Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen szültétek az első...

Hány évesen szültétek az első babátokat és hány gyereketek van most?

Figyelt kérdés

kort és nemet is légyszi, és hogy párotokkal akkor mennyi ideje voltatok együtt? és hogyha újra kezdhetnétek ugyanekkor szülnétek? vagy később,esetleg korábban?

Köszi


2010. márc. 29. 16:22
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan szégyellem most magam, elfogott a sárga irigység, ahogy azt olvasom, hogy van babátok :(
2010. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
86%

15 évesen szültem a fiamat, a férjemmel akkor 1.5 éve voltunk együtt.

Mielőtt leszidnátok, a nagyszülőktől rögtön külön költöztünk, nem ők nevelték fel.

Talán érettségi után szülnék inkább, de természetesen egyáltalán nem bántam meg, hogy megtartottuk, ha már így alakult. Imádjuk, ő az életünk és jó helye van.

L/18

2010. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
91%

17:01-es vagyok, javítanék.

Természetesen nincs még felnevelve, még csak most jön a neheze, úgy értettem, hogy nem ők nevelték már az elején sem.

2010. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évesen szültem és akkor voltunk 2 éve együtt (több, mint 1 éve házasként). Másfél éve volt a szülésem, és ugyanígy tennék most is. Még egy gyereket szeretnénk majd úgy 27 éves korom környékén (ezt a kort nagyon pontosan még ilyen távlatból nehéz megtervezni, de 30 alatt szeretnék szülni). Én is nagyon szeretek fiatal anyuka lenni, de azt is megértem, hogy sokan azért nem vállalnak gyereket ilyen fiatalon, mert 1. nem élnek stabil kapcsolatban, 2. anyagilag a legtöbben ilyenkor még nem engedhetik meg, 3. sokan még túl nagy felelősségnek érzik ezt. Ha nálatok minden feltétel meg van és mindkét fél teljes szívéből szeretne már gyereket, akkor nem látom, hogy a korod hogy lenne akadály. Amikor a kórházban voltam szülni láttam, hogy mostanság 25-28 éves korban szülik az első gyereket általában, de sok olyan is volt, akik 30-34 évesen szülték az elsőt. Én voltam ott akkor a legfiatalabb 22 évesen. Szerintem ha minden tényező meg van (a kapcsolatban a biztonság, anyagi háttér), akkor ne hagyd magad befolyásolni. Ha fiatalon akarsz szülni, akkor szülj fiatalon. Csak azért szülnek sokan később, mert még 22 évesen sokaknak nincs meg az ideális pár és az anyagi háttér. Ezek végülis a fő okok amiért kitolódott ez a kor. Csak arra vigyázz, hogy a párod is akarja ténylegesen, mert ha ő is nagyon fiatal, férfiként lehet, hogy nem fog tudni olyan szintre felérni, hogy jó apa legyen. Nekem a férjem idősebb 6 évvel, így nem volt gond, hogy 22 évesen szültem, de 22 éves férfinek nem szültem volna. A stabil kapcsolat és a közös célok számítanak a gyerekvállalásnál.


23/N

2010. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
97%

Hát mi is hasonló cipőben járunk. Én 24 vagyok, két babát szeretnénk, a férjemmel lassan 2 éve vagyunk házasok. Más sok helyről megkaptuk, főleg én, hogy mikor jön már a baba. De mi még nincs biztosítva az anyagi háttér nem merjük bevállalni a kicsiket. De ezt a mai világba...egyikünk szülei sem állnak úgy, hogy a fenekünk alá tudják rakni legalább a lakást. Most is sajnos több, mint 1 éve egy fizetésből élünk, és a fedél a fejünk fölött nem saját :(

De majdcsak alakul valahogyan a helyet, és lesz mindkettőnknek újra munkája, saját lakás és akkor már lassan jöhetnek a kis trónörökösök is :D Nem szeretném, ha 30 évesen, vagy a körül kéne az első babánkat szülnöm. jó volna, ha 27-28 évesen már be mernénk vállalni.

Kitartás, nem vagy(tok) egyedül!

2010. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
82%
Mostmár a 17:03-asra vagyok irigy. Az én baráti körömben most született egy baba. Iszonyúan örültem neki és annyira szeretném, ha nekem is lehetne sajátom, itt rugdalózna mellettem :( 1 éve még nagyon nem akartam, de mostmár feltörtek az anyai ösztöneim, de se párom, se olyan anyagi helyzetem jelenleg, szóval várnom kell még, de 30 felett akkor sem fogom megszülni az elsőt, a másodikat talán, de elsőt biztosan nem.
2010. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
97%

Helo.Én 2 hónap híján 24 voltam,mikor megszületett a fiam,Ő az első,és egyetlen gyermekem,nem szülök többé.

A Párommal akkor 2,5 éve voltunk együtt,nyáron házasodunk,amikor a keresztelőt is tartjuk majd :)

Ha újrakezdhetném sem csinálnám másképp!


24/N

2010. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
97%
25éves vagyok és 24hetes.Mivel eddig a párommal nem mertük bevállalni elvégeztem előtte a jogi egyetemet íg ymostmár szeretetben várhatjuk a leendő tündéremet.Nem bántam meg,hog most szülök.4éve vagyok együtt vele.
2010. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim válasza:
97%
A férjemmel 6 éve vagyunk együtt, 2.5 éve vagyunk házasok, én most leszek 28 éves. Kislányunk 5 hós múlt. Én most érzem ideálisnak, úgy gondolom, most tudok megadni neki maximálisan mindent. Gondolok itt az anyagiakra és a szeretetre is.
2010. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
90%
17:03 vagyok: gondolj bele abba utolsó, hogy senkinek sem könnyű, mindenkinek vannak gondjai (én pl. teljesen egyedül neveltem több, mint 1 évig a gyerekem, az apja nem látta 1 éves koráig, mert a férjem Irakban volt és aggódhattam érte minden percben...így tudtuk bevállalni anyagilag, hát nem volt könnyű...). Neked is össze fog jönni, de mindenhez idő és kitartás kell. Senkinek sem könnyű. Van, akinek ebben, van, akinek abban van nehézsége az életben.
2010. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!