Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Napi 2 óra netezés sok? A...

Napi 2 óra netezés sok? A szüleim tisztára ki vannak akadva.

Figyelt kérdés

naponta 2 órát szoktam netezni, de a szüleim egyfolytában kiabálnak velem, hogy mért ülök egész nap a gép előtt, és apukám leakarja védeni jelszóval a netet, hogy ne használhassam.

pedig hasznos dolgokat csinálok, pl gyakorikerdesek.hu-zok, külföldi ismerőseimmel beszélegetk angolul, hogy gyakoroljam a nyelvet.

az öcsém, ha gépezik, akkor ő csak ilyen hülye számitógépes játékokkal játszik ,ahol lekell öldösni az embereket. de vele sose kiabálnak a szüleim, hogy azonnal huzzon el a gép elől.

anyukám szerint már teljesen a számitógép rabja vagyok, és hogy elkéne mennem orvoshoz..

meg hogy az egész életemet a gép elött töltöm, és ha ők nem szólnának egész nap itt ülnék. ez nem igaz, nem ülök szerintem olyan sokat a gép elött, mondjuk a többi korombelihez képest, vannak akik 3kor hazaérnek, és éjfélig a net előtt lógnak, max közbe kimennek vacsorázni.

ehhez képest a 2 óra nem is sok, főleg hogy értelmes, hasznos dolgokat csinálok.

15/L


2010. márc. 30. 20:25
1 2
 11/17 anonim válasza:
82%
Én meg összesen napi kb. 6 órát, és mindenki leszarja. Amúgy 16 éves vagyok., szóval még azt sem lehet mondani, hogy teljesen a magam ura. Persze azt sem tudom, melyik könyvünk milyen színű...
2010. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
2 óra az semmi, én ha napi 24 órát neteznék az se lenne elég...
2010. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%

Lemerném fogadni hogy úgyvannak öcséddel hogy kicsi még,hadd játszon csak..

kivételezés egykis pikkeléssel keverve..

amugy nem sok napi 2óra gép.^^

2010. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok.

De nálunk is ez megy, hogy "már megint egész napa gép előtt ülsz, nem csinálsz semmit" stb.

De ezt amúgy az idősebb korosztály nem érti meg, akik nem ezzel nőttek fel. Nekem a nagyim jön mindig ilyenekkel. Meg ő azt hiszi, hogy én is játszom, mert az unokaöcséim is csak azt csinálják, de én nem is szoktam játszani, csak netezni. És is olyan dolgokat nézegetek mint a gyakori, vagy zenét hallgatok és ami tetszik azt lefordítom, iwiw, meg ilyesmi.

2010. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Te vagy a család fekete mumusa. Az öcséd meg az elkényeztetett kis hülyegyerek. Az ilyenekből lesznek felnőtt korukra az anyuci elkényeztetett kicsi önállótlan fatuskói."

Na ez a mi családunkra teljesen ráillik. Igaz, hogy grafikusként végeztem középsuliban, de gépet először öcsémnek vettek. Gyönyörű tükörreflexes fényképezőgépet is kapott, ami ott porosodik a polcon. Nekem meg szükségem lett volna egy számítógépre, hogy fejlesszem a tudásomat, de kb. azt a választ kaptam, hogy "felesleges, ha igazán kreatív vagy erre nincs szükséged..." Szerencsére egyetemre mentem és sikerült vennem egy gépet. De így is durva volt behozni a lemaradást.

Szerintem is mutasd meg, mire használod a netet.

2010. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk szerencsére nincs ilyen, mindig azt csinálok, amit akarok, oda megyek, ahova akarok; szüleim nem szólnak bele. De ugyanúgy azért se kell szólniuk, hogy tanuljak. Magamtól tudom, hogy a tanulás az első.

Ha neked sincsenek rossz jegyeid, akkor ezt elmondhatod nekik, hogy valamit valamiért. Viszont ha rossz(abb) tanuló vagy, akkor érthető az aggodalmuk. Végtére is a szüleid, joguk van eldönteni, bár nem hiszem, hogy jót tesznek az ilyen szigorral. Az öcsédre valószínűleg azért nem szólnak, mert a szülők hajlamosak azt gondolni, hogy a fiúkat kevésbé kell nevelni, mert úgyis önállóbak/öntudatosabbak.

Beszélned kell a szüleiddel!

17/L

2010. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

hát köszi a válaszokat:)

amúgy ráadásul majdnem kitűnő tanuló vagyok, és TV-zni meg egyáltalán nem szoktam.

2010. márc. 31. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!