Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a dupla...

Mi a véleményetek a dupla vezetéknevekről?

Figyelt kérdés
Nőként kihalna a nevem, párom is benne van, hogy mindkettőnk nevét kapná a gyermek, kötőjellel elválasztva, külső véleményekre vagyok kíváncsi.
2016. febr. 16. 19:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
62%
8 Nekem is 2 vezetéknevem van, és nem tapasztaltam soha hasonlót, mindenki érti a nevemet, mivel magyar nevek, persze ha 2 német vezetékneved van az tényleg szívás.
2016. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként a kihalásról jut eszembe: a leendő unokáid is max 2 vezetéknevet viselhetnek. Szóval ha a te Kis-Kossuthjaid összeházasodnak egy Vargával, nagyon könnyen előfordulhat, hogy Kis-Vargákat fognak szülni, és oda a Kossuth... ;)
2016. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
71%
Nekem semmi gondom nem lenne vele.
2016. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
68%
A fiunk is így kapta, nincs ezzel gond.
2016. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
87%
#12: Azt majd eldönti a gyereke, de a lehetőséget megkapta.
2016. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nem tetszik, egyetlen vezetéknév is igen hosszú tud lenni, az enyém az. Ez még kibírható, de a gyerekemnek (ha lesz) egy vezetékneve lesz (az enyém) egy rövid keresztnévvel. Én is nő vagyok.

Rövid vezetékneveknél adott esetben jó lehet, persze néha humoros eredmény születhet (pl. Mézes-Kacsa), de ugye akkor a gyereknek meg lesz kötve a keze e téren, ő már nem tudja ugyanezt megjátszani az ő gyerekével. Szóval ha túl divatos lesz ez a módszer, elburjánzanak a hosszú, összetett vezetéknevek és az azért nem jó. Nem egy tartható dolog.

2016. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor legalább a választási lehetőséget megadjuk a gyereknek, nem kell azon agonizálnia, hogy mindig Virágnak akarta elnevezni a gyerekét, de a férje vezetékneve Cserép, vagy mindig Pál nevű fiút akart, de a neve Gál. Ha Cserép-Kovács János és Szabó-Gál Klára házasodik össze, lehet Virág és Pál gyerekük is :)


repülőjegyfoglalós hozzászólótól kérdezném, hogy hány betűs a neved pontosan és hány betűig szokták elfogadni?

2016. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
83%
nekem is 2 van, gyulolom.. ne csessz ki vele, a legtobb helyre nem lehet alairni mert nem fer ki, roviditve meg nem hivatalos.. ( kotojellel egyutt 11 betu )
2016. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

"( kotojellel egyutt 11 betu )"


Nme is rossz. Nekem egymagában 8 betű.

2016. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
49%
Napokban láttam egy babanevet,az első vezetéknévre nem emlékszem,de mondjuk legyen Kiss--a gyermek neve Kiss-Marcsa Csenger! És ezt a nevet egy kisfiú kapta az eléggé fura felfogású szüleitől! Gondolom a Marcsa volt a másik vezetéknév és ha még ez nem elég csúfolóforrás annak a szegény srácnak,hogy Marcsa még akkor adtak neki egy olyan nevet ami erősen hajaz a Csenge női névre! Szegény kölyök fejvesztve fog rohanni az anyakönyvi hivatalba amint felnő!
2016. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!