyvezett nevem 19 karakter. Sose volt még gondom vele... Munkahelyen lehet leadni külön mintát szignónak, ami a monogramom, más helyeken pedig van fél percem kiírni a nevem.

Én szeretném majd továbbadni a vezetéknevem nőként, mert nagyon szeretem, szerintem szép, és nem annyira mindennapos, eddig az összes barátom családneve nagyon gyakori volt :D

2016. febr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
69%

"Én szeretném majd továbbadni a vezetéknevem nőként, mert nagyon szeretem, szerintem szép, és nem annyira mindennapos, eddig az összes barátom családneve nagyon gyakori volt :D

"


Az enyém meg extra ritka. Nagyon nagyon nem szeretném, ha a gyereket esetleg Kovács-nak hívják, mikor van ritka nevem. Kb. 10 a telefonkönyvben :)

2016. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Nekem alapvetően nincs bajom vele, sőt szép gesztusnak tartom. De azért vannak esetek, amikor mellőzném.

-ha legalább az egyik név baromi hosszú és/vagy nehéz helyesírási (Dessewffy, Tótkomlósfalussy és társai)

-ha az egyik vezetéknév "vicces", vagy a kettő kombinciója az (Punczi, Ondó, Nedves-Száraz)

-ha emellé nem kap két nevet pluszban a gyerek (még egy Kis-Kovács Luca Réka is túl soknak hangzik)

-ha utána egyik szülő sem presszionálja a gyereket, hogy majd ha ő házasodik, gyereke születik, akkor az ő nevét tartsa meg a kettőből (mert ugye max. 2 név maradhat kötőjelesen)

2016. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Egy vezeték név, két keresztnév + szóközök= 12 karakter... Mázlista vagyok :D
2016. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
lassan már a hivatalos helyek is alkalmazkodhatnának az űrlapjaikkal ahhoz, hogy nem mindenki Kis Pál Ede... a spanyolok is megoldják valahogy a hivatalos cuccok kitöltését.
2016. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
De most komolyan mi ertelme is van egy Kiss Nagy Bélànak vagy egy Toth Papp Bencének vagy Kovàcs Berényi Tihamérnek stb?
2016. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!