Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, hogy különkö...

Nem bántátok meg, hogy különköltöztetek a szüleitektől?

Figyelt kérdés
Párommal és kislányunkkal most akarunk elköltözni, mert nem jövünk ki anyukámmal. Aki volt már hasonló cipőben: költözés után jobban érzi most magát?
2010. márc. 30. 12:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem bántam meg, sőt! Anyukám is egyedül él, de ezt sajnos csak magának köszönheti. A legjobb döntés volt elköltözni, utána vettem csak észre olyan dolgokat, amiket addig nem (pl. anyukám néhány dologban kihasznált). Csak bátorítani tudlak :)
2010. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%

Soha, egy pillanatig sem bántam meg. Igaz, mi fél óráig sem jöttünk ki soha egymással, gyerekkoromban sem.

A távolból azért támogattam, amennyire tellett, és slussz.

De mára minden kapcsolat megszakadt. Nem a különköltözés miatt.

2010. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Én is nagyon szeretnék külön költözni.

Nagyon szeretem és tisztelem az anyukámat, de szeretni és együttélni két külön dolog. Anyukám amúgyis magányos típus és áldja perceket, mikor se nővérem, se én nem vagyunk otthon. Meg szerintem azt is élvezné, ha járhatna át kritizálni a háztartás vezetésünket. Jobb program lennénk neki, mint most otthon, az biztos. :D

Max akkor bánhatod meg, ha azzal akivel külön költözöl rosszabb a viszonyod, mint anyukáddal... De azírásaidból úgy tűnik, hogy ezzel nincs gond.

2010. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
Anyukám nem él egyedül, 4-en vagyunk, apám, anyu, öcsém és én, nincs pénzem elköltözni, a szüleim házassága megromlott, nem válnak, veszekednek folyamatosan, ez nekem is rossz, de még albérletre sincs pénzem, pláne, hogy olyan dologra gyűjtök, amihez kell az a pénz, amit félreteszek (lakás és külföldi munkalehetőség), ha úgy alakulna, hogy anyu egyedül maradna, innen úgyis költözni kéne, mert a panelt nem tudnánk apám fizetése nélkül fenntartani, de akkor úgy választanék lakást, hogy legyen neki is egy külön része, és nekem is egy önálló részem.
2010. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
98%

Szia, szerintem egy bizonyos kor felett nem egészséges a szülőkkel lakni, mégha egyedülálló lennél akkor sem. Egy igazi édesanya pedig soha nem láncolná maga mellé a gyerekét, hanem elengedné, hogy élje a saját életét. Ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad a bűntudat, mert a lehető legjobbat tetted. Természetesen nem kell róla megfeledkezni, de azért ne várja el azt sem, hogy a családod lássa kárát, mert vele kell foglalkozni. Én 25 évesen költöztem el otthonról, ennek már 6 éve, anyukámmal addig nagyon rossz volt a kapcsolatom, semmiben sem egyeztünk, viszont amióta külön élek, minden megváltozott, szinte nem múlik el úgy nap, hogy ne hívnánk egymást telefonon.

Sok szerencsét kívánok neked.

2010. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, ezek alapján eléggé egyértelműnek látszik, hogy mi a helyes út.
2010. márc. 30. 13:23
 17/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is látszik!Sok szerencsét!
2010. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg, a Férjem sem. Alapjában kijöttünk anyuval, de azért voltak kellemetlen viták, szituációk. Külön sokkal jobb mindenkinek, főleg ha már van neked is családod. Azt csinálsz, amit akarsz, ha egész nap nincs kedved mosogatni, takarítani, akkor nem teszed, majd megcsinálod délután, este:) A magad ura vagy, nem szól bele senki, mit miért teszel.
2010. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Eleve sosem szülnék gyereket a szüleim nyakára. Amikor elköltöztem otthonról 18 évesen, sokkal jobban éreztem magamat utána.
2010. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%
Azt az érzést,mikor belépsz a saját lakásod,házad ajtaján,nem pótolhatja semmi!Bár vannak nehézségek az önálló életben is,de szabad vagy,és ezáltal sokkal felszabadultabb is.Csak ajánlani tudom.
2010. márc. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!