Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 éves gyermeknek mennyi...

12 éves gyermeknek mennyi zsebpénzt adtok egy hónapban? Reggelire néha csokira, stb. még pluszba adtok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 11:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

17 vagyok, 2000 forint zsebpénzt kapok havonta. Kajára külön nem kell, mert azt anya csomagol, de ezt összegyűjtöm, mert bármikor kellhet, pl. most állatorvoshoz kellett vinni a kutyánkat, a szüleimnek nem volt pénze, de nekem igen és így el tudtam vinni. Vagy különórákra, kutyaiskolára is gyakran ebből költök.

Ezen kívül kapok még 2000 forintot havonta születésemtől kezdve, ezt berakjuk a bankba, csak érettségi után nyúlhatok hozzá. Azért a suliban általában tartok magamnál párszáz forintot, hogy ha nagyon éhes lennék, akkor tudjak venni, de ezt nagyon ritkán költöm el. Amúgy 12 évesen kb. 500 forintot vagy még kevesebbet kaptam havonta.

2010. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Én 12 évesen nem kaptam fix zsebpénzt. Uzsonnát csomagoltak, az iskolától kb. 4 percre laktam. Ha kellett fagyira, vagy csokira, akkor kértem. Középiskolában már többet költöttem, elsőben heti kétszer ültünk be kávézóba, cukrászdába barátnőimmel, erre adtak pénzt. Utána lett egy törzshelyem, suli után egy órát ott voltam, pénteken többet. Ha elfogyott a pénzem, kértem. Kb 1000-2000 ft.-ot költöttem egy héten.
2010. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idős gyereknek nincs szüksége még zsebpénzre,de 1-2000 Ft-nál nincs havonta többre szüksége,hisz mindent állnak neki,nekem ennyi idősen már a karácsonyi,húsvéti,név és szülinapi pénzemből ami nem volt sok és a nagyszülőktől kaptam kellett az évi ruházkodásomat állni,akkoriban elég szegények voltunk,de ma is így van és megtanultam a pénzzel bánni,amim van magam gyűlytöttem.
2010. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

én külön nem kaptam zsebpénzt általánosba 200ftot kaptam minden nap kajára az kb kiadta

középsuliba 1 hétre kb 3000ft és azt is kajára költöm

2010. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!